Menu

AutoCAD Architecture

Branża architektoniczna

Przyśpiesz pracę w AutoCAD Architecture


AutoCAD Architecture jest wersją oprogramowania AutoCAD z narzędziami przeznaczonymi dla architektów.

Specjalnie stworzone elementy do kreślenia architektonicznego pozwalają na wykonanie projektów i dokumentacji projektowej w bardziej wydajny sposób, w znanym Ci środowisku AutoCAD.

Dodatkowo teraz kupując jednego AutoCADa możesz w trakcie instalacji wybrać wszystkie narzędzia branżowe (np. AutoCAD, AutoCAD Architecture dla architektów i AutoCAD Mechanical dla mechaników), z których chcesz później korzystać. Dzięki temu możesz używać jednego, kilku albo wielu narzędzi na raz! Podobnie jak programy w pakiecie MS Office.


AutoCAD Architecture posiada:

 •  Zoptymalizowany interfejs użytkownika – Większe okno rysunku i szybszy dostęp do narzędzi
 •  Detale – Biblioteka komponentów detalu i rozbudowanych narzędzi do opisów indeksowych
 •  Ściany, drzwi i okna – Rysowanie i dokumentowanie z uwzględnieniem ścian, drzwi i okien
 •  Przestrzenie – Automatyczne etykietowanie rysunków wraz z powierzchniami pomieszczeń
 •  Przekroje i elewacje – tworzenie dwuwymiarowych przekrojów i elewacji
 •  Zestawienia – Proste dostosowanie wyglądu stylów zestawień
 •  Wymiarowanie – Wymiarowanie dowolnej ściany i wszystkich jej komponentów
 •  Zintegrowane renderowanie – W pełni zintegrowane funkcje wizualizacji projektu


Oprogramowanie AutoCAD Architecture łączy zalety narzędzi architektonicznych ze znanym, opartym na AutoCAD środowisku pracy, aby zapewnić wyższą wydajność projektowania oraz współpracy.


Pracuj w znanym Ci środowisku AutoCAD wykorzystując narzędzia specjalnie stworzone do projektowania i kreślenia architektonicznego.


Poczuj natychmiastowy wzrost wydajności dzięki znajomości obsługi AutoCAD. Po wstępnym zapoznaniu się z oprogramowaniem AutoCAD Architecture, możesz o wiele szybciej – i przy mniejszej liczbie błędów – tworzyć dokumentację, rysunki i zestawienia architektoniczne w środowisku programowym, które już znasz.


Współpracuj bezproblemowo. W prosty sposób wymieniaj informacje z inżynierami budowlanymi oraz projektantami konstrukcji mechanicznych, instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, stosując najlepszy w branży format plików DWG.


Przekazuj klientowi koncepcje w jasny sposób dzięki realistycznym wizualizacjom stworzonym przy pomocy zintegrowanych narzędzi do renderingu.

Skontaktuj się z nami

AutoCAD Architecture – cechy


Zoptymalizowany interfejs użytkownika

Oprogramowanie AutoCAD Architecture 2023 zostało wyposażone w najnowocześniejszy interfejs użytkownika, oferujący zoptymalizowany sposób organizacji pulpitu, większe okno rysunku oraz szybszy dostęp do poleceń i narzędzi.

Teraz możesz szybciej odnajdywać ulubione narzędzia, wygodniej wyszukiwać rzadziej używane elementy i łatwiej odkrywać nowe funkcje. Ten zoptymalizowany interfejs użytkownika jest wprowadzany w wielu produktach firmy Autodesk, co wpływa na skrócenie czasu koniecznego do nauki oprogramowania w przypadku przechodzenia pomiędzy aplikacjami Autodesk.


Szczegóły

Dokumentuj i opisuj projekty szybciej, korzystając z solidnej biblioteki komponentów detalu oraz potężnych narzędzi do tworzenia opisów indeksowych. Zautomatyzuj proces tworzenia szczegółów i prowadź spójne opisy. Kiedy szczegóły są gotowe, przy pomocy kilku kliknięć, utwórz legendy opisów odnośników.


Ściany, drzwi i okna

W czasie kreślenia i tworzenia dokumentacji korzystaj ze ścian, drzwi i okien, których konstrukcja oraz działanie odzwierciedlają rzeczywistość.

