Menu

Wyniki konkursu „Nagraj animację z użyciem Xsensa”

Wyniki konkursu Xsens na animację w PCC Polska

Kategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Znamy wyniki konkursu – sprawdź kto wygrał bezpłatną sensję motion capture.


Zwycięzca konkursu Xsens#1

Do konkursu zgłosiły się zarówno osoby początkujące jak i te z wieloletnim doświadczeniem w branży gier, grafiki i animacji 3D. Jednak jedna szczególnie zainteresowała nas swoim pomysłem na wykorzystanie oferowanej przez PCC Polska sesji Motion Capture. Doceniliśmy wszechstronne zastosowanie animacij z Xsens: aplikacja do nauki Capoeiry, technologia VR, Gra oraz animacje reklamowe.

Oto jak wypowiadał się o swoim pomyśle wybrany przez nas Zwyciezca konkursu, brzmi to naprawdę ciekawie!

„(…) myślę o tym aby stworzyć aplikację, w której użytkownicy mogliby uczyć się Capoeira od ruchów podstawowych jak i do bardziej zaawansowanych. Oglądać wykonywane sekwencje obracając postać 3D, spowalniając go czy nawet zatrzymując w odpowiednim momencie aby przyjrzeć się ułożeniu ciała.


Dodatkowo chciałbym również użyć technologii AR (Augmented Reality), aby użytkownik mógł wyświetlić postać w skali 1:1 np. u siebie w pokoju i obejrzeć go tak jakby w „realu”. Mając taką bazę ruchów z czasem mógłbym się pokusić o zrealizowanie prostej gry typu walka oraz szereg kreatywnych animacji 3D w celu promowania tej sztuki.”


– Adam Bęczkowski, Slice Cube

Panie Adamie – serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do PCC Polska na sesję w ustalonym terminie. Reportaż z sesji udostęnimy na naszych serwisach.


O konkursie „Nagraj animację z użyciem Xsensa”

Konkurs miał na celu inspirowanie, wspieranie innowacyjności w polskich firmach różnych branż oraz rozwoju wśród artystów 3D. Nagrodą w Konkursie jest możliwość jednorazowego, nieodpłatnego wykorzystania stroju Xsens MVN Link wraz z Licencją MVN Animate PRO oraz niezbędną pomocą techniczną do nagrania animacji podczas 4-godzinnej sesji w biurze Organizatora Konkursu (PCC Polska, ul. Kościerzyńska 10 we Wrocławiu), w umówionym terminie.