Menu

Plug-in Manager w programie Autodesk Maya – Tips & tricksKategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Zdarza Ci się szukać w interfejsie Autodesk Maya funkcji, a po niej ani śladu? Odpowiada za to Plug-in Manager. Zobacz, jak się nim posługiwać.


Plug-in Manager w Autodesk Maya

Czy zdarzyło się Wam, że w tutorialu używana jest jakaś funkcja, znajduje się ona w konkretnym miejscu w interfejsie Maya, a w Waszym oknie nie ma po tym narzędziu ani śladu? Jest to kolejna podstawa bez której nie może się obyć nikt kto na co dzień pracuje w środowisku Maya. Mowa o Plug-in Manager.


Posłużę się tu przykładem Arnold Renderera. Po instalacji tego silnika powinniśmy mieć do niego dostęp, jednak nie ma go ani w pasku zadań, ani we wstążce.

 

Docelowo plug-in Arnolda powinien znajdować się w tym miejscu:
1. Autodesk Maya brak arnolda

© Patryk Konieczny PCC Polska

Jeżeli go tam nie ma, należy przejść do Plug-in Managera, przechodząc do zakładki Windows -> Settings/Preferences -> Plug-in Manager

 

2. Autodesk Maya plugin manager

© Patryk Konieczny PCC Polska

 

 

W niektórych sytuacjach wtyczki i rozszerzenia programów mają nieco inną nazwę, jak w przypadku Arnold Renderer, który w Maya nosi nazwę MtoA, najlepiej wyszukać w sieci jaką nazwę w Maya ma konkretna wtyczka.
3. Autodesk Maya plugin brak arnolda

© Patryk Konieczny PCC Polska

 

 

Po zaznaczeniu znacznika „Loaded” Arnold Renderer powinien załadować się w interfejsie Maya. Jeśli zaznaczymy „Auto load” dany plugin będzie się załączał przy każdym uruchomieniu Maya.
4. Autodesk Maya plugin arnold ON

© Patryk Konieczny PCC Polska

 

 

Plug-in poprawnie zaimportowany do interfejsu Maya:
5. Autodesk Maya Gotowe

© Patryk Konieczny PCC Polska

 

 


Jeżeli znacie ciekawe tricki, czy funkcjonalności, którymi chcielibyście się pochwalić w Maya lub 3ds Max-ie (wliczając w to wszystkie ich rozszerzenia jak np. V-Ray czy Bifrost), to zapraszam do pochwalenia się nimi pisząc na email tips@pccpolska.pl, przedstawimy je na naszej stronie!

 

 

Źródło: Patryk Konieczny | PCC Polska