Menu

Program Netfabb dostępny w PCC PolskaKategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: ,

Program Netfabb jest już dostępny w naszej ofercie. Projektujesz pod druk 3D? Musisz przeczytać ten artykuł!


Program Netfabb w ofercie PCC Polska

7 czerwca do naszej oferty dodaliśmy oprogramowanie Autodesk o nazwie Netfabb. Cóż to jest? Odpowiedź poniżej:


Druk 3D  z roku na rok staje się co raz bardziej popularny. Śmiało wkroczył nie tylko w świat prototypów, mechaniki, ale również świetnie sprawdza się w świecie cyfrowych artystów! Co raz to nowsza, lepsza technologia przyśpiesza cały proces i jakość wydruku. Ale pierwszym i najważniejszym etapem jest odpowiednie przygotowanie projektu. Nawet najdroższa drukarka za setki tysięcy złotych będzie miała problem z wydrukiem, jeśli model jest źle wykonany. Następstwem źle przygotowanego projektu jest strata czasu, nerwów i pieniędzy. Netfabb jest najlepszym przedstawicielem programu , który sprawdza model przed rozpoczęciem procesu drukowania. Ma wiele funkcji, które pomagają nam w udanym druku 3D! Model możemy naprawiać, edytować, automatycznie ułożyć wiele modeli na stole roboczym i zrobić zaawansowane symulacje.


Program Netfabb występuje w czterech wersjach: 

– Netfabb Standard

– Netfabb Premium

– Netfabb Ultimate

– Netfabb Simulation

Rożnice między wersjami można zobaczyć tutaj: https://www.autodesk.com/products/netfabb/compare-products


Praca we Fusion 360 i Netfabb

Fusion 360 i Netfabb są świetnym duetem. W Fusion projektujemy model od A do Z i jednym kliknięciem wysyłamy gotowy model do Netfabb, w którym już przygotowujemy i analizujemy proces druku.


Wiadomo, że drukowanie 3D nie jest sprawą prostą. Niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie modelu, aby nie mieć przykrej niespodzianki po np. 18 h druku, kiedy okazuje się, że model nie wyszedł i musimy robić wszystko od nowa. Dlatego aby nie robić kosztownych błędów, warto zainteresować się programem, który nam ich zaoszczędzi.

 

Autor: Jakub Baran | PCC Polska