Menu

Arnold i V-Ray zdobywają nagrody Engineering Emmy!

nagroda Ammy Arnold - V-Ray

Kategoria: Aktualności, Tagi: , ,

Z radością informujemy, że Arnold jest laureatem nagrody 2021 Engineering Emmy® przyznawanej przez Akademię Telewizyjną. Gratulacje dla zespołu Arnold!


Arnold z nagrodą Engineering Emmy®

Arnold Engineering Emmy®

Arnold to fotorealistyczny, stochastyczny, ray-tracingowy renderer szeroko wykorzystywany przez studia efektów wizualnych i animacji na całym świecie. Przyjmując przyjazne dla artysty podejście, Arnold wiernie symuluje drogę pokonywaną przez światło w czasie renderowania, nie opierając się na problematycznych metodach buforowania. Szeroko zakrojone badania naukowe, jak również optymalizacje algorytmiczne, systemowe i niskopoziomowe, były wymagane w celu zmniejszenia zużycia pamięci i czasu renderowania. Wysoka jakość renderowania i łatwość użycia sprawiły, że jest on szeroko wykorzystywany i popularny w produkcjach telewizyjnych.


V-Ray – Chaos też zwycięski!

V-Ray 2021 Engineering Emmy®

Ponadto bez nagrody nie obył się renderer V-Ray! Jest to oparte na fizyce rozwiązanie do renderingu i adaptacyjnego ray tracingu firmy Chaos, używane do tworzenia fotorealistycznych efektów wizualnych w produkcjach epizodycznych od 2003 roku. Zoptymalizowany do obsługi dużych scen produkcyjnych, V-Ray jest używany do renderowania cyfrowych środowisk, digidoubles, stworzeń, pojazdów i innych w wysoce wydajny sposób. Dzięki dokładnemu obliczaniu globalnego oświetlenia i rozkładu światła, a także właściwości fizycznych każdego materiału, oprogramowanie zapewnia płynne połączenie rzeczywistych i wirtualnych elementów na ekranie.


Autor: Bartosz Kondracki | PCC Polska