Menu

Webinar: Rozwiązania do projektowania linii produkcyjnych i stanowisk montażowych

Zobacz jaki sposób szybko i wydajnie projektować w Autodesk Inventor urządzenia montażowe, stanowiska zrobotyzowane, itp. wykorzystywane na liniach produkcyjnych na przykładzie branży Automotive i AGD.

Tworzysz linie produkcyjne lub stanowiska montażowe?

Tworzenie efektywnych linii produkcyjnych i stanowisk montażowych to kluczowy proces dla wielu branż produkcyjnych. Optymalne zaprojektowanie tych elementów może znacząco wpłynąć na wydajność, jakość i koszty produkcji. Dobrze wiemy, że projektanci i konstruktorzy codziennie spotykają się z licznymi wyzwaniami. Muszą uwzględnić sekwencję procesów produkcyjnych i zapewnić płynny przepływ materiałów oraz produktów pomiędzy różnymi etapami. Trzeba dokładnie zaplanować, jakie procesy można zautomatyzować, a jakie wymagają nadzoru ludzkiego.

Projektowanie linii produkcyjnych i stanowisk montażowych wymaga znaczących nakładów finansowych. Należy znaleźć równowagę między kosztami inwestycji a długoterminowymi korzyściami zwiększonej wydajności i jakości produkcji. Uwzględnić to, że współczesne rynki często wymagają szybkiego dostosowywania się do zmieniającego się zapotrzebowania. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich rozwiązań i kroków, które ułatwią przygotowanie modeli, planów oraz ich weryfikację jeszcze przed etapem produkcji i montażu. Oto co możesz zrobić:


webinar-linie montażowe kopia


KROK 1: Przyśpiesz cały proces projektowania i montażu dzięki sprytnym rozwiązaniom cyfrowym

Czy wiesz, że pracując w programie Inventor możesz wstawiać elementy z bogatych bibliotek elementów znormalizowanych PN, ISO,  EN, DIN, korzystać z generatorów połączeń czy generatora konstrukcji ramowych oraz środowiska wspomagającego projektowanie blach giętych? To proste w obsłudze narzędzia, które ułatwią proces projektowania!

KROK 2: Wykorzystuj istniejącą dokumentację i usprawnij pracę grupową

Ponadto w komplecie z programem Inventor dodawane jest oprogramowanie Vault Basic służące do zarządzania dokumentacją techniczną. Dzięki niemu możesz korzystać z archiwum istniejącej już dokumentacji, szybko wyszukiwać dane, kopiować podzespoły do użycia w nowym projekcie, oszczędzając sporo czasu oraz zorganizować pracę grupową w jednym projekcie. Dzięki Vaultowi można szybko i bezpiecznie skopiować projekt i na nim bazować.

KROK 3: Pracuj na odpowiednich layoutach by ułatwić sobie pracę

Wykonanie kompletnego projektu urządzenia to również utworzenie odpowiednich rysunków i modeli do dalszych prac w zakresie planowania layoutu 2D i 3D.  Skorzystaj z narzędzi do upraszczania modeli aby łatwo i wydajnie można było pracować na skomplikowanym layoucie zawierającym dziesiątki maszyn i urządzeń. Stwórz kompletny layout 2D/3D, wykorzystaj narzędzia do generowania rzutów 2D, pracy na planach 2D z wykorzystaniem uproszczonych modeli 3D.

KROK 4: Korzystaj z innowacji aby zweryfikować swoje założenia

Projektując stanowiska montażowe, należy uwzględnić ergonomiczne ustawienie narzędzi, komponentów i urządzeń, aby zminimalizować zmęczenie pracowników oraz ryzyko urazów. Bezpieczeństwo jest priorytetem, więc konieczne jest uniknięcie ostrych krawędzi, potencjalnie niebezpiecznych obszarów i zapewnienie dostępu do narzędzi i urządzeń bez ryzyka wypadków.

Nowe technologie jak wirtualna rzeczywistość dla konstruktora może być pomocna w weryfikacji ergonomii i bezpieczeństwa użytownika, np. dostępu operatora do urządzeń sterujących, ocenie ergonomii urządzania, sprawdzeniu widoczności pola roboczego, czy ocenie możliwości serwisowania urządzenia. Dzięki programowi Autodesk Inventor możesz przygotować modele do użycia w środowisku VR i wyszukać potencjalne problemy często niewidoczne w projekcie 3D na ekranie komputera.


Zapisz się na webinar i poznaj rozwiązania, które przyśpieszą i zwiększą wydajność projektowania linii produkcyjnych i stanowisk montażowych:

Przejdź do strony rejestracji >>