Menu

RealityCapture – fotorealistyczne mapowanie 3D

realitycapture - fotorealistyczne mapowanie 3D już niedługo w ofercie

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Reality Capture, oprogramowanie dla tworzenia fotorealistycznych modeli 3D, ponownie w ofercie PCC Polska!


RealityCapture już niedługo w sklepie!

Możliwe, że nie każdy spotkał się ze słowem fotogrametria, bądź z programem, który jest typowo stworzony do fotogrametrii. Wikipedia: fotogrametria – dziedzina nauki i techniki zajmująca się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć fotogrametrycznych (fotogramów). Czyli mówiąc wprost odtwarzanie obiektów za pomocą wykonanych zdjęć i skanów laserowych.

 

RealityCapture Coal_mine_detail


Jednak większe grono osób na pewno miało styczność z bardzo relistycznymi paczkami tekstur, które zostały zintegrowane z Unreal Engine czyli tzw. megascans. Większość z nich zostało stworzonych za pomocą programu Reality Capture, który zostały włączony do rodziny Epic Games, więc możemy się spodziewać ciągłego rozwoju programu i co raz większej ekspancji w dziedzinach GameDev i filmówce, a nawet w architekturze i wizualizacji. Epic dąży do co raz większego realizmu i wiernego przerzucenia rzeczywistości do gier, zapowiedź Unreal Engine 5 pokazała co nas może czekać w przyszłości.

Idąc z duchem czasu wznawiamy bliską współpracę z producentami Reality Capture i Epic Games. Już niedługo więcej szczegółów!

realitycapture fotorealistyczne skanowanie 3D 1

Autor: Jakub Baran | PCC Polska