Menu

Współpraca Autodesk i Nemetschek Group!

Firma Autodesk ogłosiła zawarcie umowy interoperacyjnej z Grupą Nemetschek w celu poprawy otwartej współpracy i wydajności w branży architektonicznej, budowlanej oraz mediów i rozrywki.


Umowa partnerska między Autodesk i Nemetschek

Nemetschek wieloletni znany doskonale na rynku Niemieckim (ale również Polskim) dostawca oprogramowania dla architektów, inżynierów i branży budowlanej. Jego główne produkty to Vectorworks, Bluebeam czy Spacewell.

Optymalizacja procesów roboczych w firmach Autodesk i Nemetschek umożliwi łatwiejszy przepływ danych z jednej platformy chmurowej lub aplikacji komputerowej do drugiej, dzięki czemu szczegóły trafią do właściwych osób we właściwym czasie. Umożliwi to klientom i partnerom łączenie swoich danych i możliwości w odpowiednich rozwiązaniach. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skupić się na optymalizacji swoich projektów za pomocą automatyzacji, sztucznej inteligencji i wglądu do bieżących informacji o procesach.


Na czym polega współpraca pomiędzy Autodesk i Nemetschek

Zgodnie z warunkami umowy, Autodesk i Grupa Nemetschek zapewnią wzajemny dostęp do swoich interfejsów API i chmur branżowych, dając w ten sposób programistom dostęp do rozwiązań Autodesk, w tym AutoCAD, Revit, 3ds Max i Maya, a także Autodesk Forma i Autodesk Construction Cloud. Podobnie jak rozwiązania Nemetschek, w tym Allplan, Archicad, Bluebeam, Maxon One, Vectorworks, a także odpowiednie platformy chmurowe Nemetschek. Umożliwi to obu firmom ulepszenie istniejącej wymiany danych i otwarcie nowych przepływów pracy skoncentrowanych na danych, które obejmują ich branże.Autor: Jaku Czechowski