Menu

FAQ AutoCAD

Branża architektoniczna


FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

1. Ile kosztuje subskrypcja programu AutoCAD?

Dostęp do programu AutoCAD dostępny jest wyłącznie w formie subskrypcji czasowych. Koszt rocznej subskrypcji to 1935 € netto, a trzyletniej subskrypcji 5515 € netto [ Sprawdź aktualne promocje w sklepie >> ]. Klienci posiadający subskrypcję programu AutoCAD otrzymują dostęp do specjalistycznych narzędzi takich jak: Mechanical, Electrical, Architecture, Map 3D, MEP, Plant 3D, Raster Design.

Dostępna jest również wersja na urządzenia mobilne i w wersji przeglądarki Internetowej.Więcej informacji o specjalistycznych narzędziach: https://www.pccpolska.pl/branza-architektoniczna/autocad/autocad-one/


2. Czy dostępna jest darmowa wersja testowa?

Tak. Możliwe jest bezpłatne pobranie 30-dniowej wersji testowej programu AutoCAD w wersji podstawowej jak i specjalistycznej np. AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical. W firmie może być testowana tylko 1 bezpłatna wersja testowa.


3. Czy licencja wieczysta AutoCAD jest dostępna?

Z uwagi na zmianę sposobu licencjonowania Autodesk od 2016 roku nie ma możliwości zakupu licencji wieczystej. Dostęp do licencji wieczystej mają wyłącznie osoby, które zakupiły taką licencję przed 2016r.


4. Ilu użytkowników może korzystać z jednej licencji (licencji czy subskrypcji) AutoCAD?

W ramach jednej subskrypcji AutoCAD użytkownik może pracować naprzemiennie na trzech urządzeniach. Pragniemy przypomnieć, że w przeciwieństwie do licencji wieczystej subskrypcja jest imienna, nie stanowiskowa.

W przypadku, gdy z programu AutoCAD w Twojej firmie musiałby skorzystać ktoś inny uprzednio musisz wylogować subskrypcję ze swojego urządzenia, a następnie przekazać dostęp do programu. W panelu administracyjnym online (https://manage.autodesk.com/home/) możliwe jest utworzenie dodatkowych użytkowników i dowolne przenoszenie dostępu do programu. Posiadając 1 subskrypcję w tym samym czasie AutoCAD może być uruchomiony tylko na 1 urządzeniu.
Nie zalecamy przekazywania swojego loginu i hasła innym osobom.


5. Jakie systemy operacyjne obsługują program AutoCAD?

Program AutoCAD może być uruchomiony w systemie operacyjnym Windows, oraz Mac.

Na platformie Windows AutoCAD 2022 może zostać zainstalowany wyłącznie na 64-bit wersji Microsoft Windows 10.

Na platformie Mac AutoCAD 2022 może zostać zainstalowany na systemach Apple macOS Big Sur v11, Catalina v10.15 i Mojave v10.14

Wymagania systemowe i sprzętowe dla wersji AutoCAD 2004 i nowszych:
https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/learn-explore/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD.html


6. Czy subskrypcja AutoCAD jest autoodnawialna?

Subskrypcja na 1 rok i 3 lata nie jest autoodnawialna. Taka opcja występuje wyłącznie w postaci subskrypcji miesięcznej dostępnej bezpośrednio w sklepie Autodesk.

Stacja do AutoCAD

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the key.


    Promocje