Menu

O Lumionie słów kilka… Czyli wizualizacje i animacje w kilku krokach!

silnik renderujacy lumion

Kategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: ,

To od silnika renderującego zależy jak szybko uzyskamy wizualizację i jak bogata ona będzie w detale. Jest wiele skutecznych raytracerów do wyboru a tylko od użytkownika zależy, na który się zdecyduje. Dziś przedstawiamy mniej znany silnik renderujący Lumion.


Silnik renderujący Lumion

lumion

Lumion, to potężne narzędzie zamknięte w małym programie, które pozwala na stworzenie błyskawicznej i bardzo realistycznej wizualizacji w połączeniu z animacją. A na tym nie kończą się jego możliwości!

Program pozwala budować scenę, wykorzystując bibliotekę modeli i zanimowanych postaci, przez co wizualizacja powstaję z pomocą kilku kliknięć, a co ważne, prosty i przejrzysty interfejs bardzo ułatwia poruszanie się w programie i konfigurowanie wszystkich ustawień i pozycji modeli.

Dla bardziej zaawansowanych osób, którzy mają już zbudowane swoje sceny, program pozwala pójść jeszcze krok dalej, umożliwiając osiągnąć wspaniałe wideoprezentacje na najwyższym poziomie. Lumion pozwala na zaimportowanie modeli z najpopularniejszych programów takich jak 3ds Max, Revit, SketchUp czy Blender. Wczytując tak zaimportowaną scenę, mamy możliwość zanimowania jej, dodania efektów pogody, takich jak deszcz czy śnieg, co w wyżej wymienionych programach byłoby możliwe, jednak kosztem dużego nakładu pracy. W Lumionie tworzymy to za pomocą 2 kliknięć!

lumion

Dodatkowo, rendering w Lumionie odbywa się przy użyciu karty graficznej, przez co sam czas tworzenia takiej sceny bardzo mocno się skraca oraz wspiera budowę naszego realistycznego świata.

Jeżeli chcemy wejść w interaktywny świat z Naszymi projektami, mamy możliwość przetestowania Lumiona przez 14 dni i sprawdzenia ile faktycznie jesteśmy w stanie „wycisnąć” z naszego projektu! Lub możemy wejść już w pełną wersję z 5 tysięczną biblioteką modeli, terenu oraz w pełni zanimowanych ludzi i zwierząt.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zapytaj o Lumiona!
 


 

Autor: PCC Polska