Menu

SketchUp Viewer – nowe możliwości VR z wykorzystaniem Meta Quest!

Nowe funkcje VR w SketchUp

Kategoria: Architektura, Tagi: , , ,

Modele SketchUp można teraz przeglądać za pomocą zestawów Meta Quest. Nowa przeglądarka SketchUp Viewer oferuje niezapomniane wrażenia VR, które można zabrać ze sobą w każdą podróż.


Nieograniczone doświadczenia VR dzięki nowej przeglądarce SketchUp Viewer dla Meta Quest

Przeglądarka SketchUp Viewer jest teraz dostępna dla Meta Quest 2, Meta Quest Pro i Meta Quest 3. Nowe funkcje udostępniania i możliwości łączności bezprzewodowej zapewniają potężne, wciągające wrażenia, z których możesz korzystać również kiedy jesteś po za biurem i w każdym momencie swych podróży.


Oprócz istniejących funkcji przeglądania i prezentacji – w tym niedawno wydanego trybu prezentacji na iPadzie i przeglądania rzeczywistości rozszerzonej (AR) przy użyciu kodów QR w Galerii 3D — nadszedł czas, aby powitać najnowszą innowację umożliwiającą wypróbowanie Twoich pomysłów: przeglądarkę SketchUp Viewer dla Meta Quest.

W przypadku starszej technologii PCVR zestawy musiały być podłączane do komputera osobistego, co oznaczało, że wrażenia użytkownika były ściśle określone. Teraz możesz przeglądać modele SketchUp w rzeczywistości wirtualnej (VR) całkowicie swobodnie na urządzeniach Meta Quest 2, Meta Quest Pro i Meta Quest 3.

Bez konieczności korzystania z połączenia przewodowego możesz teraz mieć pełny wgląd w swoje projekty.

Przyjrzyjmy się nowym funkcjom charakterystycznym dla zestawu słuchawkowego Meta Quest, które sprawiają, że nawigacja po wirtualnym świecie jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.


Wyobraź sobie na nowo, co jest możliwe. Wprowadź współpracowników w nowoczesną rzeczywistość dzięki nowym przepływom pracy, możliwym w przeglądarce SketchUp Viewer for Quest. Model autorstwa DA Architects and Planners. Materiał zarejestrowany podczas Zadania 3.


Wprowadź każdego w swoją wizję dzięki VR do SketchUp

Budowanie zaufania i zapewnianie inwestorom narzędzi do podejmowania świadomych decyzji, pomaga napędzać rozwój projektowania. Dzięki nowemu trybowi prezentacji w rzeczywistości wirtualnej możesz śmiało przekazać zestaw do VR klientowi, nie martwiąc się o intensywną naukę. Dzielenie się swoją wizją z inwestorami nietechnicznymi nigdy nie było tak łatwe i płynne.


Zobacz modele z nowej perspektywy! 

Włącz SketchUp Viewer na zestawie Meta Quest i przyjdź do nowego środowiska. Dynamiczna tabela pomaga ładować modele i manipulować nimi w trybie stołu (tabletop mode). Zalety? Modele w rzeczywistości wirtualnej można łatwo skalować, orbitować i przenosić, dzięki czemu można się w nie zagłębiać w razie potrzeby.


„Uwielbiam korzystać z trybu stołowego (tabletop mode). Fajnie, że można przejść bezpośrednio do modelu lub obejrzeć go z perspektywy zewnętrznej” -Sarah Vitale, dyrektor ds. planowania | Rada Planowania Regionalnego Tampa Bay


Nawiguj z większą łatwością i w intuicyjny sposób

Nasze sterowanie będzie bliskie osobom, które korzystały z innych aplikacji VR, ale jest też na tyle intuicyjne, że poradzi sobie z nim kompletny nowicjusz. Dostosowana obsługa przycisków drążka i uchwytu kontrolerów Meta Quest sprawia, że ​​skalowanie, przesuwanie i obracanie modeli w rzeczywistości wirtualnej jest bardziej naturalne.

„Poruszanie się za pomocą programu SketchUp Viewer w zestawie słuchawkowym Quest jest bardzo płynne! Jedną z najciekawszych funkcji jest manipulowanie modelem za pomocą ręki.”

-Daniel Tal, menedżer studia cyfrowego, autor, programista | Confluence


Ładuj duże pliki bardzo szybko — z dowolnego miejsca

Ciesz się krótszym czasem ładowania i importuj bardziej złożone pliki (do 100 MB lub 2,7 miliona twarzy) dzięki wzrostowi wydajności. W połączeniu z  integracją Trimble Connect możesz teraz tworzyć i publikować swój model SketchUp w Internecie, iPadzie lub komputerze stacjonarnym i natychmiastowo przeglądać go w menu Trimble Connect przeglądarki Quest Viewer.


Funkcje, które znasz i lubisz w VR

SketchUp Viewer dla Quest zawiera wszystkie narzędzia, z którymi możesz się spotkać podczas korzystania z HoloLens 2 i innych aplikacji VR. Uzyskaj dostęp do standardowych narzędzi SketchUp, takich jak Scenes, Tags, Outliner i Tape Measure w VR, skracając czas wdrażania i uczenia się dzięki Meta Quest 2, Meta Quest Pro i Meta Quest 3.


Dlaczego warto dodać VR do swojego przepływu pracy (workflow-u) ?

Rzeczywistość wirtualna łączy modelowanie komputerowe i symulację. Umożliwia to użytkownikom przeglądanie, poruszanie się i interakcję z wirtualnym lub renderowanym środowiskiem za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanego zestawu VR. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z VR w swoim procesie projektowania, nadszedł czas, aby sprawdzić jakie niesie to za sobą możliwości.

Przykład wykorzystania VR w SketchUp


Korzystanie z technologii VR pomaga budować zaufanie i zapewnia zainteresowanym stronom właściwe informacje umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji.

W dzisiejszym dynamicznym świecie projektanci i specjaliści z branży budowlanej nieustannie starają się dzielić swoimi pomysłami w sposób łatwy do zrozumienia. VR oferuje wciągające wrażenia potrzebne do szybszego i wyraźniejszego przekazywania wizji, a nasza nowa przeglądarka Meta Quest pomaga to urealnić.

„Podoba mi się, że wystarczy nacisnąć przycisk, a naszym klientom odtworzy się nagranie VR, co będzie szczególnie pomocne dla starszych z nich”.-Kevin Guernon, projektant koncepcyjny | VAD


Twoje zadanie jest kompletne i zostało zakończone

SketchUp for Quest jest prosty w obsłudze i oferuje narzędzia o dużej wydajności i współpracy. W przeciwieństwie do starszych zestawów VR, Meta Quest 2, Meta Quest Pro i Meta Quest 3 wymagają minimalnej konfiguracji i nie muszą być podłączone do komputera stacjonarnego. Odkryj możliwości VR dzięki zestawowi słuchawkowemu, który zawsze możesz zabrać ze sobą.

SketchUp Viewer for Quest to bezpłatna aplikacja do przeglądania dla każdego, kto posiada zestaw słuchawkowy Meta Quest. Możesz sprawdzić przykładowe projekty, które dołączyliśmy do aplikacji lub wyświetlić modele SketchUp opublikowane lub udostępnione na Twoim koncie Trimble Connect.Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska