Menu

Zdalne prowadzenie uzgodnień projektowych – Autodesk Fusion 360 TeamKategoria: Pomoc techniczna - mechanika, Tagi:

Praktycznie przy każdym projekcie zachodzi konieczność wykonania uzgodnień projektowych. Nie ma większych problemów jeżeli wszyscy zainteresowani mogą się spotkać i wymienić uwagi.


Zdalne zarządzanie projektem w Fusion 360 Team

Niestety taka komfortowa sytuacja zdarza się rzadko i ustalenia projektowe zazwyczaj musimy robić z kilkoma osobami które przebywają w różnych miejscach. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi narzędzie Autodesk Fusion 360 Team.

Fusion 360 Team jest programem działającym w chmurze. Do jego obsługi nadają się praktycznie wszystkie urządzania na których mamy połączenie do Internetu: komputer, laptop, tablet, smartfon.

1_Uzgodnienia

Oprogramowanie Fusion 360 Team na różnych platformach

Aby pracować w programie nie trzeba nic instalować, aplikacja w całości jest narzędziem Internetowym do obsługi którego wystarczy przeglądarka Internetowa.

Fusion 360 Team pozwala na tworzenia katalogów z projektami, projekty mogą zawierać dowolne pliki. Fusion 360 Team obsługuje praktycznie wszystkie formaty projektowe 3D i 2D, format MS Office, filmy, prezentacje, zdjęcia,… łącznie ponad 60 formatów plików.

Osoba inicjująca projekt może zaprosić do uczestnictwa w nim inne osoby. Osoby zaproszone w zależności od uprawnień mogą tylko przeglądać lub dodawać komentarze do poszczególnych plików.

Prowadzenie ustaleń polega na wyświetleniu dokumentów, zaznaczaniu interesującego szczegółu, opisaniu go lub zaznaczaniu. Tak utworzony komentarz automatycznie dodaje się do panelu komentarzy z kolejnym numerem komentarza i podpisem tworzącej go osoby.

Prowadzone ustalenia są powiązane z plikami jakich dotyczyły, czy to dokumentacji 2D czy modeli 3D. Historia prowadzonych komentarzy jest zapisywana i pozostaje do każdorazowej weryfikacji.

Program Fusion 360 Team jest dostępny jako pojedyncza licencja w cenie 110 Euro netto za 1 rok (marzec 2018). W tej cenie jeden użytkownik może założyć projekt i zaprosić do uczestnictwa w nim dowolną ilość komentujących.

2_Uzgodnienia
Źródło: Tomasz Jarmuszczak, PCC Polska