Menu

Co łączy pasję gotowania i architekturę? W tym przypadku AutoCAD!Kategoria: AutoCAD, Tagi:

Studentka architektury projektuje swoje przepisy kulinarne w 2D. Przeczytaj, jak łączy pasję do architektury i gotowania za pomocą programu.

Gotowanie i AutoCAD – jak można to połączyć?

Jako studentka architektury na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, Lillian Lin, zaczęła gotować i piec, aby złagodzić stres studiów architektonicznych. W tym czasie zauważyła podobieństwa pomiędzy precyzją wymaganą w klasie i kuchni. Tydzień po ukończeniu studiów Lillian przeniosła się do Tokio, aby rozwijać swoje umiejętności projektowania i rzemiosła. Będąc tam, zakochała się w pewnym mężczyźnie. Kiedy dowiedziała się, że jego ulubionym tortem jest tort Moto Mont Blanc, Lillian postanowiła go upiec – niestety okazało się, że wszystkie znalezione przepisy były w języku japońskim lub francuskim, których nie rozumiała.

To doświadczenie zainspirowało ją do tworzenia schematów przepisów w programie AutoCAD, które będą łatwo i powszechnie rozumiane przez wszystkich. Jej strona internetowa, Chef Charette, zrodziła się z chęci stworzenia przepisów, które mogą być powszechnie i łatwo zrozumiane i dzielenia się nimi. „Jeśli chcę gotować z przepisu, staram się myśleć jak to będzie wyglądało wizualnie. Myślałam o IKEA i Lego i jak budowałam przy użyciu obrazkowych instrukcji, jak byłam dzieckiem. Teraz mam swoją własną CAD-kuchnię, którą uwielbiam pokazywać ludziom mówiąc, że to moja” – mówi Lillian.

 

chef charette.jpg


Źródło:  Autodesk