Możesz teraz zmienić ściany oraz ich warunki zakończeń na poziomie komponentów, aby ulepszyć obsługę warunków ścian granicznych, takich jak skośne, narożne lub krzyżujące się ściany ognioodporne. Automatycznie wstaw drzwi lub okno w ścianę, zachowując przy tym pełną kontrolę wyboru miejsca. Przesuń ścianę, a wszystkie połączone z nią inne ściany i przestrzenie zostaną automatycznie zaktualizowane. Do elastycznych komponentów ścian zastosuj znane Ci polecenia AutoCAD takie jak Zaokrąglij i Fazuj.Przestrzenie

Automatycznie nadaj etykiety wszystkim pomieszczeniom na rysunku, łącznie z ich powierzchniami. Zmień elementy ograniczające, a przestrzenie zostaną automatycznie zaktualizowane, co zapewnia oszczędność czasu oraz sprawia, że dokumentacja staje się bardziej dokładna. Definicje przestrzeni mogą również zawierać odsunięcia od elementów ograniczających, w oparciu o zasady standardowe lub zdefiniowane przez użytkownika, co umożliwia przeprowadzanie obliczeń w oparciu o różne standardy przemysłowe, w tym BOMA, DIN oraz SIS.


Przekroje i elewacje

Wygeneruj przekroje 2D oraz elewacje z kreskowaniem materiałów bezpośrednio z rzutów kondygnacji. W przypadku zmiany projektu, wygenerowane przekroje oraz rysunki elewacji zachowają warstwę, kolor, rodzaj linii oraz inne właściwości.


Zestawienia

Dostosuj w prosty sposób wygląd nietypowych stylów zestawień, tak aby odpowiadały standardom Twojej firmy lub twórz nowe zestawienia od podstaw, uwzględniając wymagane obliczenia.

Ponieważ zestawienia są bezpośrednio połączone z Twoimi projektami, można je w ciągły sposób aktualizować, aby odzwierciedlić dokonane zmiany w projekcie.


Wymiarowanie

Wymiarowanie AEC w oprogramowaniu AutoCAD Architecture pozwala wymiarować dowolne ściany i ich komponenty, zgodnie z własnymi zasadami wymiarowania, włączając powierzchnię ścian i linie osiowe w przekroju ściany. Skojarzone wymiary są automatycznie aktualizowane podczas dokonywania zmian w projekcie, co eliminuje konieczność ręcznej aktualizacji.Zintegrowane renderowanie

Ożyw swoje projekty i zachwyć klientów podczas prezentacji na dowolnym etapie pracy. Skuteczna wizualizacja jest zintegrowanym elementem oprogramowania AutoCAD Architecture 2023. Zwiększ częstość cykli weryfikacji projektu architektonicznego poprzez publikowanie bezpośrednio w formacie DWF lub DWFx.


Skontaktuj się z nami

AutoCAD Architecture – wymagania


Wymagania systemowe dla 32-bitowej wersji Autodesk Revit Architecture

Microsoft Windows 7 32-bit w tym edycje Enterprise, Ultimate, Business, lub Home Premium lub
Microsoft Windows Vista 32-bit (SP2), w tym edycje Ultimate, Business, lub Home Premium lub Microsoft Windows XP (SP2) edycja Professional lub Home
Intel Pentium 4, 1,4 GHz lub odpowiednik AMD
2 GB pamięci RAM (1 GB pamięci RAM, jeśli nie jest wymagany rendering)
5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Monitor i karta graficzna o rozdzielczości 1280 x 1024 oraz 24-bitowej głębi kolorów
Microsoft Internet Explorer 7.0 (lub nowszy)
Urządzenie wskazujące zgodne z systemem Microsoft Windows
Pobranie i instalacja z DVD
Połączenie internetowe (wymagane do zarejestrowania licencji)


Zalecane wymagania systemowe dla 32-bitowej wersji Autodesk Revit Architecture

Microsoft Windows 7 32-bit w tym edycje Enterprise, Ultimate, Business, lub Home Premium lub
Microsoft Windows Vista 32-bit (SP2), w tym edycje Ultimate, Business, lub Home Premium
Windows XP Professional (SP2 lub nowszy)
Procesor Intel Core™ 2 Duo, 2,4 GHz lub odpowiednik AMD
GB pamięci RAM
5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Dedykowana karta graficzna ze sprzętową obsługą technologii Microsoft DirectX 9 (lub nowszej)
Microsoft Internet Explorer 7.0 (lub nowszy)
Mysz z dwoma przyciskami i kółkiem do przewijania


