AutoCAD 2023

Branża architektoniczna


AutoCAD 2023 – już dostępny do pobrania

Najnowszy AutoCAD 2023 to nie tylko najlepsze w swojej klasie doświadczenie w projektowaniu 2D i 3D oraz specjalistyczne zestawy narzędzi. To także szybsze i płynniejsze działanie  programu oraz nowe funkcje automatyzacji i dostęp do API. Poznaj ciekawe i praktyczne funkcje wprowadzone w nowej wersji programu AutoCAD 2023.

 

Najnowsze funkcje programu AutoCAD 2023

 • Import znaczników i asystent znaczników
 • Moje informacje (My Insights) 
 • Funkcja „Udostępnij”
 • Funkcja „Zlicz

Szersze opisy wymienionych powyżej funkcji najdziesz w dalszej części artykułu.


NOWOŚĆ: Import znaczników i asystent znaczników w AutoCAD 2023

Teraz w AutoCAD 2023 możesz skorzystać z automatycznego importu komentarzy z dokumentacji papierowej czy dokumentów PDF i wprowadzać zmiany do swoich projektów 2D bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności związanych z rysunkami.

Dzięki Importowi znaczników można pobrać opinie lub czerwone linie z obszaru na wydrukowanym papierze lub w pliku PDF i zaimportować je jako warstwę śledzenia w programie AutoCAD. AutoCAD wykrywa znaczniki i konwertuje je na obiekt. Następnie funkcja 'Markup Assist’ (Asystent znaczników) umożliwia automatyczne dodanie tekstu lub obiektu do rysunku za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Import znaczników i Markup Assist ułatwiają współpracę i wprowadzanie poprawek, co jest możliwe tylko w programie AutoCAD.

autocad_2023-importowanie_znaczników-asystent_znaczników
 


NOWOŚĆ: Moje spostrzeżenia (My Insights) w AutoCAD 2023

AutoCAD 2023 My Insights to mechanizm doradczy, który pomaga przyspieszyć pracę, wykorzystując uczenie maszynowe do zrozumienia intencji użytkowników programu AutoCAD w celu dostarczenia im dopasowanych porad. Może pomóc w czynnościach, które da się zautomatyzować. Oprócz menu na karcie Start, spostrzeżenia można zobaczyć podczas pracy wyskakujące w dolnej części ekranu. Moje spostrzeżenia to łatwy w obsłudze przewodnik z wartościowymi wskazówkami pokazującycmi się w momecie kiedy tego potrzebujesz i nowymi funkcjami AutoCAD 2023, które przyspieszają pracę oraz zapewniają odpowiedni kontekst.

autocad_2023-moje_informacje
 


NOWOŚĆ: Interfejsy API aplikacji internetowej AutoCAD 2023

Interfejs API AutoCAD LISP, dostępny w aplikacji internetowej, pozwala na automatyzację czynności (sekwencji) w języku LISP i tworzenie indywidualnie dostosowanych elementów, z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Wczytaj pliki LISP lub zarządzaj nimi i wpisuj polecenia LISP tak samo jak w programie AutoCAD na pulpicie, aby zaoszczędzić czas i szybciej ukończyć projekty. Funkcjonalność ta dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów pełnej wersji programu AutoCAD.

autocad_2023-interface-API-automatyacja_czynności
 NOWOŚĆ:  Menedżer zestawów arkuszy w AutoCAD 2023

Menedżer zestawów Arkuszy w Twoim AutoCAD 2023 to szybsze i bezpieczniejsze otwieranie oraz przesyłanie zestawów arkuszy za pośrednictwem platformy chmurowej Autodesk.

autocad_2023-menedzer_zestawów_arkuszy

NOWOŚĆ: Funkcja 'Udostępnij’ w AutoCAD 2023

Teraz w AutoCAD 2023 możesz wysyłać kontrolowane kopie rysunków do członków zespołu czy innych osób, z ktorymi współpracujesz, aby umożliwić im wyświetlanie i edycję tych kopii rysunków z dowolnego miejsca.


NOWOŚĆ: Łatwe i szybkie zliczanie w AutoCAD 2023

Funkcja ’Zlicz’ w AutoCAD 2023 służy do automatyzacji zliczania bloków, obiektów lub geometrii w wybranym obszarze lub na całym rysunku. Pozwala to na ograniczanie liczby błędów i łatwiejsze nawigowanie między obiektami. Eksportowanie danych następuje w postaci tabeli dynamicznej.

autocad_2023-automayyczne_zliczanie

Pozostałe udoskonalenia, które znajdziesz w AutoCAD 2023

 • Ślad – dodawanie uwag i znaczników dotyczących zmian w projekcie z poziomu programu AutoCAD na komputerze stacjonarnym oraz w aplikacjach internetowej i mobilnej.
 • Grafika– renderowanie obiektów 3D nawet 10 razy szybciej.
 • Spersonalizowana instalacja – skrócenie czasu konfiguracji oprogramowania poprzez szybszą i spersonalizowaną instalację. Możliwość pracy w programie AutoCAD nawet podczas instalacji.

Źródło: Autodesk | Autor: Jakub PiwowarStacja do AutoCAD


 

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Gwiazdka.


  Promocje