Menu

Jakie nowości kryje SketchUp Pro 2019?Kategoria: Architektura, Tagi:

SketchUp Pro to komercyjna wersja prostego programu do modelowania 3D, architektury i projektowania wnętrz. W najnowszej wersji dodano kilka ulepszeń – przeczytaj jakich!


Co nowego w SketchUp Pro 2019?

SketchUp Pro jest programem wykorzystywanym w architekturze. Nie jest rozbudowanym programem ale jest prosty w obsłudze, dzięki temu, że skupia się na jednej rzeczy, czyli architekturze i wizualizacjach. Pojawiła się nowa wersja programu SketchUp Pro 2019. Otrzymaliśmy również możliwość zakupu programu w wersji rocznej a nie tak jak wcześniej tylko w wersji wieczystej. Dodatkowo pojawił się V-Ray w wersji NEXT, który świetnie integruje się i umożliwia nam stworzenie pięknych wizualizacji jeszcze łatwiej i szybciej! Czyli początek roku przyniósł sporo nowości dla użytkowników SketchUp’a. Co nowego wprowadza producent Trimble w samym programie, oprócz wyższej numeracji?


TAPE MEASURE:

Poprawka tzw. Taśmy do mierzenia czyli jeszcze łatwiejsze, bardziej intuicyjne i sprawniejsze mierzenie.


DASHED LINES:

Długo wyczekiwana drobnostka ale bardzo pożyteczna: przerywana linia.


IMPROWED IMPORT/EXPORT DWG:

Teraz mamy możliwość eksportu i importu plików .dwg z materiałami i layout’ami.


VIEWER FOR AR/VR

Program SketchUp Viewer obsługuje teraz większą ilość zestawów do wirtualnej rzeczywistości (Oculus, Windows Mixed Reality, VIVE i Hololens).


3D WAREHOUSE

Ogromna ilość modeli dostępna w 3D Warehouse utrudnia znalezienie tego co akurat potrzebujemy. Wprowadzono kategorie, które skracają czas naszych poszukiwań.


SEFAIRA

Kupując SketchUp Studio dostajemy program Sefaira czyli analizy wydajności budynku!


Firma Trimble nie wprowadziła dużo zmian ale słucha się użytkowników i wprowadza usprawnienia, które ułatwiają korzystanie z programu. Użytkownicy starszych wersji na pewno docenią wersję z numerkiem 2019. Cieszy fakt, rozwija się centrum edukacyjne i już na samym starcie oferuje sporo ciekawych materiałów. Bardzo pożyteczne dla osób zaczynających przygodę z programem SketchUp.

 

Autor: Jakub Baran | PCC Polska; sketchup.com