Menu

Najczęstsze pytania o wsparcie Autodesk dla Windows XPKategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania związane ze wsparciem technicznym dla systemu Windows XP w przypadku AutoCADa i produktów pokrewnych.


Z dniem 1 stycznia 2014 firma Autodesk przestanie udzielać wsparcia technicznego dla systemu operacyjnego Microsoft® Windows® XP we wszystkich nowych i aktualizowanych wersjach oprogramowania AutoCAD wprowadzonych od 2014 roku.

Wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows XP w wersjach oprogramowania AutoCAD wydanych przed 1 stycznia 2014 będzie nadal dostępne.

Sytuacja dotyczy oprogramowania:

  • AutoCAD,
  • AutoCAD LT,
  • AutoCAD Mechanical,
  • AutoCAD Architecture,
  • AutoCAD Electrical,
  • AutoCAD Map 3D,
  • AutoCAD MEP.

Dlaczego w 2014 roku firma Autodesk przestanie udzielać wsparcia technicznego dla systemu Windows XP w produktach AutoCAD?

Firma Microsoft zaprzestała świadczenia wsparcia podstawowego dla systemu Windows XP w 2009 roku, a w roku 2014 zaprzestanie świadczenia wsparcia rozszerzonego. Z naszych badań na ten temat i informacji od klientów wynika, że większość użytkowników naszego oprogramowania nie korzysta już z tego systemu. Klienci planujący modernizację sprzętu i systemu operacyjnego sygnalizują, że ze względu na dostępność systemów Windows 7 i Windows 8 pozostanie przy systemie Windows XP nie jest opłacalne.


Czy jeśli zdecyduję się na zakup komputera z systemem Windows 7 lub Windows 8, to mogę ponownie zainstalować posiadane produkty Autodesk na nowym komputerze czy też konieczny będzie zakup nowych licencji?

Z posiadanych produktów Autodesk można nadal korzystać w nowym systemie operacyjnym. Po ich zainstalowaniu należy uzyskać nowy kod autoryzacji. Aby upewnić się o zgodności produktu z nowym systemem należy sprawdzić, jakie są wymagania systemowe dla posiadanej wersji oprogramowania AutoCAD.


Jak mogę przenieść swoje starsze licencje AutoCAD na komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8? Nie posiadam już dysków instalacyjnych ani numerów seryjnych.

Jeśli posiadasz Subskrypcję Autodesk możesz zalogować się do Centrum Subskrypcyjnego i pobrać trzy poprzednie wersje produktu. W przeciwnym przypadku możesz skontaktować się z firmą lub dystrybutorem, u których zakupione zostało oprogramowanie Autodesk.

Pamiętaj żeby sprawdzić wymagania systemowe dla posiadanej wersji oprogramowania AutoCAD.


Czy zakupione niedawno oprogramowanie AutoCAD 2014 będzie działać w systemie Windows XP, mimo że firma Autodesk przestanie udzielać wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego?

Tak, linia produktów AutoCAD 2014 nadal będzie obsługiwana w systemie Windows XP. Wsparcie zakończy się dla nowych wersji produktów AutoCAD wydanych począwszy od wersji 2015.


Co mam zrobić, jeśli będę mieć problemy z oprogramowaniem AutoCAD działającym w systemie Windows XP? Jak mam uzyskać pomoc techniczną?

W przypadku problemów związanych z systemem Windows XP w wersjach  AutoCAD zakupionych przed 1 stycznia 2014 roku możesz nadal korzystać z dotychczasowych opcji wsparcia technicznego Autodesk.

Jeśli posiadasz nowe wersje oprogramowania AutoCAD zakupione po tej dacie i zdecydujesz się na zainstalowanie ich w systemie Windows XP, pomoc możesz uzyskać od innych użytkowników w grupach dyskusyjnych Autodesk .


Korzystam ze swojego oprogramowania AutoCAD w systemie Windows XP. Czy po 1 stycznia 2014 nadal mogę kupować aplikacje i wtyczki z witryny Autodesk Exchange?

Jeśli chcesz zainstalować aplikację z witryny Autodesk Exchange, sprawdź u dostawcy/twórcy aplikacji, jakie są wymagania systemowe i produktowe dotyczące wsparcia dla Windows XP w przypadku konkretnego oprogramowania firmy Autodesk, które posiadasz.Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]