Menu

Autodesk Flow – jak działa multimedialna chmura

Poznaj Autodesk Flow i jego zalety

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Autodesk Flow to nowe rozwiązanie firmy Autodesk pozwalające na połączenie przepływów pracy (workflow), danych i zespołów w całym cyklu produkcji. Flow łączy narzędzia, które dodamy do produkcji i pozwala na szybszą realizację projektu.


Czym jest Autodesk Flow

Autodesk Flow jest częścią platformy Autodesk, która składa się z trzech chmur branżowych i zestawu wspólnych usług opartych na chmurze:

  • Architektury i inżynierii
  • Produkcji (Autodesk Fusion)
  • Budownictwa i operacji (Autodesk Forma -wcześniej Spacemaker),

Usługi tej platformy oferują interfejsy API i usługi ułatwiające wizualizację oraz optymalizację danych, tworzenie kompleksowych, niestandardowych przepływów pracy z łączeniem procesów, aplikacji oraz oczywiście oprogramowania.


Przyszłość mediów i rozrywki.

Wykorzystując moc otwartego ekosystemu, otwartych standardów i połączonych danych, Flow pomoże studiom usprawnić procesy ręczne, wydajniej współpracować i odblokować nowe możliwości innowacji i kreatywności.

Główną zaletą dla studiów realizujących nagrania jest bez wątpienia możliwość przesyłania danych z kamery bezpośrednio do chmury, pozwala to na zoptymalizowanie czasu pracy montażystów do minimum, są oni gotowi pracować od razu po zakończeniu zdjęć.

Autodesk Flow dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji pomaga również w planowaniu kolejnych kroków produkcji tworząc linie czasu projektu.

ShotGrid (który zmieni nazwę na Flow Production Tracking) i Moxion (który zmieni nazwę na Flow Capture) będą pierwszymi produktami Autodesk zintegrowanymi z Flow, tworzącymi nowe, rozszerzone procesy robocze do współpracy w całym cyklu produkcyjnym.

Autodesk Flow - jak usprawnia pracę?


Kiedy premiera Autodesk Flow?

Klienci mogą prosić o wczesny dostęp do Flow już od 24 stycznia 2024, natomiast szersza dostępność jest przewidziana dopiero w dalszej części tego roku.Autor: Jaku Czechowski