Wymagania systemowe dla 64-bitowej wersji Autodesk Revit Architecture

Microsoft Windows 7 64-bit w tym edycje Enterprise, Ultimate, Business, lub Home Premium; *Microsoft Windows Vista 64-bit (SP2 lub nowszy), w tym edycje Enterprise, Ultimate, Business lub Home Premium lub
Windows XP Professional (SP1) edycja x64
Pentium 4 1,4 GHz lub odpowiednik AMD
2 GB pamięci RAM
5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Monitor i karta graficzna o rozdzielczości 1280 x 1024 oraz 24-bitowej głębi kolorów
Internet Explorer 7.0 (lub nowszy)
Urządzenie wskazujące zgodne z systemem Microsoft Windows
Pobranie i instalacja z DVD
Połączenie internetowe (wymagane do zarejestrowania licencji)


Zalecane wymagania systemowe dla 64-bitowej wersji Autodesk Revit Architecture

Microsoft Windows 7 64-bit lub
Microsoft Windows Vista 64-bit: Pentium 4, AMD Athlon dual-core, 3.0 GHz lub lepszy z technologią SSE2 lub Quad Core Intel Xeon W3570 3.20GHz, 8M L3, 6.4GT/s Turbo lub odpowiednik AMD
4 GB pamięci RAM
5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Dedykowana karta graficzna ze sprzętową obsługą technologii DirectX 9 (lub nowszej)
Internet Explorer 7.0 (lub nowszy)
Mysz z dwoma przyciskami i kółkiem do przewijania


Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto zamówić subskrypcję?


Rekomendujemy zakup subskrypcji do tego oprogramowania. Poniżej prezentujemy atuty takiego rozwiązania.


Zdobądź najnowszą wersję oprogramowania

Gdy w trakcie obowiązywania subskrypcji wydana zostanie nowa wersja oprogramowania, subskrybent otrzyma ją natychmiast. Uzyska on także dostęp do najnowszych dodatków i usprawnień zwiększających funkcjonalność.


Zyskaj dodatkową licencję, by móc pracować także poza biurem

Dzięki dodatkowej licencji Home Use Benefit będzie możliwa praca w dowolnym miejscu. Dodatkowa instalacja i autoryzacja pozwala na korzystanie z oprogramowania w domu i poza biurem.


Korzystaj z nieograniczonej mocy obliczeniowej

Platforma Autodesk 360 to internetowa „chmura”, która znacząco usprawnia pracę dzięki nieograniczonej mocy obliczeniowej. Umożliwia ona pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.


Zaoszczędź do 70% kosztu ewentualnego uaktualnienia (upgrade)

Zakup subskrypcji może być nawet o 70% tańszy niż późniejszy zakup uaktualnienia (upgrade). Przewidywalne koszty i znajomość terminu odnowienia subskrypcji, sprawiają, że jest ona atrakcyjną formą planowania wydatków związanych z oprogramowaniem Autodesk, pozwalającą na wcześniejsze budżetowanie tych wydatków oraz optymalne rozłożenie inwestycji w czasie.


Nie trać czasu na wdrożenia i instalacje

Po otrzymaniu uaktualnienia (upgrade) subskrybent nadal może używać poprzedniej wersji programu. Nie ma konieczności przerywania prac nad projektem, by wdrożyć lub zainstalować najnowszą wersję.


Dopasuj wersję językową do potrzeb zagranicznych kontrahentów

Zmiana wersji językowej to opcja, która idealnie sprawdza się w przypadku współpracy z klientem zagranicznym. Od teraz wszystkie projekty można przedstawić jako zrealizowane w języku kontrahenta. Zdecydowanie podnosi to poziom konkurencyjności na rynkach międzynarodowych.


Skorzystaj z pomocy i wsparcia profesjonalistów

Subskrybent otrzymuje dostęp do internetowego Centrum Subskrypcyjnego, co zapewnia kompleksową obsługę subskrypcji od jej zarejestrowania, przez instalację po jej odnawianie. W przypadku problemów uzyska pomoc i wsparcie techniczne bezpośrednio od konsultantów firmy Autodesk.


Zdobądź dodatkową wiedzę dzięki szkoleniom e-Learning

Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia wiedzy z zakresu obsługi i funkcji danego produktu. Szkolenia dostępne są w formie krótkich interaktywnych ćwiczeń i symulacji.


Jak zamówić subskrypcję?

Wystarczy skontaktować się z naszym działem sprzedaży. Konsultanci udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Więcej informacji prezentujemy na specjalnej stronie Subskrypcja Autodesk »


Dowiedz się więcej na temat subskrypcji

AutoCAD Architecture – cena


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka róznych sposobów:

 • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
 • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 10 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the plane.  Promocje