Menu

AutoCAD LT – wersja 2013

Branża architektoniczna


Nowości w AutoCAD LT 2013


Integracja z aplikacją Autodesk 360

Aplikacja Autodesk 360 miejsce do przechowywania plików, obszar roboczy do pracy grupowej i usługi chmury. Użytkownicy oprogramowania AutoCAD LT 2013 mogą automatycznie zapisywać pliki projektowe online i mają do nich dostęp z niemal każdego miejsca.

Dwuwymiarowe pliki DWF można przeglądać i oznaczać za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń przenośnych. Przechowywanie danych w chmurze ułatwia współużytkowanie plików i śledzenie ich aktualizacji oraz daje możliwość zapraszania innych do komentowania projektów. Funkcja zsynchronizowanego dostosowania ustawień w programie AutoCAD LT 2013** umożliwia udostępnienie własnych ustawień i plików na dowolnym komputerze za pośrednictwem konta Autodesk 360.

× Zaleta: Rozszerzenie aplikacji desktopowej o możliwości przetwarzania w chmurze, jakie oferuje Autodesk 360.


Programu AutoCAD LT 2013 teraz dostępne dla użytkowników komputerów Mac

Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 na platformę Mac zapewnia bezpośrednią obsługę technologii DWG, a tym samym ułatwia dokładne i efektywne dokumentowanie i udostępnianie projektów.

Przy pomocy rozbudowanych narzędzi, w jakie wyposażono oprogramowanie AutoCAD LT oraz intuicyjnego interfejsu Mac OS X pozwalającego na korzystanie z takich funkcji jak: gesty Multi-Touch i przew?anie Cover Flow – tworzenie dokumentacji na wybranej platformie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Takie oszczędzające czas funkcje, jak: szyki skojarzeniowe, przyciąganie do obiektów, obsługa odnośników zewnętrznych (w tym PDF) i Menedżer Projektu gwarantują zwiększenie wydajności pracy. Elastyczne warunki licencji dają możliwośćaktywowania oprogramowania AutoCAD LT w wersji na Windows lub Mac, niezależnie od zakupionego systemu operacyjnego.

× Zaleta: Możliwość pracy na wybranym systemie operacyjnym.


Współpraca przez Internet dzięki aplikacji AutoCAD WS

Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 oferuje wbudowany dostęp do AutoCAD WS – bezpłatnej aplikacji umożliwiającej przeglądanie, edytowanie i udostępnianie plików DWG za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzenia przenośnego.

Dzięki narzędziom w zakładce Online można przesyłać rysunki bezpośrednio na konto AutoCAD WS, przeglądać harmonogram zmian dokonanych we wcześniej zamieszczonych plikach, czytać wiadomości AutoCAD WS, oraz drukować rysunki bezpośrednio z aplikacji AutoCAD WS – a wszystko z poziomu oprogramowania AutoCAD LT 2013.

× Zaleta: Efektywna współpraca z klientami i kooperantami.


Obsługa najnowszych formatów plików, sprzętu i systemów operacyjnych

W AutoCAD LT 2013 wprowadzono zaktualizowany format plików umożliwiając w ten sposób zwiększenie wydajności pracy programu. Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 jest kompatybilne ze wszystkimi poprzednimi wersjami programów AutoCAD LT i AutoCAD i pozwala zapisywać rysunki w wielu różnych formatach, począwszy od R14 DWG i R12 DXF.

Ponadto, technologia DWG wykorzystana została zarówno w programie AutoCAD LT jak i branżowych wersjach AutoCAD, co maksymalizuje kompatybilność i interoperacyjność. Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 obsługiwane jest przez stacje robocze wyposażone w najnowszą wersję programu Windows, również z 64-bitowymi procesorami i systemem operacyjnym Windows 7, natomiast program AutoCAD LT 2013 na platformę Mac obsługiwany jest przez system operacyjny Mac OS X Lion.

× Zaleta: Godna zaufania kompatybilność i stabilność sprzętu i oprogramowania.


Oprogramowanie przyjazne dla użytkownika

Interfejs użytkownika w programie AutoCAD LT 2013 jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze. Wielofunkcyjne uchwyty i kontekstowe zakładki wstążki sprawiają, że polecenia są na wyciągnięcie ręki. Po uruchomieniu konkretnych poleceń lub wybraniu konkretnych obiektów, polecenia te i obiekty automatycznie pojawiają się na górze ekranu. Nawet znajomy wiersz poleceń zapewnia obecnie lepszą funkcjonalność i więcej opcji konfiguracji

× Zaleta: Wyszukiwanie poleceń i funkcji zajmuje mniej czasu.


Dodatkowa funkcjonalność oprogramowania AutoCAD

Oprogramowanie AutoCAD LT 2013 zawiera obecnie funkcje, które wcześniej były dostępne tylko w programie AutoCAD. Menedżer Zestawów Arkuszy (w AutoCAD LT 2013 na platformę Mac noszący nazwę Menedżer Projektu) porządkuje i aktualizuje zestawy rysunków. Ułatwia zarządzanie przy pomocy pojedynczej palety widokami układu, tytułami detali i skalą oraz nazwami i numerami arkuszy.

Polecenie Usuń powtarzające się obiekty czyści rysunek, usuwając zbędną geometrię. Narzędzie Zagnieżdżona Kopia umożliwia kopiowanie elementów z bloków lub odnośników zewnętrznych bezpośrednio do bieżącego rysunku.

× Zaleta: Lepsze zarządzanie rysunkiem, bardziej czytelne dokumenty i większe możliwości podczas pracy z blokamii odnośnikami.


Szyki skojarzeniowe

Funkcjonalność szyków skojarzeniowych zapewnia oszczędność czasu – ułatwia utrzymanie związków między takimi obiektami, jak: okna w budynku lub kratownice w moście. Obecnie można łatwiej edytować pojedynczy szyk skojarzeniowy: zmieniać odstępy albo liczbę wierszy lub kolumn, zmieniać kształt ścieżki, a nawet modyfikować lub usuwać poszczególne elementy nie zaburzając powiązań.

Zakładka kontekstowa dostępna podczas tworzenia szyku ułatwia korzystanie z poleceń. Nowe właściwości szyków ścieżki umożliwiają określenie, czy należy utrzymać stałą liczbę obiektów, czy automatycznie dopasować ich liczbę na podstawie długości ścieżki i wielkości odstępów.

× Zaleta: Łatwiejsze analizowanie koncepcji projektowych i szybsza modyfikacja obiektów.


Obsługa podkładów PDF i ulepszone wydruki

Plików PDF można obecnie używać jako podkładów w rysunkach, tak samo, jak inne obsługiwane typy plików. Jeśli plik PDF jest wektorowy, można skorzystać z funkcji przyciągania do obiektu, by zlokalizować obiekty nowe w odniesieniu do geometrii podkładu.

Z rysunków można również tworzyć wysokiej jakości pliki PDF, o wysokiej rozdzielczości i małych rozmiarach pliku, z tekstem TrueType.

× Zaleta: Więcej możliwości współpracy podczas udostępniania wyższej jakości plików PDF.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


    Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
    Please prove you are human by selecting the flag.


    Promocje