Współczesne oprogramowanie CAD jak Autodesk Inventor czy AutoCAD to bardzo rozbudowane programy dające szeroki wachlarz możliwości od projektowania, przez analizy, aż do dokumentacji. Sprawdź jak można jeszcze bardziej usprawnić pracę w tych programach.
Użytkownicy coraz częściej oczekują dedykowanych rozwiązań CAD, realizujących bardzo specyficzne, a nie rzadko bardzo skomplikowane operacje. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom w ofercie PCC Polska znajdziecie Państwo propozycje szkoleń, usług wdrożeniowych w obszarze szeroko pojętego programowania, dzięki którym samodzielnie lub przy naszej pomocy dostosujecie Państwo posiadany program CAD-a do swoich potrzeb.
W zależności od stopnia skomplikowania , czy też oczekiwań co do funkcjonalności opracowywanego dodatku można posłużyć się różnymi narzędziami programistycznymi. Należą do nich makra pisane w VBA (Visual Basic for Application), reguły iLogic (narzędzie dedykowane użytkownikom Inventora), czy też w pełni zintegrowane z systemem dodatki typu „plug-in” tworzone za pomocą zewnętrznych narzędzi programistycznych jak VisualStudio.
Interfejs API (Automation Programming Interface) dostępny w programach CAD pozwala tworzyć narzędzia automatyzujące wiele działań, bez których te działania trzeba byłoby wykonywać ręcznie. I tak na przykład rysowanie czy wstawienie w AutoCAD-zie dowolnych elementów, tworzenie modeli 3D w programie Inventor, odczytywanie dowolnych informacji z rysunków płaskich i modeli przestrzennych, eksport czy import danych do zewnętrznych aplikacji jak np. Excel można całkowicie zautomatyzować i tym samym znacznie przyspieszyć prace projektowe.
Chcesz dostosować program CAD-a do swoich potrzeb zapraszamy do kontaktu z nami. W zależności od potrzeb możemy przeprowadzić szkolenie z programowania, pisania własnych dodatków dla AutoCAD-a lub Inventor’a, a w razie potrzeby napiszemy i wdrożymy taki dodatek dla Ciebie.
Możliwości tworzenia dodatków i specjalnych aplikacji w programach 3D jak Autodesk Inventor są bardzo duże. Automatyzacji można poddać nie tylko modyfikację modeli parametrycznych, ale również budowanie od podstaw modeli 3D (części i zespołów), tworzenie zupełnie nowych rysunków z wieloma widokami, wymiarami, listami części, czy tworzenie widoków rozstrzelonych w prezentacji. Realizacja tych zadań może być oparta o stworzony dla użytkownika interfejs graficzny jak również można ją całkowicie zautomatyzować.
Opisane powyżej przykłady rozszerzeń programów CAD sprawiają, że często żmudne i długotrwałe czynności są wykonywane w zdecydowanie krótszym czasie, a często automatycznie bez udziału konstruktora. Modyfikacja programu do specyficznych wymogów klienta sprawia, że działania projektowe są realizowane znacznie szybciej, bez błędów, co znacząco wpływa na wydajność pracy, a co za tym idzie również obniżenie kosztów.