Menu

Nowy RealFlow 2014 już dostępny!Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , ,

Oprogramowanie RealFlow, stworzone przez firmę NextLimit, jest samodzielnym oprogramowaniem do symulacji płynów dla takich programów jak np. 3ds Max, Maya czy Softimage. Zobacz nowości zawarte w najnowszym wydaniu – wersji 2014…


RealFlow jest obecnie jednym z najbardziej popularnych programów do symulacji płynów na rynku.  Był używany w niezliczonych produkcjach filmowych i reklamach telewizyjnych. Jest na tyle intuicyjny, ze przy odrobinie praktyki początkujący użytkownik Real Flow 2014  jest w stanie stworzyć wspaniałe symulacje płynów, połączyć je ze sztywnymi lub miękkimi symulacjami ciała, renderować ogromne powierzchnie oceanów z ultrarealistycznymi falami albo zalewać powodzią całe miasta dzięki Hybrido -solverowi płynów na dużą skalę.


Jako samodzielna aplikacja do dynamiki płynów i obiektów oprogramowanie RealFlow 2014 jest w stanie symulować płyny na dużą skalę, bardzo szczegółowe cząstki cieczy, sztywne i miękkie ciała oraz powierzchnie fal. W dodatku  RealFlow zapewnia również szeroki wachlarz wbudowanych narzędzi do wpływania i kontrolowania dynamiki płynów oraz przedmiotów – nawet w post-procesie.


Co nowego w RealFlow 2014?

  • Ulepszony Interfejs Użytkownika oraz przepływ pracy
  • Solver Hybrido do symulowania płynów na dużą skalę – umożliwia tworzenie dokładnych, szczegółowych efektów (np. rozbryzgi, pianę, bąbelki, mgłe) ulepszających bazową symulację.
  • Daemons – nowe solvery w dynamice ciała i płynów. Dodają siły przyśpieszając cząstki lub obiekty, usuwają niechcianeh cząstki, odpowiadają za tworzenie siatek UV, oddzielanie cząstek do różnych strumieni.  Mogą być wykorzystywane do osiągnięcia niesamowitych efektów morfingu.
  • Schematy w Realflow – ułatwiają wgląd w ścieżkę programowania scryptu, zamiast przeglądania linii kodu w Pythonie.
  • Meshing – nowe możliwości częściowego podglądu.
  • Ulepszenia Pipeline – wprowadzone na życzenie użytkowników ułatwiające edycję, definiowanie oraz exportowanie.
  • Z miany w licencjonowaniu i renderkitach

Aby zapoznać się z ulepszeniami, zmianami i nowymi narzędziami zapraszamy do oglądania poniższych filmów:

UI & WORKFLOW HYBRIDO
DAEMONS SCHEMATY REALFLOW
MESHING PIPELINE

Źródło/ Autor: NextLimit, PCC Polska


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu. Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]