Menu

4D Animated Human dostępny w Chaos po przejęciu AXYZ

Anima 5 i AXYZ od teraz w Chaos Group

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Włoska firma AXYZ design jest wiodącym twórcą oprogramowania do animacji 3D / 4D (Anima 5) zaprojektowanego w celu dodania realistycznych sylwetek ludzi i tłumów do wizualizacji architektonicznych. Wyposażony jest w ponad 2500 zeskanowanych postaci. A od niedawna został przejęty przez Chaos Group.


Chaos Group ogłosił przejecie AXYZ design do swojego zespołu.

Oprogramowanie Anima 5 firmy AXYZ design używane przez takie firmy jak HOK i Gensler, to jeden z najszybszych sposobów na wprowadzenie dynamicznych ludzi 3D/4D do wizualizacji. Pomaga ono projektantom dodawać wysokiej jakości cyfrowe postacie ludzi, którzy chodzą, biegają, śmieją się i poruszają się w swoich scenach, nadając projektom realistyczną jakość.

Dzięki wbudowanym narzędziom do dostosowywania pętli i tłumów AI nie ma lepszego sposobu na wprowadzenie wiarygodnego ruchu do projektu wizualnego.

Najważniejszym żądaniem klientów, szczególnie z branży architektonicznej, było zwiększanie liczby postaci cyfrowych. Dzięki przejęciu firmy AXYZ firma Chaos może zaspokoić potrzeby swoich klientów, jednocześnie ustanawiając nowe sposoby udostępniania zasobów postaci ludzkich w wysokiej jakości 3D/4D bardziej niż kiedykolwiek. 


Chaos Group planuje obecnie, jak najlepiej zintegrować oprogramowanie z istniejącymi produktami, takimi jak Chaos V-Ray i Chaos Corona , których użytkownicy korzystają już na co dzień z animacji.

W ciągu ostatnich kilku lat firma AXYZ zwróciła szczególną uwagę na zwiększenie różnorodności charakterów postaci, dzięki czemu architekci mogą dopasować projekty do demografii miast.

Najnowocześniejsze zasoby AXYZ design ożywiają projekty, dzięki czemu faktycznie łączą się z ludźmi” – powiedział Christian Lang, dyrektor generalny Chaos. „Każdy, kto zajmuje się architekturą od jakiegoś czasu, wie, jak cyfrowe postaci ludzi wpływają na proces projektowania i marketingu. Ludzie 4D to kolejny krok w naszej podróży.

Dostęp do Anima 5 pozostanie niezmieniony dla wszystkich nowych i obecnych klientów. Chaos będzie w dalszym ciągu współpracować z AXYZ, w miarę jak opiera się na niedawnym wsparciu dla postaci z animacji w Vantage 2 .

„Jeśli chodzi o wizualizację, produkty Chaos nie mają sobie równych” – mówi Diego Gadler, dyrektor generalny i założyciel AXYZ design. „Łącząc siły, możemy działać szybko i tworzyć produkty, które sprawią, że projektanci będą zachwyceni pójściem do pracy. Najlepsze dopiero przed nami!”


Podsumowanie:

O Chaos Group 

Chaos opracowuje technologię wizualizacji 3D dla architektury, inżynierii, budownictwa, mediów i rozrywki, projektowania produktów i produkcji. Tworzą intuicyjne i wydajne workflow-y (przepływy pracy) dla wszystkich uczestników w całym procesie  projektowania.

Portfolio produktów firmy obejmuje :

  • V-Ray, renderer oparty na technologii fizycznej, uhonorowany Oscarem i nagrodą Engineering Emmy;
  • Enscape, wysokiej jakości wtyczka do renderowania w czasie rzeczywistym i rzeczywistości wirtualnej;
  • Corona, wysokowydajny fotorealistyczny silnik renderujący;
  • Cylindo, platforma do wizualizacji produktów meblowych 3D dla handlu.

Chaos jest obecnie największą światową firmą zajmującą się wizualizacjami 3D, zatrudniającą ponad 700 pracowników i posiadającą biura na całym świecie.

O AXYZ design

AXYZ design to włoska firma specjalizująca się w tworzeniu wysokiej jakości modeli 3D ludzi i postaci do wykorzystania w różnych branżach, w tym w architekturze, grach i animacji. AXYZ design posiada obszerną bibliotekę modeli 3D (ponad 2500), które są bardzo szczegółowe i można je łatwo zintegrować z dowolnym projektem. Ich modele obejmują szeroką gamę póz, ubrań i akcesoriów i są tworzone przy użyciu zaawansowanych technik modelowania, aby zapewnić dokładność i realizm postaci. Modele AXYZ design są używane przez profesjonalistów na całym świecie i cieszą się powszechnym uznaniem ze względu na swoją jakość i wszechstronność.Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska