Menu

Zmiany w rodzinie oprogramowania Inventor

Autodesk ogłosił zmianę w dostępności programu Inventor. Od 21 marca 2016 roku w sprzedaży dostępna będzie tylko wyższa wersja – Autodesk Inventor Professional…Od 21 marca 2016 roku program Autodesk Inventor nie będzie dostępny do kupienia jako samodzielny produkt. W zawiązku z tą zmianą producent obniżył cenę wynajmu programu Inventor Professional do ceny wynajmu programu Inventor.

Program Autodesk Inventor Professional zawiera rozszerzone funkcjonalności i dostępny jest w tej chwili w sprzedaży jako licencja czasowa na 3 miesiące oraz 1, 2 lub 3 lata. Najnowsza wersja 2017 programu Inventor Professional ukaże pod już koniec marca 2016. Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

Zobacz na sklepie >> 

Wersja Inventor Professional posiada 5 dodatkowych modułów przeznaczonych do:

  • Obliczeń i analiz wytrzymałościowych MES
  • Tworzenia przebiegów instalacji rurowych
  • Tworzenia wiązek kablowych, instalacji sterowania i zasilania
  • Symulacji i analiz dynamicznych mechanizmów
  • Projektowania i analizy form wtryskowych

Informacja dla obecnych użytkowników programu Inventor

Użytkownicy, którzy posiadają program Inventor w wersji wieczystej z aktywnym Maintenance Plan (subskrypcją) nadal będą mogli korzystać z funkcjonalności tego programu. Użytkownicy, którzy pracują na wersjach czasowych programu Inventor otrzymają rozszerzenie funkcjonalności oprogramowania a subskrybenci licencji czasowych Inventor Professional – obniżą koszty wynajmu. Oficjalna wiadomość o zmianie zostanie wysłana przez Autodesk do użytkowników drogą e-mail pod koniec marca 2016 roku.

Zmiana wersji Inventor na Inventor Proffesional nie dotyczy programu Inventor będącego składnikiem pakietów Autodesk Design Suite. W pakietach Product Design Suite, Factory Design Suite i Inventor HSM, program Inventor będzie nadal dostępny jak dotychczas w dwóch wersjach: Inventor i Inventor Professional.

Źródło: Autodesk