Menu

Autodesk Simulation 360 – chmura w systemie Pay As You GoKategoria: Aktualności, Tagi:

Autodesk uruchomił aplikację Autodesk Simulation 360 – zestaw narzędzi umożliwiający wykonywanie symulacji w codziennym procesie projektowym. Dostępny jest on w bezpieczny sposób w chmurze, w systemie pay-as-you-go.

Dzięki aplikacji Autodesk Simulation 360 projektanci, inżynierowie i analitycy mogą sprawniej przewidywać, optymalizować i oceniać efektywność różnych elementów w otaczającym nas świecie. Praktycznie nieograniczony potencjał chmury umożliwia projektantom przeprowadzanie złożonych testów, które dotychczas mogli wykonywać jedynie specjaliści od symulacji.

Nowe możliwości

Projektanci będą mogli szybciej przetestować różne warianty ergonomiczne projektu. Na przykład różne wersje krzeseł mogą zostać przeanalizowane pod kątem użycia przez ludzi o różnych gabarytach, jeszcze zanim mebel zostanie wyprodukowany.

Producenci będą mogli lepiej zrozumieć proces generowania ciepła przez urządzenia elektroniczne, co umożliwi im uwzględnienie w projektach właściwych systemów chłodzenia zapobiegających przegrzaniu, a w konsekwencji pozwoli uniknąć kosztownych reklamacji konsumenckich.

Architekci i inżynierowie dzięki symulacji przepływów powietrza będą mogli zapewnić projektowanym budynkom komfort termiczny oraz lepiej zrozumieć ich funkcjonalność. Będą mogli również analizować wpływ czynników środowiskowych na mosty i budynki oraz testować zachowania materiałów konstrukcyjnych np. betonu, jeszcze przed wybudowaniem każdego z tych obiektów.

Dostępne narzędzia

Autodesk Simulation 360 obejmuje szeroką gamę narzędzi do symulacji elementów mechanicznych, dynamiki płynów, termiki i formowania wtryskowego tworzyw sztucznych, oferowaną w przystępnej cenie.

Dodatkowe korzyści obejmują możliwość bezpośredniej wymiany danych geometrycznych, wysokiej jakości siatkowanie; obszerne biblioteki materiałów oraz sprawdzoną technologię obliczeniową, co pozwala na przeprowadzanie dokładniejszych symulacji w najistotniejszych obszarach.

Cena i dostępność

W odróżnieniu od tradycyjnego systemu licencjonowania wieczystego, prosty i przystępny system płatności pay-as-you-go wykorzystywany w przypadku Autodesk Simulation 360 ułatwia dostęp do tej aplikacji.

Póki co aplikacja dostępna jest w Polsce wyłącznie w języku angielskim. Planowane jest udostępnienie jej w innych wersjach językowych. Dodatkowe informacje dotyczące Autodesk Simulation 360 oraz Simulation Liberation Event dostępne są na stronie: www.autodesk.com/simulationliberation, a także na www.autodesk.com/simulation-360


Skontaktuj się z nami

Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – dwa razy w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.