Menu

Zestawienie przydatnych stron dla grafika 3D i animatora

Strony dla grafików 3D i animatorów

Kategoria: Pomoc techniczna - grafika 3D i wizualizacje, Tagi: ,

Często podczas tworzenia projektów, zaczyna brakować nam powiewu świeżości oraz nowych elementów, które byśmy wykorzystali w naszych scenach. Szukając nowych materiałów, korzystamy z naszych ulubionych stron, ale czy znamy je wszystkie?


Zestawienie przydatnych stron dla grafika 3D i animatora

Często podczas tworzenia projektów, zaczyna brakować nam powiewu świeżości oraz nowych elementów, które byśmy wykorzystali w naszych scenach. Szukając nowych materiałów, korzystamy z naszych ulubionych stron, ale czy znamy je wszystkie?

Postaramy się przygotować dla Was listę stron, o których powinien każdy grafik 3D słyszeć, a kto wie – może znajdziecie na nich coś dla siebie i Waszego projektu?


✔️ The Blueprints

https://www.the-blueprints.com/

Gdy szukamy referencji do wymodelowania różnego rodzaju samochodów, samolotów lub innych popularnych modeli, możemy się pokusić o gotowe referencje danego przedmiotu.


✔️ Drawing Database

https://drawingdatabase.com/

Kolejna strona z referencjami pod modelowanie. Bardzo dużo Blueprintów pod pojazdy, broń i inne.


✔️ Free3d

https://free3d.com/3d-models/

Strona zawierające darmowe modele 3D. Znajdziemy tutaj od zwykłych assetów do interiorów po zriggowane postacie.


✔️ CGAxis

https://free.cgaxis.com/

Oprócz płatnych modeli i tekstur, w odpowiedniej kategorii znajdziemy darmowe materiał oraz hdri, które możemy po założeniu konta w prosty sposób pobrać. Tekstury mają cały szereg map od diffuse po normal mapy. Ciekawostką jest także kategoria BLOG, gdzie znajdziemy ciekawe i przydatne informację, jeżeli chodzi o tworzenie wizualizacji.


✔️ 3Dsky

https://3dsky.org/

Duża baza modeli 3D oraz materiałów. Znajdziemy tutaj także darmowe materiały, które mogą być rzadziej spotykane na innych stronach tego typu. Strona z wyglądu trochę „archaiczna”, ale posiadająca dużą bazę tekstur oraz skryptów.


✔️ Textures.com

https://www.textures.com

Strona, która powinna być Wam znana. Spora ilość materiałów podzielonych na kategorię oraz HDRi. Po zarejestrowaniu się mamy 15 kredytów dziennie, ale większość materiałów kosztuje – 0 kredytów! Warta sprawdzenia, zwłaszcza że znajdziemy tam materiały wyeksportowane prosto z SubstanceDesigner!


✔️ Texturer

http://texturer.com

Strona ze sporą ilością textur – co ważne, są to tylko textury. Do przygotowania materiałów potrzebujemy utworzyć dodatkowe mapy z tych textur. Nadrabia za to ilością ich z bardzo dobrym podziałem na kategorię.


✔️ Poliigon

https://www.poliigon.com/

Bardzo duża baza gotowych materiałów, w tym spora ilość darmowych. Oprócz nich znajdziemy także pędzle oraz HDRi. Są to już profesjonalne mapy, które wykorzystują miedzy innymi – Evermotion. A jeśli o nich mowa…


✔️ Evermotion

https://evermotion.org/

Nasz partner, który bardzo dobrze zna się na swojej robocie. Na ich stronie oprócz darmowych „packów” z teksturami i materiałami – znajdziemy ogromną bazę z modelami, shaderami, hdri oraz sporo ciekawych artykułów na temat pracy w Softwarze 3D.


✔️ 3DMotive

http://3dmotive.com/

Sporo artykułów ze świata 3D, bardzo duża baza darmowych tutoriali, nawet dla wymagających użytkowników. Warto sprawdzić samemu – może znajdziecie coś dla siebie.


✔️ HDRIhaven

https://hdrihaven.com/

Strona z darmowymi mapami HDRi. Mapy podzielone na kategorię, w bardzo wysokich rozdzielczościach. Warta obejrzenia!


✔️ HDRMaps

https://hdrmaps.com

Kolejna strona z dużą bazą darmowych map HDR.


✔️ No emotion hdrs

http://noemotionhdrs.net

Darmowe mapy HDR podzielone na kategorię. Wysokiej jakości, bardzo przejrzysta strona.


✔️ NormalMap online

http://cpetry.github.io/NormalMap-Online/

Bardzo ciekawa strona do tworzenia map typu normal, wraz z możliwością podglądu mapy na modelu 3D wbudowanym w przeglądarce. Świetna propozycja do szybkiego podglądu efektu naszej tekstury, jak zachowa się cała mapa.


✔️ Vismats

https://vismats.com/

Strona z dużą ilością gotowych materiałów do V-Raya. Bardzo przejrzysta, materiały podzielone na kategorię.


✔️ VRay materials

https://www.vray-materials.de/

Kolejna strona z materiałami V-Ray, ale tworzonymi przez społeczność użytkowników. Warto na nią zaglądać, ponieważ czasem trafiają się bardzo dobrze przygotowane materiały.


✔️ Scriptspot

http://www.scriptspot.com/

Chyba najpopularniejsza strona jeżeli chodzi o skrypty do 3ds Maxa. Bardzo dużo ułatwiających pracę skryptów pisanych przez zespoły osób jak i drobnych użytkowników.


A Wam które strony pomagają w projektach? Dajcie nam znać w komentarzu!