Menu

Zmiany w programie 3ds Max Interactive

Korzystasz z programu 3ds Max Interactive? Autodesk ogłosił ważne zmiany. Sprawdź czego dotyczą.


3ds Max Interactive od Autodesk – ważne zmiany dla użytkowników

Niedawno firma Autodesk przekazała informację, że z dniem 30 marca 2022 r. zaprzestanie rozwijania programu 3ds Max Interactive. Od tego dnia zaprzestanie również wsparcia technicznego i aktualizacji niniejszego oprogramowania.

Firma Autodesk jest zaangażowana w tworzenie rozwiązań VR (Virtualn Reality) dla jak najszerszego grona użytkowników. Narzędzia VR w programie 3ds Max  są przeznaczone dla specjalistów od wizualizacji projektów, którzy pracują nad tworzeniem wysokiej klasy, fotorealistycznych doświadczeń. Dzięki nowemu przepływowi pracy 3ds Max to VR, skracamy czas pracy z danymi dzięki takim funkcjom, jak obsługa translacji materiałów z popularnego renderera V-Ray w 3ds Max do VR – uwalniając artystów wizualizacji, aby mogli skupić się na tym, na czym im najbardziej zależy: tworzeniu oszałamiających obrazów.


Brak wsparcia i rozwijania 3d Max Interactive – co to oznacza?

Klienci nie będą już mogli pobierać ani instalować oprogramowania 3ds Max Interactive w ramach subskrypcji 3ds Max. Ci jednak, którzy już pobrali lub zainstalowali oprogramowanie 3ds Max Interactive (przed 30.03.2022), nadal będą mieli dostęp do tej funkcji, ale nie będą już otrzymywać wsparcia technicznego.


Dlaczego Autodesk wycofuje się z rozwijania oprogramowania 3d Max Interactive?

„Firma Autodesk inwestuje w tworzenie lepszych, bardziej interaktywnych narzędzi do tworzenia zarówno gier, jak i wizualizacji projektów. Wierzymy, że możemy lepiej służyć naszym klientom, współpracując z zewnętrznymi twórcami silników gier, takimi jak Unity i Epic Games, w celu stworzenia bardziej wydajnych przepływów pracy między naszymi produktami.”

Nadal jednak dostępny jest dodatek Create VR dla Maya, narzędzie do projektowania koncepcyjnego w środowisku 3D, o którym piszemy w tym artykule >>


Czym jest 3d Max Interactive?

3ds Max Interactive to silnik VR, który rozszerza możliwości programu 3ds Max w zakresie tworzenia wciągających i interaktywnych wizualizacji architektonicznych opartych na programie Autodesk Stingray dla specjalistów od wizualizacji projektów.

Można go używać w wielu różnych kontekstach, ale jego głównym celem jest uproszczenie procesu przekształcania animacji, takich jak wizualizacje architektoniczne, w oszałamiające wrażenia w rzeczywistości wirtualnej.Autor: PCC Polska | Autodesk