Menu

Aktywacja licencji wieczystych Autodesk w trybie online

aktywacja licencji wieczystych Autodesk w trybie online-min

Kategoria: Autodesk, Tagi: , ,

Koniecznie przeczytaj jeżeli posiadasz licencję wieczystą oprogramowania Autodesk i planujesz zmienić komputer!


Aktywacja licencji wieczystych w trybie online

W przeszłości, gdy próbowałeś przenieść licencję dożywotnią oprogramowania Autodesk na inny komputer po zakończonej instalacji program blokował się i konieczne było wpisanie kodu aktywacyjnego, które można było wygenerować w trybie offline na podstawie automatycznie wygenerowanego kodu żądania.

W momencie pisania, czyli w grudniu 2022r. artykuł dotyczy wersji 2014 i nowszych. Jeśli posiadasz starszą licencję, zapoznaj się z tym artykułem: https://www.pccpolska.pl/koniec-wsparcia-technicznego-dla-wersji-2014-i-starszych/


Obecnie jeśli posiadasz licencję wieczystą i chcesz aktywować oprogramowanie na innym komputerze jedyną opcją aktywacji jest przejście do trybu online.

Po aktywacji online nadal możesz używać oprogramowania w trybie offline.

Przed zmianą komputera zalecamy sprawdzić, czy posiadane oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows. Jest to kluczowe w ewentualnej potrzebie wsparcia technicznego Autodesk.

Aby kwalifikować się do wsparcia, oprogramowanie Autodesk musi działać w systemach operacyjnych wspieranych przez producenta. Jeśli producent zaprzestanie wsparcia dla systemu operacyjnego, Autodesk analogicznie zaprzestaje świadczyć wsparcie dla swoich produktów.

W przypadku wersji nieobsługiwanych nie możesz uzyskać nowego kodu aktywacyjnego, aby ponownie aktywować tę wersję na dowolnym urządzeniu. Autodesk nie wydaje również aktualizacji oprogramowania ani poprawek (hotfix) dla wersji, które osiągnęły koniec wsparcia.

Jeśli poprzednia wersja nie jest wymieniona, wsparcie nie jest dostępne. Aby uniknąć przestojów, należy zaktualizować oprogramowanie do wersji objętej wsparciem, zanim poprzednia wersja osiągnie koniec wsparcia.

Aby kwalifikować się do wsparcia, oprogramowanie Autodesk musi działać w obsługiwanych przez producenta systemach operacyjnych.

  • Windows XP – koniec wsparcia od 2014r.
  • Windows Vista – koniec wsparcia od 2017r.
  • Windows 7 – koniec wsparcia od 2020r.
  • Windows 8 – koniec wsparcia od 10 styczeń 2023r.

Jeśli (Microsoft) dostawca zaprzestanie obsługi systemu operacyjnego, zaprzestaniemy również obsługi produktów Autodesk działających w tym systemie operacyjnym, nawet jeśli należą one do kwalifikujących się poprzednich wersji.

Możesz nadal korzystać z wcześniej zainstalowanej i aktywowanej wersji, nawet jeśli zakończyła się pomoc techniczna.

Jeśli masz licencję wieczystą na wersję, której wsparcie zakończyło się, nadal masz prawo do korzystania z licencji tak długo, jak chcesz.

Autor: Jakub Piwowar | PCC Polska