AutoCAD Electrical

Branża mechaniczna

Zwiększaj wydajność dzięki AutoCAD Electrical 2024


Program AutoCAD Electrical dostępny jest w pakiecie jako produkt AutoCAD ze specjalistycznymi zestawami narzędzi.

Poznaj Cały Pakiet


Oprogramowanie AutoCAD Electrical kierowane jest do projektantów systemów sterowania. Zawiera narzędzia do tworzenia i szybkiego modyfikowania systemów sterowania elektrycznego. Program dostępny jest teraz w pakiecie AutoCAD ze specjalistycznymi zestawami narzędzi. Oznacza to, że kupujesz jednego AutoCADa a otrzymujesz 9 różnych programów

Menu w AutoCAD Electrical


Zastosowanie AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical to program stworzony specjalnie do wspomagania projektowania elektrycznych systemów sterowania. Posiada zestaw zaawansowanych narzędzi pozwalających zaprojektować lub zmodyfikować schematy obwodów elektrycznych znacznie szybciej i dokładniej niż w podstawowym AutoCADzie. Program pozwala użytkownikom praktycznie całkowicie wyeliminować błędy, które zwykle pojawiają się podczas projektowania.

Zautomatyzowane zadania oraz obszerne biblioteki symboli umożliwią zwiększenie wydajności poprzez sprawniejsze wyeliminowanie błędów. Stanowią źródło niezbędnych informacji potrzebnych w fazie wykonawczej.


©Autodesk


Główne powody dla których warto używać AutoCAD Electrical:

 •  Obszerne biblioteki symboli elektrycznych
 •  Automatyczne numerowanie przewodów i nadawanie etykiet komponentom
 •  Automatyczne generowanie raportów
 •  Kontrola błędów w czasie rzeczywistym
 •  Adresowanie krzyżowe styk – cewka w czasie rzeczywistym
 •  Inteligentne rysunki rozmieszczenia aparatury na panelach
 •  Specjalne polecenia rysowania dla projektów elektrycznych
 •  Automatyczne tworzenie rysunków PLC I/O z arkuszy kalkulacyjnych
 •  Udostępnianie rysunków klientom i śledzenie zmian
 •  Wielokrotne wykorzystywanie istniejących rysunków


AutoCAD Electrical – jeden z wielu programów w AutoCAD 2024

Teraz kupując jednego AutoCADa możesz w trakcie instalacji wybrać wszystkie narzędzia branżowe (np. AutoCADAutoCAD Architecture dla architektów i AutoCAD Mechanical dla mechaników), z których chcesz później korzystać. Dzięki temu możesz używać jednego, kilku albo wielu narzędzi na raz! Podobnie jak programy w pakiecie MS Office.

 

AutoCAD Electrical  – cechy programu


Zwiększenie wydajności w AutoCAD Electrical

Jeżeli projektanci systemów sterowania tworzą projekty w oprogramowaniu nie przeznaczonym do tego celu, to bardzo często muszą wykonywać ręcznie wiele czynności, co wiąże się z czasochłonnością przy przygotowaniu takiego projektu. AutoCAD Electrical jest oprogramowaniem, które eliminuje ten problem, ponieważ posiada wiele funkcji, które przyczyniają się do łatwiejszego i płynniejszego projektowania, a co za tym idzie szybszego oraz tańszego wprowadzania nowego produktu na rynek. Badania statystyczne wykazały, że przejście z AutoCAD do AutoCAD Electrical zwiększyło wydajność projektowania aż do 80 procent.


Redukcja błędów i niezgodności ze standardami przemysłowymi w AutoCAD Electrical

Jeżeli projektanci systemów sterowania tworzą projekty w oprogramowaniu nie przeznaczonym do tego celu to mogą pojawić się w takim projekcie błędy i niespójności. Aby przeciwdziałać takiej sytuacji AutoCAD Electrical został wyposażony w funkcję automatycznej kontroli błędów, która w czasie rzeczywistym diagnozuje i identyfikuje takie problemy. AutoCAD Electrical oferuje również ponad 350 000 komponentów dostarczanych przez największych producentów w branży elektrycznej. Tak obszerna biblioteka pozwala na tworzenie projektów opartych o ogólne standardy i normalizacje, pozwalając nam tym samym rywalizować na rynkach światowych.


Załączanie standardów przemysłowych w AutoCAD Electrical


Automatyzacja pracy w AutoCAD Electrical

Wiele pracochłonnych czynności takich jak rysowanie drabinek czy rysowanie przewodów jedno lub wielofazowych jest zautomatyzowanych. Program kontroluje numerację przewodów, etykiety symboli elektrycznych oraz odnośniki pomiędzy cewkami w przekaźnikach a stykami. Na każdym etapie projektu projektant może wygenerować raporty zestawienia komponentów czy listy połączeń.

Wszystkie wykorzystywane w projekcie rysunki są zarządzane za pomocą menadżera projektu, co pozwala zachować lub narzucić spójność standardów w całym projekcie. AutoCAD Electrical jest dostarczany z katalogiem 45 000 elementów elektrycznych, obejmujących pełną gamę urządzeń wejścia-wyjścia takich jak przełączniki, czujniki, lampy i wiele innych.


Dodawanie komponentów w AutoCAD Electrical


Zarządzanie danymi projektowymi w AutoCAD Electrical

Przekazanie gotowego projektu do działu produkcji wiąże się ze stworzeniem raportów, zestawień materiałów czy list połączeń. Jeżeli robimy to przy pomocy oprogramowania nieprzystosowanego do tego celu, to łatwo jest o powstanie błędu, którego późniejsze znalezienie i korekta wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy. AutoCAD Electrical, dzięki odpowiednim narzędziom przeznaczonym do realizacji takich zadań, eliminuje możliwość powstania takiego błędu, a ponadto sprawia iż dane projektowe są zawsze aktualne. Co więcej, AutoCAD Electrical integruje się z aplikacjami Autodesk Data Management umożliwiając bezpieczną wymianę danych projektowych.Zarządzanie danymi projektowymi w AutoCAD Electrical

Ułatwianie współpracy w AutoCAD Electrical

AutoCAD Electrical umożliwia wymianę informacji o rozmieszczeniu kabli i przewodów pomiędzy zespołem elektryków i mechaników. Narzędziem wymiany jest tu oprogramowanie Autodesk Inventor, które dostarcza dodatkowe dane projektowe. AutoCAD Electrical poprzez generowanie plików DWG umożliwia wymianę danych z projektantami spoza grupy roboczej, którzy dzięki Autodesk Design Review mogą przeglądać, nanosić poprawki, a także śledzić zmiany w danych projektowych. Dzięki takiej funkcjonalności wymiana danych projektowych z innymi partnerami jest łatwiejsza i wydajniejsza.

Nowości wersji 2019


AutoCAD Electrical obejmuje wszystkie funkcje znanego oprogramowania AutoCAD plus komplet elektrycznych funkcji CAD, w tym obszerne biblioteki symboli i skutecznych narzędzi do automatyzacji zadań projektowych w branży elektrycznej.


Korzystaj z nowych, ulepszonych funkcji w oprogramowania Autodesk AutoCAD Electrical 2019

Wersja 2019 przynosi szereg ulepszeń, dzięki którym praca w oprogramowaniu będzie jeszcze płynniejsza i bardziej intuicyjna.


Obsługa monitora wysokiej rozdzielczości (4K)

Wsparcie dla monitorów o wysokiej rozdzielczości nadal jest ulepszane, aktualnie polecenia w interfejsie użytkownika AutoCAD Electrical są teraz zoptymalizowane pod kątem obsługi monitorów o rozdzielczości 4K. W rezultacie poniższe okna dialogowe i palety sa poprawnie skalowane w momencie zwiększania rozmiaru tekstu we właściwościach wyświetlania na monitorze w systemie Windows.

 • Project Manager Palette
 • Symbol Builder Palette
 • Terminal Strip Editor
 • Set Wire type dialog


Obsługa serwera SQL Server

SQL Content Migration Utility teraz migruje zdefiniowane przez użytkownika tabele z MDB SQL Server. Wsparcie dla Unicode zostało również ulepszone w przypadku danych katalogowych w trybie SQL.


Biblioteka symboli w AutoCAD Electrical

Domyślne oznaczenie urządzeń dla niektórych symboli w bibliotece NFPA jest aktualizowane w celu dostosowania do wersji NFPA 79 2015


Układ panelu w AutoCAD Electrical

Ustawienia producentów i numerów katalogowych w oknie dialogowym DIN Rail zostały usprawnione pod kątem wspierania długich ciągów znaków.


Bloki wymiany w AutoCAD Electrical

Przyczyny awarii systemu związanych z poleceniami: create/swap/update symbol blocks zostały zidentyfikowane i rozwiązane.
Ulepszenia wydajności można zaobserwować podczas przeprowadzania szeroko zakrojonej operacji zamiany bloku.


Złącze w AutoCAD Electrical

Proces wstawiania łączników do projektu został zoptymalizowany w celu ukrycia odnośników.


Przeglądarka katalogów w AutoCAD Electrical

Przepływ pracy edytorskiej w przeglądarce został ulepszony pod kątem obsługi środowiska multi-user.


Raporty w AutoCAD Electrical

Raporty BOM już obsługują dane podzespołów z pomocniczych katalogów oraz baz danych.


Terminale w AutoCAD Electrical

Możliwość edytowania symbolu panelu została rozszerzona pod kątem obsługi atrybutów wielowierszowych.


Sekwencja przewodów w AutoCAD Electrical

Rozwiązane zostały problemy w oknie dialogowym Edit Wire Sequence dla bezpośredniego połączenia z terminalem.

Wymagania sprzętowe i systemowe – AutoCAD 2024

Poniżej prezentujemy wymagania systemowe dla AutoCAD. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania – skontaktuj się z naszymi konsultantami.


Wymagania systemowe dla oprogramowania AutoCAD Electrical 2024

System operacyjny: Microsoft Windows 11 (64-bit) lub 10 (64-bit), wersja 1809 lub nowsza
.NET Framework .NET Framework w wersji 4.8
Sprzętowe:
Procesor:
 • Minimum: 2.5-2.9 GHz
 • Zalecane: 3 GHz lub lepszy

Zalecamy procesory i3, i5, i7, Xeon w zależności od wielkości i złożoności rysunku

Karta graficzna:
 • Minimum: 2 GB V-RAM z przepustowością 29 GB/s oraz Obsługująca DirectX 11
 • Zalecane: 8 GB V-RAM z przepustowością 106 GB/s oraz Obsługująca DirectX 12
Rozdzielczość wyświetlania
 • Minimum: FHD 1920 x 1080
 • Zalecana: 4K 3840 x 2160 z kolorami True Color
Pamięć RAM:
 • Minimum: 8 GB
 • Zalecane: 32 GB
Przestrzeń dyskowa: 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji programu
Urządzenie wskazujące: Zgodne z MS-Mouse


Dodatkowe wymagania dotyczące dużych zestawów danych, chmury punktów oraz modelowania 3D

Pamięć RAM 16 GB pamięci RAM lub więcej
Miejsce na dysku 6 GB wolnego miejsca na dysku dostępnych, nie obejmuje wymogów instalacji
Karta graficzna Karta graficzna klasy stacji roboczej z obsługą technologii DirectX o rozdzielczości 3840 x 2160 (4K) lub wyższej i obługą kolorów True Color. Co najmniej 12 GB pamięci VRAM i z technologią Pixel Shader w wersji 3.0 lub nowszej.


Dodatkowe wymagania specjalistycznych narzędzi:

Narzędzie Dodatkowe wymagania
Plant 3D
 • Tylko systemy 64-bitowe
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 12 GB
Map 3D
 • Tylko systemy 64-bitowe
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 20 GB
 • Pamięć RAM: 16 GB
Architecture
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 20 GB
 • Pamięć RAM: 16 GB
Electrical
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 20 GB
MEP
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 21 GB
 • Pamięć RAM: 16 GB
Mechanical
 • Dodatkowa przestrzeń dyskowa: 12 GB
Raster Design
 • Pamięć RAM: 16 GB

Pierwszy projekt w AutoCAD Electrical


Zachęcamy Państwa do pobrania materiałów umożliwiających naukę posługiwania się oprogramowaniem Autodesk  –  AutoCAD Electrical. Materiały zawierają pliki projektów i broszury szkoleniowe wyjaśniające krok po kroku sposób pracy w programie.


Projekt zawiera:

 •  pliki projektowe oraz dokumentację PDF
 •  materiały edukacyjne dotyczące tworzenia schematów instalacji elektrycznych, elektrotechnicznych, automatyki, sterowania itp.

Pobierz projekt

Dodatkowo: prezentacja obrazująca w jaki sposób przenieść schemat ideowy do środowiska 3D programu Autodesk Inventor i na jego podstawie wykonać przebiegi wiązek kablowych w urządzeniu

Licencjonowanie programów Autodesk odbywa się poprzez subskrypcję.


Autodesk umożliwia użytkownikom wynajem oprogramowania na określone przedziały czasowe:

Autodesk-supscription-badger
AUTODESK SUBSCRIPTION – subskrypcja

 • Wynajem oprogramowania: stacjonarny program z licencją czasową
 • Możliwe okresy wynajmu 1 miesiąc, 1 rok lub 3 lata

Zalety:

 • Pełna funkcjonalność licencji stacjonarnej
 • Praca na najbardziej aktualnych wersjach
 • Elastyczne licencjonowanie z możliwością rozbudowy o kolejne stanowiska
 • Praca w poprzednich wersjach
 • Dostęp do usług w chmurze
 • Dostęp do dodatkowych usług i narzędzi
 • Płacisz tylko wtedy gdy korzystasz

Czytam więcej >>

 

Ile kosztuje AutodCAD Electrical?


Aktualnie AutoCAD Electrical jest dostępny jedynie jako AutoCAD ze specjalistycznymi zestawami narzędzi.

Cena AutoCAD Electrical zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz aktualnych rabatów i promocji. Zachęcamy do negocjacji ceny programu oraz kontaktu z handlowcem.


AutoCAD Electrical - licencja - subskrypcja 1 rok - single-user
Cena:
8 379,13 zł netto
1 935,00 € netto
AutoCAD Electrical - licencja - subskrypcja 3 lata - single-user
Cena:
25 137,39 zł netto
5 805,00 € netto

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy na rynku od 2002 roku i w tym czasie współpracowaliśmy z kilkoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.

Nasi doświadczeni specjaliści techniczni i handlowi doradzą, zapewnią pomoc wdrożeniową oraz wsparcie. Nasza szeroka oferta wspiera Twój biznes, a precyzyjne dobrane rozwiązania pomogą usprawnić jego działanie. Jeśli potrzebujesz konsultacji, szkolenia lub usług wdrożeniowych – możesz na nas liczyć.

Wybierając PCC Polska zyskujesz nie tylko renomowanego dostawcę oprogramowania, ale doświadczonego i rzetelnego partnera do współpracy na długie lata. Znamy się na rzeczy!

AutoCAD Electrical 2017


Autocad Electrical obejmuje wszystkie funkcje znanego oprogramowania AutoCAD plus komplet elektrycznych funkcji CAD, w tym obszerne biblioteki symboli i skutecznych narzędzi do automatyzacji zadań projektowych w branży elektrycznej.

Integracja schematów 2D AutoCAD Electrical z modelem instalacji 3D w Autodesk Inventor

 • Biblioteka elementów – części 3D posiadają powiązane widoki 2D
 • Praca na jednej bazie elementów bibliotecznych: elementy do schematów 2D i modele 3D korzystamy z tych samych danych
Integracja schematów 2D AutoCAD Electrical z modelem instalacji 3D w Autodesk Inventor

Łatwe, szybkie i intuicyjne wyszukiwanie elementów w bibliotece

 • Duży wzrost wydajności wyszukiwania
 • Autouzupełnianie wyszukiwania elementów
 • Elementy ulubione, przechowuje wcześniejsze wyniki wyszukiwania
 • Informacje o części są zapisywane w danych projektu
 • Części w bazie zawierają link do strony internetowej z informacją o części
 • Łatwe dodawanie i edycja części w bibliotece
Łatwe, szybkie i intuicyjne wyszukiwanie elementów w bibliotece
Integracja z producentami sprzętu elektrycznego

 • Biblioteka zacisków Wago i Phoenix
 • Eksport listew zaciskowych ze schematów 2D do modeli 3D
Integracja z producentami sprzętu elektrycznego

Inteligentna publikacja schematów i dokumentów w formacie PDF

 • Tworzenie wielostronicowych dokumentów PDF
 • Nawigacja przez hiperlinki, odsyłacze – źródło
 • Wyszukiwanie opisów tekstowych po nazwie i atrybutach elementów
Inteligentna publikacja schematów i dokumentów w formacie PDF

Uwzględnienie życzeń klientów

 • Konfiguracja ścieżek elementów biblioteki w projekcie
 • Aktualizacja zawartości bibliotek, dodano ponad 20000 części
 • Inteligentne działania kopiuj/wklej, kopiowanie elementów z projektów i wstawienie do innego z automatycznym oznaczaniem i numeracją przewodów
 • Automatyczne numerowanie arkuszy rysunkowych
 • Rozbudowana baza silników
Uwzględnienie życzeń klientów

AutoCAD Electrical na urządzenia mobilne

 • Bezpłatna aplikacja dostępna na urządzenia iPad
 • Udostępnienie projektów przez mobilną platformę AutoCAD 360
 • Inteligentna obsługa schematów elektrycznych
 • Synchronizacja danych z pełną wersją programu AutoCAD Electrical
AutoCAD Electrical na urządzenia mobilne

Nowości wersji AutoCAD Electrical 2022


Dostęp do Twojej dokumentacji DWG gdziekolwiek jesteś! Zobacz jakie ciekawe i praktyczne funkcje zostały wprowadzone w nowej wersji programu AutoCAD 2022.


Autodesk AutoCAD 2022 przyspiesza projektowanie dzięki ulepszonej automatyzacji i specjalistycznym zestawom narzędzi. Najlepszy w swojej klasie produkt zapewnia dostęp do ciągłych innowacji i umożliwia stałe podnoszenie wydajności. Kup subskrypcję AutoCAD 2022 i zagwarantuj spójność projektu w produktach Autodesk oraz usługach przechowywania danych w chmurze.

Najważniejsze funkcje, jakie zostały dodane w nowej wersji:

 • Trace: bezpieczne przeglądanie i dodawanie opinii bezpośrednio w plikach DWG

AutoCAD 2022 Trace


 • Count: automatyczne zliczanie bloków, geometrii i redukcja błędów. Eksport do dynamicznej tabeli

AutoCAD 2022 Count


 • Share: bezpieczna forma udostępniania kopii swoich rysunków do członków zespołu

AutoCAD 2022 Share


 • Push to Autodesk Docs: publikowanie plików PDF bezpośrednio z AutoCAD do Autodesk Docs

AutoCAD 2022 Push to Autodesk Docs

Najważniejsze usprawnienia:

 • Pływające okienka: wyświetlanie i w pełni funkcjonalna edycja w okienkach dwóch rysunków obok siebie, lub na drugim monitorze

AutoCAD 2022 pływające okienka


 • Elastyczna instalacja: redukcja miejsca na dysku dzięki lepszemu dostosowaniu instalacji.

 • Wyświetlanie: przeprojektowane okno start, nowy wygląd widoku 3D

 • Historia pliku DWG: chronologiczna lista zmian na rysunku wraz z informacją kto ich dokonał

  Wybierz wersję, z którą chcesz porównać aktualny rysunek. Różnice zostaną podświetlone. Możliwe jest też zaimportowanie fragmentów projektu z poprzedniej wersji do bieżącego rysunku.

autocad 2021 Historia pliku DWG chronologiczna lista zmian na rysunku 1

 • Porównywarka Xref: porównanie 2 wersje zewnętrznego Xref i automatyczne zaimportowanie zmian

  Jakiekolwiek zmiany w odnośniku zostaną automatycznie wyświetlone w programie AutoCAD poprzez stosowny komunikat. Kliknij w powiadomienie, aby porównać zmiany związane z bieżącym rysunkiem. Podobnie jak w funkcji porównania DWG różnice między wersjami można zaimportować do bieżącego rysunku w czasie rzeczywistym.

AutoCAD 2021 Porównywarka Xref- porównanie 2 wersje zewnętrznego Xref i automatyczne zaimportowanie zmian 1

 • Dostęp do własnej biblioteki bloków – gdziekolwiek jesteś

  Możliwość synchronizacji Palety bloków z Twoją chmurą Autodesk. Dzięki temu będziesz mógł korzystać ze swoich bibliotek na dowolnym urządzeniu stacjonarnym, internetowym (przeglądarka www) i mobilnym.

autocad 2021 Dostęp do własnej biblioteki bloków 1


 • Obsługa wielu rdzeni procesora

  AutoCAD finalnie doczekał się obsługi wielu rdzeni procesora. Dzięki temu wzrosła wydajność wyświetlanej grafiki w takich funkcjach jak przesuwanie, przybliżanie i oddalanie, oraz orbita.

AutoCAD 2021 Obsługa wielu rdzeni procesora 1

 • Otwieranie plików DWG w aplikacji internetowej bezpośrednio z OneDrive, Box, Dropbox oraz Google Drive

  Jeżeli przechowujesz swoje pliki DWG na dysku Google posiadając subskrypcję AutoCAD będziesz mógł otwierać i edytować swoje projekty w aplikacji internetowej AutoCAD.

AutoCAD 2021 otwieraj pliki z dysków w chmurze 1

Pozostałe usprawnienia programu AutoCAD 2022:

 • funkcja szybkiego pomiaru – wyświetlanie pobliskich pomiarów, w tym obszarów i obwodów
 • funkcja przytnij i wydłuż – domyślny tryb Quick mode automatycznie wybiera potencjalne granice
 • funkcja porównaj DWG – porównanie różnic bez wychodzenia z bieżącego okna
 • eksportowanie DWG wraz z powiązanymi Xref do Twojej chmury Autodesk
 • importowanie geometrii z PDF – pliki czcionek SHX, wypełnienia, obrazy rastrowe i tekst TrueType
 • widoki udostępnione – opublikowane pliki można przeglądać i komentować w przeglądarce internetowej
 • łatwiejsze dodawanie zapisanych widoków do układów
 • dodawanie i wyodrębnianie plików z chmury (np. skanery laserowe 3D)Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the tree.


  Promocje

  AutoCAD Electrical, 3.7 out of 5 based on 3 ratings