Menu

Autodesk Inventor – pomoc i FAQ


Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania o Autodesk Inventor oraz źródła wiedzy, które rekomendujemy.


Pomoc przez Internet

Domyślnie Inventor korzysta z pomocy „poradnika” dostępnego on-line przez Internet. Gdy komputer jest podłączony do Internetu, wyświetlana jest pomoc. Pomoc on-line zapewnia dostęp do niezawodnych, istotnych i zawsze aktualnych informacji.

Polecamy adres: help.autodesk.com


Pomoc lokalna do pobrania – help na dysku

Jeśli komputer nie jest połączony z Internetem, można mieć dostęp do pomocy programu Inventor z plików zainstalowanych na komputerze. Należy pobrać ze strony www.autodesk.com pliki pomocy i je zainstalować.


Inne źródła wiedzy

Blog w języku polskim prowadzony przez Przemka Sokołowskiego na temat produktów mechanicznych Autodesk – Po Prostu Inventor:  https://autodesk-inventor-pl.typepad.com/my-blog/

Listy dyskusyjne, bazy wiedzy, pomoc: Inventor Pomoc


Dlaczego warto przejść z AutoCAD do Autodesk Inventor?

Autodesk Inventor to aplikacja dzięki, której możemy przeprowadzić proces tworzenia prototypu w komputerze, a więc stworzyć wirtualny produkt, przeanalizować go i wprowadzić ewentualne poprawki jeszcze przed jego produkcją. Dzięki procesowi prototypowania cyfrowego jesteśmy w stanie w szybszy sposób i taniej wprowadzić nowy produkt na rynek.

W oprogramowania AutoCAD nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wielu koniecznych symulacji czy analiz. Jesteśmy w stanie stworzyć płaskie rysunki DWG. Stworzone rysunki DWG bez problemu możemy zaimportować do Autodesk Inventor w celu zbudowania modeli 3D służących do tworzenia wirtualnych modeli maszyn i urządzeń.


Co oferuje projektantowi Autodesk Inventor?

Autodesk Inventor to przede wszystkim narzędzie do modelowania 3D. Dzięki szerokiemu wachlarzowi specjalistycznych narzędzi Inventor to świetna aplikacja do cyfrowego prototypowania, dzięki któremu zmniejszymy czas i koszty wprowadzania produktu na rynek.

Dzięki obszernym bibliotekom części znormalizowanych takich jak łożyska, śruby, nakrętki, podkładki, kształtowniku oraz generatorom części i zespołów (koła pasowe, zębate, łańcuchowe oraz całe przekładnie) projektowanie w Autodesk Inventor jest procesem prostym i szybkim.

Autodesk Inventor to aplikacja oferująca również narzędzia do symulacji ruchu i analiz wytrzymałościowych dzięki którym konstruktor w szybki i prosty sposób zoptymalizuje projektowany produkt.


Co to jest Autodesk Vault zawarty w Autodesk Inventor?

Autodesk Vault to aplikacja umożliwiająca zarządzanie dokumentacją projektową. Dzięki tej aplikacji możliwa jest praca grupowa, śledzenie wprowadzonych zmian, szybkie wyszukiwanie danych, zarządzanie projektami, tworzenie zleceń zadań do wykonania, udostępnianie dokumentacji, integracja danych projektowych. Zapewniony porządek w danych projektowych oraz możliwość ich szybkiego wyszukiwania pozwalają skrócić czas projektowania.


Czy wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault w wersji podstawowe wymaga dużego nakładu czasu i finansów?

Wdrożenia podstawowego oprogramowania Autodesk Vault odbywa się bez kosztowo i z bardzo niewielkimi nakładami czasu gdyż podstawowe oprogramowanie Autodesk Vault instaluje się automatycznie podczas instalacji Autodesk Inventor. Takie zainstalowane automatycznie oprogramowanie jest już wstępnie skonfigurowane i od razu gotowe do pracy.


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the car.


    Promocje

    Autodesk Inventor - pomoc i FAQ, 5.0 out of 5 based on 1 rating