Menu

Microsoft Intune dla programów Autodesk

Microsoft Intune jest to narzędzie do zarządzania aplikacjami i urządzeniami stosowane przez firmy, które zatrudniają dużą ilość pracowników. Gdy część osób pracuje w biurze, część zdalnie a jeszcze inni za granicą, obsługa każdego użytkownika jest wymagającym zadaniem.


Jak działa Intune dla programów Autodesk

Usługa Intune upraszcza zarządzanie aplikacjami za pomocą wbudowanego środowiska aplikacji, w tym wdrażania, aktualizacji i usuwania aplikacji. Możesz łączyć się z aplikacjami i rozpowszechniać je z prywatnych sklepów z aplikacjami, włączać aplikacje platformy Microsoft 365, wdrażać aplikacje Win32, tworzyć zasady ochrony aplikacji i zarządzać dostępem do aplikacji i ich danych.

Aplikacje Autodesk niestety nie są natywnie wspierane przez Intune. Nie oznacza to jednak, że nie da się wymusić współpracy między tymi dwoma środowiskami przez nieoficjalne metody. Metoda ta została sprawdzona przez jednego z naszych klientów i otrzymaliśmy potwierdzenie o jej skuteczności, dlatego jeśli w Twojej firmie korzystasz z programów Autodesk oraz Microsoft Intune możesz śmiało zastosować opisaną metodę.

1. Zaloguj się na manage.autodesk.com i przejdź do zakładki „Instalacja niestandardowa”.

Krok pierwszy w konfiguracji Intune dla programów Autodesk


2. Wybierz „Utwórz nowy”

utwórz nową instalację niestandardową


3. Wybierz programy i ich wersje, które chcesz zainstalować i kliknij dalej

wybór programów do instalacji niestandardowej


Po następne kroki zapraszam na oryginalną stronę poradnika (eng.). Dokładną instrukcję i wszystkie komendy, które musisz przejść w następnych krokach znajdziesz na stronie: www.shernet.com/intune/deploying-autodesk-autocad-2023-with-intune . Wytłumaczone zostało tam to w możliwie jak najłatwiejszy sposób dla osób znających środowisko Intune.Autor: Marcin Sroka | PCC Polska