Menu

Fusion 360 – kompletny zintegrowany system CAD-CAM

Fusion 360 Cloud kompletny zintegrowany system CAD-CAM

Kategoria: CAM, Tagi: ,

Autodesk Fusion 360 Cloud to kompletna i zintegrowana aplikacja CAD/CAM/CAE umożliwiająca projektowanie 3D, tworzenie dokumentacji, prowadzenie obliczeń MES, wizualizację, animacje montażu i wytwarzanie na maszynach numerycznych.


Fusion 360 – chmurowe rozwiązanie CAD / CAM / CAE

W poniższym artykule autor opisuje swoje doświadczenia z programem Fusion 360 w zakresie projektowania CAD i obróbki CAM. Przez 5 lat pracował na oprogramowaniu CAM Autodesk PowerMill (Delcam). Autor artykułu korzystając z Fusion 360 zaprojektował, a następnie wykonał piastę koła.

Fusion 360 Cloud kompletny zintegrowany system CAD-CAM 1

Pierwszą rzeczą na którą zwraca uwagę jest właściwe pozycjonowanie półwyrobu i wybór kolejności obróbki stron piasty. Następnym krokiem było dobranie odpowiednich narzędzi do frezowania i gwintowania. Na sam koniec zostało jedynie dobrać parametry skrawania właściwe dla obrabianego materiału. Skupiając się na jakości i szybkości procesu skrawania, autor do obróbki zgrubnej wykorzystał ścieżki Adaptive Clearning. Technologia Adaptive Clearning jest wydajną strategią obróbki ponieważ, ścieżki narzędzia są generowanie dla stałej siły skrawającej przy utrzymaniu stałego kąta miedzy narzędziem i materiałem.

Z dokładnym omówieniem procesu mogą Państwo zapoznać się w artykule [eng.], do którego link znajduję się na końcu artykułu.


Fusion 360 Cloud kompletny zintegrowany system CAD-CAM 2

Jednym z największych udogodnień programu Fusion 360, na które autor zwrócił uwagę, jest to możliwość płynnego przepływu pracy między środowiskiem modelowani CAD i produkcji CAM. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który w innych systemach jest marnowany na eksportowanie modelu czy przełączanie się miedzy programami CAD i CAM, gdy konieczne są zmiany w modelu części.

Dokonując zmian modelu 3D w Autodesk Fusion 360 użytkownik widzi je od razu w środowisku CAM i nie musi się martwić, że element będzie zawierał błędy.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że utworzone w Fusion 360 projekty i dane są przechowywane w chmurze na indywidualnym koncie klienta. Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca i urządzenia posiadającego dostęp do Internetu.


Jak można wypróbować narzędzie Fusion 360 Cloud:

1. Wersja Testowa – Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem Fusion 360, możesz pobrać darmową wersję próbną na stronie Autodesku.

2. Zakup Fusion 360 jest dostępny jako samodzielny program jak i w pakiecie Autodesk Product Design & Manufacturing Collection – aktualne ceny na naszym sklepie

3. Szkolenia i konsultacje – Oferujemy szkolenia z frezowania i toczenia w Fusion 360 – https://szkolenia.pccpolska.pl/szkolenia-cam/

4. Wdrożenia CAM – Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą. Podaj nazwę maszyny, typ sterowania, sprawdzamy czy program Fusion zawiera odpowiedni postprocesor, wycenimy usługę modyfikacji postprocesora, przeprowadzimy wdrożenie i uruchomienia obróbki u klienta. Tel 71 34 71 041, https://www.pccpolska.pl/kontakt/

 

 

Autor: Tomasz Jarmuszczak | PCC Polska; Artykuł powstał na podstawie https://www.autodesk.com/products/fusion-360/blog/fusion-360-wheel-hub/