Menu

RealityCapture – nowa wersja programu do mapowania 3D

RealityCapture program do skanowania 3D nowa wersja Blaze

Kategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: ,

Niedawno miała miejsce premiera nowej wersji programu RealityCapture do fotorealistycznego mapowania 3D. Co się zmieniło?


RealityCapture – fotorealistyczne mapowanie 3D

Dawno już nie było informacji o programie do skanowania obiektów istniejących w rzeczywistości do obiektów 3D, które można później wykorzystać w grach, filmach czy w wirtualnych spacerach. Najlepszym do tego programem jest RealityCapture. Niedawno miała premierę nowa jego wersja – programu 1.1 Blaze.


Nowości wersji Blaze:

  • Import danych PPK/RTK. Od teraz RealityCapture bierze pod uwagę różne dokładności pozycji poszczególnych kamer, orientację kamery i inne parametry z dzienników lotów PPK / RTK. Ponadto użytkownicy mogą łatwo dostosować importer, edytując prosty plik xml, aby odczytać dzienniki lotów z własnego UAV PPK / RTK.

  • RealityCapture może odróżniać gołą ziemię od innych obiektów i generować cyfrowe modele terenu.

  • Eksport LOD i uplod do Cesium ion. Dzięki nowemu eksportowi LOD i przesyłaniu do Cesium ion użytkownicy mogą bezproblemowo pracować na dużych zbiorach danych i udostępniać pracę bezpośrednio klientom poprzez URL.

  • Prostszy import skanów laserowych. Ta zupełnie nowa funkcja umożliwia bezpośrednie importowanie skanów laserowych Z + F bez konieczności konwertowania ich do formatu .e57 lub ptx.

  • RealityCapture obsługuje teraz import z Leica BLK3D. Leica BLK3D to proste urządzenie podręczne wielkości smartfona z dwoma aparatami 10 Mpx. Te dwie kamery rejestrują obrazy synchronicznie.  Ponieważ przechwytuje obrazy sekwencyjnie, plik musi zostać zaimportowany do RealityCapture jako wideo. Ogromną zaletą jest to, że znając odległość między tymi dwoma kamerami, RealityCapture wykorzystuje te informacje i automatycznie skaluje scenę.


 

To są tylko te najważniejsze nowości. Jest sporo mniejszych usprawnień i poprawek, o które warto z nami porozmawiać! Więc zapraszamy do kontaktu.

 

Autor: Jakub Baran | PCC Polska