Menu

AutoCAD Electrical

Branża mechaniczna


AutoCAD Electrical


Program AutoCAD Electrical dostępny jest w pakiecie jako produkt AutoCAD ze specjalistycznymi zestawami narzędzi.

Poznaj Cały Pakiet


Oprogramowanie AutoCAD Electrical kierowane jest do projektantów systemów sterowania. Zawiera narzędzia do tworzenia i szybkiego modyfikowania systemów sterowania elektrycznego. Program dostępny jest teraz w pakiecie AutoCAD ze specjalistycznymi zestawami narzędzi. Oznacza to, że kupujesz jednego AutoCADa a otrzymujesz 9 różnych programów

Menu w AutoCAD Electrical


Zastosowanie AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical to program stworzony specjalnie do wspomagania projektowania elektrycznych systemów sterowania. Posiada zestaw zaawansowanych narzędzi pozwalających zaprojektować lub zmodyfikować schematy obwodów elektrycznych znacznie szybciej i dokładniej niż w podstawowym AutoCADzie. Program pozwala użytkownikom praktycznie całkowicie wyeliminować błędy, które zwykle pojawiają się podczas projektowania.

Zautomatyzowane zadania oraz obszerne biblioteki symboli umożliwią zwiększenie wydajności poprzez sprawniejsze wyeliminowanie błędów. Stanowią źródło niezbędnych informacji potrzebnych w fazie wykonawczej.


©Autodesk


Główne powody dla których warto używać AutoCAD Electrical:

 •  Obszerne biblioteki symboli elektrycznych
 •  Automatyczne numerowanie przewodów i nadawanie etykiet komponentom
 •  Automatyczne generowanie raportów
 •  Kontrola błędów w czasie rzeczywistym
 •  Adresowanie krzyżowe styk – cewka w czasie rzeczywistym
 •  Inteligentne rysunki rozmieszczenia aparatury na panelach
 •  Specjalne polecenia rysowania dla projektów elektrycznych
 •  Automatyczne tworzenie rysunków PLC I/O z arkuszy kalkulacyjnych
 •  Udostępnianie rysunków klientom i śledzenie zmian
 •  Wielokrotne wykorzystywanie istniejących rysunków


AutoCAD Electrical – jeden z wielu programów w AutoCAD 2024

Teraz kupując jednego AutoCADa możesz w trakcie instalacji wybrać wszystkie narzędzia branżowe (np. AutoCADAutoCAD Architecture dla architektów i AutoCAD Mechanical dla mechaników), z których chcesz później korzystać. Dzięki temu możesz używać jednego, kilku albo wielu narzędzi na raz! Podobnie jak programy w pakiecie MS Office.


AutoCAD Electrical  – cechy programu


Zwiększenie wydajności w AutoCAD Electrical

Jeżeli projektanci systemów sterowania tworzą projekty w oprogramowaniu nie przeznaczonym do tego celu, to bardzo często muszą wykonywać ręcznie wiele czynności, co wiąże się z czasochłonnością przy przygotowaniu takiego projektu. AutoCAD Electrical jest oprogramowaniem, które eliminuje ten problem, ponieważ posiada wiele funkcji, które przyczyniają się do łatwiejszego i płynniejszego projektowania, a co za tym idzie szybszego oraz tańszego wprowadzania nowego produktu na rynek. Badania statystyczne wykazały, że przejście z AutoCAD do AutoCAD Electrical zwiększyło wydajność projektowania aż do 80 procent.


Redukcja błędów i niezgodności ze standardami przemysłowymi w AutoCAD Electrical

Jeżeli projektanci systemów sterowania tworzą projekty w oprogramowaniu nie przeznaczonym do tego celu to mogą pojawić się w takim projekcie błędy i niespójności. Aby przeciwdziałać takiej sytuacji AutoCAD Electrical został wyposażony w funkcję automatycznej kontroli błędów, która w czasie rzeczywistym diagnozuje i identyfikuje takie problemy. AutoCAD Electrical oferuje również ponad 350 000 komponentów dostarczanych przez największych producentów w branży elektrycznej. Tak obszerna biblioteka pozwala na tworzenie projektów opartych o ogólne standardy i normalizacje, pozwalając nam tym samym rywalizować na rynkach światowych.


Załączanie standardów przemysłowych w AutoCAD Electrical


Automatyzacja pracy w AutoCAD Electrical

Wiele pracochłonnych czynności takich jak rysowanie drabinek czy rysowanie przewodów jedno lub wielofazowych jest zautomatyzowanych. Program kontroluje numerację przewodów, etykiety symboli elektrycznych oraz odnośniki pomiędzy cewkami w przekaźnikach a stykami. Na każdym etapie projektu projektant może wygenerować raporty zestawienia komponentów czy listy połączeń.

Wszystkie wykorzystywane w projekcie rysunki są zarządzane za pomocą menadżera projektu, co pozwala zachować lub narzucić spójność standardów w całym projekcie. AutoCAD Electrical jest dostarczany z katalogiem 45 000 elementów elektrycznych, obejmujących pełną gamę urządzeń wejścia-wyjścia takich jak przełączniki, czujniki, lampy i wiele innych.


Dodawanie komponentów w AutoCAD Electrical


Zarządzanie danymi projektowymi w AutoCAD Electrical

Przekazanie gotowego projektu do działu produkcji wiąże się ze stworzeniem raportów, zestawień materiałów czy list połączeń. Jeżeli robimy to przy pomocy oprogramowania nieprzystosowanego do tego celu, to łatwo jest o powstanie błędu, którego późniejsze znalezienie i korekta wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy. AutoCAD Electrical, dzięki odpowiednim narzędziom przeznaczonym do realizacji takich zadań, eliminuje możliwość powstania takiego błędu, a ponadto sprawia iż dane projektowe są zawsze aktualne. Co więcej, AutoCAD Electrical integruje się z aplikacjami Autodesk Data Management umożliwiając bezpieczną wymianę danych projektowych.Zarządzanie danymi projektowymi w AutoCAD Electrical

Ułatwianie współpracy w AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical umożliwia wymianę informacji o rozmieszczeniu kabli i przewodów pomiędzy zespołem elektryków i mechaników. Narzędziem wymiany jest tu oprogramowanie Autodesk Inventor, które dostarcza dodatkowe dane projektowe. AutoCAD Electrical poprzez generowanie plików DWG umożliwia wymianę danych z projektantami spoza grupy roboczej, którzy dzięki Autodesk Design Review mogą przeglądać, nanosić poprawki, a także śledzić zmiany w danych projektowych. Dzięki takiej funkcjonalności wymiana danych projektowych z innymi partnerami jest łatwiejsza i wydajniejsza.


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the truck.


  Promocje

  AutoCAD Electrical, 3.7 out of 5 based on 3 ratings