Aplikacja Autodesk 360 miejsce do przechowywania plików, obszar roboczy do pracy grupowej i usługi chmury. Użytkownicy oprogramowania AutoCAD LT 2013 mogą automatycznie zapisywać pliki projektowe online i mają do nich dostęp z niemal każdego miejsca.
Dwuwymiarowe pliki DWF można przeglądać i oznaczać za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń przenośnych. Przechowywanie danych w chmurze ułatwia współużytkowanie plików i śledzenie ich aktualizacji oraz daje możliwość zapraszania innych do komentowania projektów. Funkcja zsynchronizowanego dostosowania ustawień w programie AutoCAD LT 2013** umożliwia udostępnienie własnych ustawień i plików na dowolnym komputerze za pośrednictwem konta Autodesk 360.
Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 na platformę Mac zapewnia bezpośrednią obsługę technologii DWG, a tym samym ułatwia dokładne i efektywne dokumentowanie i udostępnianie projektów.
Przy pomocy rozbudowanych narzędzi, w jakie wyposażono oprogramowanie AutoCAD LT oraz intuicyjnego interfejsu Mac OS X pozwalającego na korzystanie z takich funkcji jak: gesty Multi-Touch i przew?anie Cover Flow – tworzenie dokumentacji na wybranej platformie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Takie oszczędzające czas funkcje, jak: szyki skojarzeniowe, przyciąganie do obiektów, obsługa odnośników zewnętrznych (w tym PDF) i Menedżer Projektu gwarantują zwiększenie wydajności pracy. Elastyczne warunki licencji dają możliwośćaktywowania oprogramowania AutoCAD LT w wersji na Windows lub Mac, niezależnie od zakupionego systemu operacyjnego.
Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 oferuje wbudowany dostęp do AutoCAD WS – bezpłatnej aplikacji umożliwiającej przeglądanie, edytowanie i udostępnianie plików DWG za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzenia przenośnego.
Dzięki narzędziom w zakładce Online można przesyłać rysunki bezpośrednio na konto AutoCAD WS, przeglądać harmonogram zmian dokonanych we wcześniej zamieszczonych plikach, czytać wiadomości AutoCAD WS, oraz drukować rysunki bezpośrednio z aplikacji AutoCAD WS – a wszystko z poziomu oprogramowania AutoCAD LT 2013.
W AutoCAD LT 2013 wprowadzono zaktualizowany format plików umożliwiając w ten sposób zwiększenie wydajności pracy programu. Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 jest kompatybilne ze wszystkimi poprzednimi wersjami programów AutoCAD LT i AutoCAD i pozwala zapisywać rysunki w wielu różnych formatach, począwszy od R14 DWG i R12 DXF.
Ponadto, technologia DWG wykorzystana została zarówno w programie AutoCAD LT jak i branżowych wersjach AutoCAD, co maksymalizuje kompatybilność i interoperacyjność. Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 obsługiwane jest przez stacje robocze wyposażone w najnowszą wersję programu Windows, również z 64-bitowymi procesorami i systemem operacyjnym Windows 7, natomiast program AutoCAD LT 2013 na platformę Mac obsługiwany jest przez system operacyjny Mac OS X Lion.
Interfejs użytkownika w programie AutoCAD LT 2013 jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze. Wielofunkcyjne uchwyty i kontekstowe zakładki wstążki sprawiają, że polecenia są na wyciągnięcie ręki. Po uruchomieniu konkretnych poleceń lub wybraniu konkretnych obiektów, polecenia te i obiekty automatycznie pojawiają się na górze ekranu. Nawet znajomy wiersz poleceń zapewnia obecnie lepszą funkcjonalność i więcej opcji konfiguracji
Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 zawiera obecnie funkcje, które wcześniej były dostępne tylko w programie AutoCAD. Menedżer Zestawów Arkuszy (w AutoCAD LT 2013 na platformę Mac noszący nazwę Menedżer Projektu) porządkuje i aktualizuje zestawy rysunków. Ułatwia zarządzanie przy pomocy pojedynczej palety widokami układu, tytułami detali i skalą oraz nazwami i numerami arkuszy.
Polecenie Usuń powtarzające się obiekty czyści rysunek, usuwając zbędną geometrię. Narzędzie Zagnieżdżona Kopia umożliwia kopiowanie elementów z bloków lub odnośników zewnętrznych bezpośrednio do bieżącego rysunku.
Funkcjonalność szyków skojarzeniowych zapewnia oszczędność czasu – ułatwia utrzymanie związków między takimi obiektami, jak: okna w budynku lub kratownice w moście. Obecnie można łatwiej edytować pojedynczy szyk skojarzeniowy: zmieniać odstępy albo liczbę wierszy lub kolumn, zmieniać kształt ścieżki, a nawet modyfikować lub usuwać poszczególne elementy nie zaburzając powiązań.
Zakładka kontekstowa dostępna podczas tworzenia szyku ułatwia korzystanie z poleceń. Nowe właściwości szyków ścieżki umożliwiają określenie, czy należy utrzymać stałą liczbę obiektów, czy automatycznie dopasować ich liczbę na podstawie długości ścieżki i wielkości odstępów.
Plików PDF można obecnie używać jako podkładów w rysunkach, tak samo, jak inne obsługiwane typy plików. Jeśli plik PDF jest wektorowy, można skorzystać z funkcji przyciągania do obiektu, by zlokalizować obiekty nowe w odniesieniu do geometrii podkładu.
Z rysunków można również tworzyć wysokiej jakości pliki PDF, o wysokiej rozdzielczości i małych rozmiarach pliku, z tekstem TrueType.
Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.