Menu

Fusion 360 – jak wykonać niezależną kopię projektu?

Niezależna kopia projektu we Fusion 360

Kategoria: Fusion 360, Tagi: , ,

Posiadasz kompletny projekt w Fusion 360, składający się z zespołu, części i dokumentacji, ale chciałbyś zrobić jego niezależną kopię? Dowiedz się z artykułu jak to zrobić!


Niezależna kopia projektu we Fusion 360

Mając stworzony kompletny projekt we Fusion 360 składający się z zespołu, części, dokumentacji, itp., chcielibyśmy zrobić jego niezależną kopię z innymi wymiarami czy dodatkowymi elementami w zespole itp.

Fusion 360 projekt 1 Fusion 360 projekt 2

Dwie wersje palety transportowej


Aby to zrobić należy stworzyć niezależną kopię projektu przez Export do archiwum i zapisać projekt w formacie f3z. Export projektu należy zrobić w obszarze projektów Fusion Team dostępnych z przeglądarki internetowej – Fusion 360 Archive.

Fusion 360 eksport projektu do archiwum

Fusion 360 eksport projektu do archiwum


Kompletny projekt pobiera się klikając na główny rysunek zawierający cały zespół. Do archiwum pobierane są wszystkie elementy składowe znajdujące się w projekcie. Nie są pobierana rysunki zrobione jako oddzielne dokumenty zrobione w niezależnych plikach. Aby pobrać cały projekt ze wszystkimi rysunkami trzeba zrobić jeden rysunek z wieloma arkuszami w których będzie dokumentacja wszystkich elementów projektu.

Fusion 360 Rysunek zawierający wiele arkuszy dokumentacji.

Fusion 360 Rysunek zawierający wiele arkuszy dokumentacji


Po wykonaniu polecenia Fusion 360 Archive, na pocztę e-mail otrzymamy link do pobrania kopii projektu – plik z rozszerzeniem f3z.

Plik można wczytać do nowego projektu. Po utworzeniu katalogu z nowym projektem, wczytujemy pobrany plik poleceniem Wyślij – archiwum projektu plik fz3.

Fusion 360 Rysunek zawierający wiele arkuszy dokumentacji 1
Po przetworzeniu zadania otrzymujemy w projekcie 2 pliki – jeden z modelem, drugi z rysunkiem, wystarczy tylko zmienić im nazwę plików na nową, aby pracować na nowej kopii projektu.


Fusion 360 Nowy projekt Fusion 360 z nową nazwą.

Nowy projekt Fusion 360 z nową nazwą

 

 Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska