Menu

AutoCAD 2018

Branża architektoniczna


Nowości wersji 2018

Korzystaj z nowych, ulepszonych funkcji w oprogramowania Autodesk AutoCAD 2018!
Wersja 2018 przynosi szereg ulepszeń, dzięki którym praca w oprogramowaniu będzie jeszcze płynniejsza i bardziej intuicyjna.


Ulepszenia w narzędziu do importu plików PDF – z pomocą narzędzia do rozpoznawania tekstu SHX szybko konwertuj pliki PDF do obiektów tekstowych.

Format pliku PDF firmy Adobe nie rozpoznaje czcionek AutoCAD SHX, gdy jest to plik PDF Jest on tworzony z rysunku, tekst zdefiniowany czcionkami SHX jest przechowywany w pliku PDF jako geometria. Jeśli plik PDF zostanie następnie zaimportowany do pliku DWG, oryginalny tekst SHX również jest importowany jako geometria. AutoCAD 2018 oferuje narzędzie do rozpoznawania tekstu SHX, które pozwala wybrać importowany plik PDF z Geometrii reprezentującej tekst SHX i przekształcania go w obiekty tekstowe. Mamy dostęp do tej funkcji z narzędzia Rozpoznawanie tekstu SHX na karcie Wstaw.

Autodesk AutoCAD 2018

Narzędzie rozpoznawania SHX analizuje klastry geometrii (tj. Linii, polilinii itd.) i porównuje je do znaków w określonych plikach pamięci podręcznej SHX.

Autodesk AutoCAD 2018 2
 

Dostępna jest opcja „ustawienia”, która pomoże Ci zarządzać, które czcionki SHX chcesz porównać przed wybraniem tekstu, a także do kontrolowania niektórych ustawień podczas konwersji. Najczęściej używane czcionki SHX są wymienione domyślnie, można też dodawać lub usuwać czcionki w zależności od potrzeb.

Autodesk AutoCAD 2018 3

Oprócz narzędzia rozpoznawania tekstu SHX, AutoCAD 2018 oferuje następujące udoskonalenia plików PDF:

 • narzędzia importu i dołączania plików PDF (komendy PDFIMPORT i PDFATTACH) wyświetlają podgląd miniatur,
 • naprawiono problemy dotyczące orientacji obróconego teksteu TrueType. Nie tworzy się już tekst w odwrotnym kierunku,
 • ulepszone skalowanie geometrii plików PDF z układów. Geometria jest skalowana do rzeczywistego rozmiaru w przestrzeni modelu, jeśli wszystkie widoki są tej samej skali,
 • lepsza obsługa formularzy podczas importowania plików PDF.

Autodesk AutoCAD 2018

Możliwość łączenia obiektów Mtext oraz obiektów tekstowych w jeden obiekt Mtext

Narzędzie połącz tekst umożliwia łączenie wielu pojedynczych obiektów tekstowych w jeden obiekt tekstowy wielowierszowy.

Poniżej przedstawiono udoskonalenia komendy TXT2MTXT (łączenie):

 • Oprócz obiektów tekstowych można wybierać obiekty Mtext.
 • Kody znaków przekładają się prawidłowo między tekstem a tekstem Mtext
 • Promień „Zaznacz obiekty” spełnia standardowe funkcje sprawdzania błędów i przesyłania wiadomości. Na przykład obiekty na zablokowanych warstwach są filtrowane z zestawu wyboru itd.
 • Do okna dialogowego Ustawienia dodano opcję, pozwalającą nie łączyć wybranych obiektów w pojedynczy obiekt Mtext (konwertuje obiekt tekstowy na Mtext bez połączenia).
 • Kolejność sortowania góra-dół jest względna względem bieżącego układu LUW, a obiekty tekstowe są od lewej do prawej. Gdy wiele obiektów tekstowych jest współbieżnych, są one traktowane tak, jakby znajdowały się one na tej samej linii, z przestrzenią między nimi.
 • Nowa opcja ustawień umożliwia wymuszenie równomiernych odstępów lub zachowanie istniejących odstępów między wierszami.

Autodesk AutoCAD 2018 4

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  

Udostępnij widok projektu

To polecenie  umożliwia łatwe publikowanie widoków rysunków w chmurze. Ułatwia współpracę z zainteresowanymi stronami, a jednocześnie chroni pliki DWGTM. Zainteresowane strony przeglądające projekt nie muszą się logować do A360 lub posiadać zainstalowanego produktu. Funkcjonalność została rozszerzona w programie AutoCAD 2018 w celu obsługi nowego formatu pliku DWG.

Autodesk AutoCAD 2018 5
 

Widoki projektowe są publikowane online wraz z linkiem, który możesz udostępnić współpracownikom. Można też łatwo uzyskać dostęp do najnowszych plików z witryny głównej przeglądarki A360.

Autodesk AutoCAD 2018 6
 

Domyślnie udostępnianie jest tylko przez 30 dni. Teraz możesz rozszerzyć wyświetlanie projektu przez kolejne 30 dni w dowolnym momencie.

Autodesk AutoCAD 2018 7

Oprócz udostępniania widoków projektu możesz publikować, przeglądać i edytować komentarze.


AutoCAD 2018 nadal oferuje udoskonalenia wydajności i technologii:

 1. Format pliku DWG

  Format DWG został zaktualizowany, aby zapewnić poprawę wydajności otwierania i zapisywania operacji, zwłaszcza rysunków zawierających wiele obiektów opisowych i rzutów. Ponadto przy tworzeniu powierzchni wykorzystuje się najnowszy modeler geometrii, który poprawił bezpieczeństwo i stabilność.

 2. Wysoka rozdzielczość monitora (4K)

  Wsparcie dla monitorów o wysokiej rozdzielczości nadal jest ulepszane, aby zapewnić jego bezpieczeństwo  Najwydajniejsze możliwości oglądania nawet na wyświetlaczach 4K i wyższych. Powszechnie używane elementy interfejsu użytkownika, takie jak start, linia komend, palety, okna dialogowe, paski narzędzi itd. są odpowiednio skalowane i wyświetlane według ustawień systemu Windows.

 3. REGEN3  

  Nowe polecenie REGEN3 regeneruje widoki na rysunku, naprawiając anomalie w wyświetlaniu obiektów 3D i powierzchni. Gdy wystąpi problem z wyświetlaniem 3D, REGEN3 odbudowuje grafiki 3D w wyświetlanych widokach, w tym wszystkie trójwymiarowe teselty bryłowe i powierzchniowe.

 4. Wydajność 2D i wyświetlanie

  Aktualizacja funkcji grafiki umożliwia korzystanie z wysokiej jakości geometrii przy wyłączeniu wyświetlania linii gładkiej.

Autodesk AutoCAD 2018 8
 

Dostęp do Wydajności grafiki możemy uzyskać bezpośrednio z paska stanu:

Autodesk AutoCAD 2018 9

Dodatkowe ulepszenia obejmują większą wydajność przy słabszych urządzeniach i wysokie wyświetlanie rozdzielczości:

  1. Skuteczność nawigacji 3D

   AutoCAD 2018 oferuje znaczną poprawę podczas korzystania z orbity zoomu, panoramy i operacji 3D powszechnie używanych w stylach wizualnych. Wiele większych rysunków nie będzie już ulegać degradacji podczas poruszania się po modelu.

  2. Usługi map Bing

   Funkcjonalność map online została zaktualizowana, aby obsługiwać aplikacje Bing Maps v8.0.

  3. Sklep Autodesk App Store

   Rozszerz moc programu AutoCAD 2018 z dodatkowymi aplikacjami ze sklepu Autodesk, niektóre bezpłatne, niektóre do zakupu. Wyświetl i pobierz aplikacje, które obsługują zaktualizowany format pliku DWG, łącząc się z Autodesk App Store z zakładki Polecane aplikacje lub bezpośrednio z paska narzędzi szybkiego dostępu.

Autodesk AutoCAD 2018 10
 
AutoCAD Mobile

Kiedy subskrybujesz program AutoCAD otrzymasz również dostęp do aplikacji mobilnej AutoCAD. AutoCAD Mobile oferuje podstawowe narzędzia do pracy w podróży. Przeglądanie, tworzenie, edytowanie i udostępnianie rysunków CAD na tablecie lub smartfonie. Zobacz każdy aspekt w przybliżeniu, dokładnie zmierz, dodawaj komentarze, wprowadzaj zmiany, a nawet twórz nowe rysunki  będąc w ruchu. Aplikację mobilną AutoCAD można pobrać z Apple App Store, sklepu Google Play lub sklepu z aplikacjami Windows.

Autodesk AutoCAD 2018 11

     Przejdź do sklepu     
Zapisz się na newsletter
  Skontaktuj się z nami  


Zapytanie ofertowe

color-on-white
 


Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the car.


  Promocje

  AutoCAD 2018, 5.0 out of 5 based on 1 rating