Menu

AutoCAD – wersja 2013

Branża architektoniczna


AutoCAD 2013 wyposażono w zaawansowane narzędzia umożliwiające agregację projektów.

Dzięki temu oprogramowanie pozwala połączyć i usprawnić przepływy zadań w procesie projektowania i tworzenia dokumentacji. Ponadto, dostęp do usług w chmurze Autodesk 360 daje swobodę opracowywania projektów z niemal dowolnego punktu na świecie.

Oprogramowanie AutoCAD 2013 jest obecnie dostępne zarówno w wersji na Windows jak i Mac OS, można zatem pracować na wybranej platformie. Poniżej prezentujemy nowości w wersji 2013.


Analiza pomysłów projektowych

Program AutoCAD 2013 pozwala elastycznie analizować pomysły w dwu- i trójwymiarowej przestrzeni.

Swobodne projektowanie 3D – narzędzia do modelowania powierzchni, siatek i brył ułatwiają analizowanie i udoskonalanie pomysłów.

Obsługa chmury punktów – posługiwanie się trójwymiarowymi skanami laserowymi usprawnia czasochłonne opracowywanie projektów remontowych i modernizacyjnych.

Kontekstowe narzędzie Wciśnij / Wyciągnij – pojedyncza operacja Wciśnij / Wyciągnij umożliwia wyciąganie i przesuwanie krzywych i tworzenie w ten sposób powierzchni oraz brył, a także zaznaczanie kilku obiektów na raz.

Wyodrębnianie krzywej powierzchni – zaznaczenie konkretnego punktu na powierzchni lub fasadzie bryły pozwala wyodrębnić krzywe izolinie i określić linie warstwic o dowolnym kształcie.

Autodesk Inventor Fusion – łatwe w użyciu narzędzie do modelowania bezpośrednio w środowisku DWG™ ułatwia edytowanie i sprawdzanie modeli pochodzących z niemal każdego źródła.


Przyspieszone tworzenie dokumentacji

Oprogramowanie pomaga zminimalizować ilość powtarzalnych zadań i szybciej ukończyć przedsięwzięcie. Modele 3D można importować bezpośrednio do programu AutoCAD 2013 i natychmiast tworzyć inteligentne widoki 2D. Wersję 2013 wyposażono ponadto w nowe narzędzia, między innymi:

Widoki szczegółowe i widoki przekroju – nowa zakładka Układ ułatwia dostęp do narzędzi umożliwiających tworzenie widoków przekroju i widoków szczegółowych importowanych modeli.

Bardziej przyjazny interfejs – interfejs użytkownika wyposażono w subtelniejszy, a jednocześnie bardziej elastyczny wiersz poleceń, oraz dodatkowe kontekstowe zakładki wstążki i więcej wielofunkcyjnych uchwytów.

Podgląd edycji właściwości – przed zastosowaniem zmian we właściwościach obiektu możliwy jest ich natychmiastowy i dynamiczny podgląd.

Przekreślony tekst – użytkownicy mają do dyspozycji nowy styl – przekreślenie, który zapewnia większą swobodę reprezentowania tekstu w dokumentach.


Bezproblemowe łączenie

Autodesk 360 – synchronizacja rysunków z zawartością konta internetowego bezpośrednio z poziomu oprogramowania AutoCAD.

Import i agregacja modeli 3D – łatwy import i agregacja modeli pochodzących z różnych aplikacji, m.in. z Pro/ENGINEER, CATIA, SolidWorks, NX, oraz produktów Rhinoceros.

Import plików Inventor – tworzenie dokumentacji AutoCAD z modeli Autodesk Inventor przy jednoczesnym zachowaniu inteligentnych, skojarzeniowych powiązań pomiędzy plikami AutoCAD i Inventor.

Dostęp do portali społecznościowych – wbudowane połączenie z portalami Facebook i Twitter umożliwia udostępnianie projektów AutoCAD społeczności internetowej.

AutoCAD WS Web i Mobile App – dostęp do projektów za pośrednictwem urządzeń przenośnych.

Wbudowana obsługa DWG – wbudowana obsługa zamiast konwersji czy translacji.


Dopasowanie do potrzeb użytkownika

Elastyczność aplikacji umożliwia uporządkowanie narzędzi zgodnie z indywidualnym sposobem pracy użytkownika i dopasowanie oprogramowania pod kątem konkretnej branży.

Aplikacje dla AutoCAD na portalu Autodesk Exchange – aplikacje towarzyszące do oprogramowania AutoCAD stworzone przez członków sieci programistów Autodesk Developer Network pozwalają rozszerzyć zakres możliwości
programu.

Uproszczona migracja ustawień – nowe i ulepszone narzędzia ułatwiają migrację ustawień niestandardowych.

Synchronizacja ustawień i plików pomocniczych – łatwy dostęp i udostępnianie preferencji ustawień i plików pomocniczych w programie AutoCAD pozwala bez problemu pracować na różnych komputerach.

Dostosowywany interfejs użytkownika – wszystkie potrzebne narzędzia w zasięgu ręki.

Interfejs programowania aplikacji – tworzenie wyspecjalizowanych aplikacji do kreślenia i projektowania.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the cup.


    Promocje