Menu

Fusion 360 – Docinanie ścieżek

Fusion 360 dodatkowe możliwości

Kategoria: Autodesk, Tagi:

Funkcja Trim Toolpath – przycinania ścieżek narzędzia wchodzi w skład rozszerzenia Machining Extension dla programu Fusion 360.


Dodatkowe możliwości w programie Fusion 360

Funkcja Trim Toolpath przycinania ścieżek narzędzia, daje możliwość szybkiej edycji kodu NC. W przypadku błędu lub zmiany koncepcji, wystarczy skorzystać właśnie z tej funkcji w celu szybkiej modyfikacji procesu.


fusion 360 przycinanie ścieżek

Dzięki funkcji Toolpath trimming, tworząc ścieżki narzędzia dla frezowania, użytkownicy mogą usuwać niechciane fragmenty ścieżki narzędzia wewnątrz lub poza wyznaczoną granicą. Funkcja automatycznie przelicza nowe przebiegi narzędzia, po usunięciu niepotrzebnej części ścieżki narzędzia.


fusion 360 naprawienie zepsutej ścieżki Funkcja Toolpath trimming daje możliwość szybkiego naprawienia zepsutej ścieżki albo poprawienia ścieżki, która nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Zaletą tej funkcji jest szybkość modyfikacji i intuicyjność. Możemy także wykorzystać to narzędzie do podzielenia ścieżki na dwie różne, do dwóch różnych operacji obróbki.

Podstawy funkcji trim toolpath w programie Fusion 360


Przykład – zachowaj zewnętrzną lub wewnętrzną część ścieżki:


Zobacz, jak wykorzystać przycinanie ścieżki narzędzia, aby skrócić czas obróbki i czas programowania ścieżki narzędzia.

Przykład – zachowaj obie ścieżki:


Zobacz, jak podzielić ścieżkę narzędzia, a następnie zmienić kolejność wykonywania ścieżek narzędzia tak, aby górne obszary były obrabiane przed dolnymi. Zobacz także, jak na nowej ścieżce użyć modyfikacji narzędzia.

Krok po kroku, jak skorzystać z przycinania ścieżek:

 1. przeglądarce wybierz ścieżkę narzędzia, którą chcesz przyciąć.
 2. Na pasku narzędzi obszaru roboczego Wytwarzanie kliknij  Frezowanie > Modyfikuj > Przytnij   . Pojawi się okno dialogowe Przytnij .
 3. Na modelu kliknij trzy lub więcej punktów, aby utworzyć zamkniętą granicę obszaru ścieżki narzędzia, który chcesz usunąć, zachować lub podzielić, a następnie kliknij Zaakceptuj   .
 4. oknie dialogowym Przytnij wybierz opcję Zachowaj :
  • Granica zewnętrzna : utrzymuje część ścieżki narzędzia, która znajduje się poza granicą i przycina to, co znajduje się wewnątrz.
  • Granica wewnętrzna : zachowuje część ścieżki narzędzia, która znajduje się wewnątrz granicy i odcina to, co znajduje się na zewnątrz.
  • Obydwa : zachowuje części ścieżki narzędzia, które znajdują się wewnątrz i na zewnątrz granicy, w wyniku czego powstają dwie oddzielne ścieżki narzędzia.
 5. Kliknij OK

Fusion 360 Machining Extension to rozszerzenie do licencji programu Fusion 360.
Dodatek można kupić przez nasz sklep.

SPRAWDŹ >>>

Wymagane jest posiadanie licencji na program Fusion 360.


Autor: Marcin Daniłowicz | PCC Polska