Menu

V-Ray 5 beta – nowa wersja programu

V-Ray 5 beta nowa wersja

Kategoria: Grafika 3D, Tagi: , ,

Od niedawna można już testować wersję beta najpopularniejszego programu do renderingu – V-Ray 5. Dowiedz się z artykułu jakie dodano udoskonalenia.


Nowości w V-Ray 5 beta

ChaosGroup wypuścił w kwietniu ogólnodostępną betę nowej wersji programu V-Ray. Jest to bardzo dobry krok, bo użytkownicy mają możliwość przetestowania i zgłaszania wszelkich błędów jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się produktu w sprzedaży. Jak widać producent wrócił do numeracji i jest to NEXT 2 tylko po prostu V-Ray 5. Next wziął się z tego, że program przeszedł wręcz rewolucję i wszedł na wyższy poziom – tak tłumaczył to ChaosGroup. Czyżby teraz była to tylko ewolucja a nie rewolucja?


Co tak naprawdę nowego daje nam wersja 5 beta?

  • V-ray asset library: wygodna i bardzo przejrzysta biblioteka ponad 500 gotowych materiałów! W dodatku podzielonych na kategorie np. plastik, ceramika, metal, papier.

 

V-Ray 5 beta asset

 

  • Layered compositing: dodane Layers (warstwy) w V-Ray Frame Buffer. Nie jest to może aż tak rozbudowane jak w Photoshop, ale już teraz daje możliwość podstawowej postprodukcji bez wychodzenia z 3dsMax’a!

 

V-Ray 5 beta layers

 

  • Light mix: moim zdaniem najlepsza opcja ze wszystkich nowości ( zaczerpnięte z Corona) . Po dodaniu VrayLightMix w render element dostajemy możliwość zmian scenariusza oświetlenia i to dosłownie jednym kliknięciem!

 

V-Ray 5 beta light mix

 

To oczywiście nie są wszystkie zmiany czy nowości. To są te najważniejsze, ale już po nich widać, że ChaosGroup wziął sobie do serca sugestie użytkowników i wprowadza najciekawsze z nich! Ja już przetestowałem wersję beta i jestem na tak! A Ty?

 

Jakub Baran | PCC Polska