Menu

AutoCAD Tips&Tricks: Przesyłanie modeli z AutoCAD do drukarki 3DKategoria: Aktualności, Tagi: , , ,

Istnieje kilka znakomitych ulepszeń funkcjonalności AutoCAD w wersji 2014. W tym artykule prezentujemy te dotyczące przesyłania modeli z AutoCAD do drukarki 3D.


Tworzenie modelu i druk prototypu 3D nigdy nie były prostsze

Oprogramowanie Autodesk ® AutoCAD ® 2014 wspomaga przepływ pracy w projektowaniu jak nigdy dotąd. Nowy kanał do współpracy zwiększa zaangażowanie zainteresowanych stron projektu. Dziesiątki usprawnień oszczędzają czas i przyspieszają codzienną pracę.


Źródło: AutoCADExchange

Znacznie uproszczone i ulepszone zostały funkcje AutoCAD 2014, takie jak obsługa drukowania 3D i wiersz poleceń. Dzięki temu są one łatwiejsze w użyciu i bardziej zintegrowane w przepływ pracy użytkownika. Obejrzyj poniższy film i zobacz jak stworzyć fizyczny prototyp ze swojego modelu przygotowanego w programie AutoCAD.


Źródło: Autodesk AutoCad

Jeszcze więcej udogodnień?

Warto też zapoznać się z dodatkową aplikacją Autodesk – 123D Catch. Aplikacja ta pozwala na tworzenie modeli 3D za pomocą zdjęć.  Aby wygenerować obiekt, np. skrzynkę należy zrobić jej serię zdjęć wokół jego osi Y. Zdjęcia wrzucane są do 123D Catch, który może stworzyć gotowy model od razu z teksturą.

Program ustala położenie kamery na planie względem innych obiektów na zdjęciach. Jest to pewnego rodzaju skan obiektu i po części tego co się znajduje blisko niego. Modele można wyeksportować do innych programów, w tym do AutoCAD. Program można pobrać bezpłatnie na komputer, iPhone’a, iPada lub skorzystać z aplikacji on line.

Źródło: www.123dapp.comZamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]