Menu

Przejęcie rozwiązania Moxion Cloud dla Digital Dailie

moxion & autodesk

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Autodesk ogłosił przejęcie Moxion – platformy chmury obliczeniowej dla mediów i rozrywki.


Autodesk ogłosił przejęcie Moxion

W dniu 19 stycznia 2022 Autodesk ogłosił przejęcie Moxion. Jest to nowozelandzki deweloper bardzo wydajnej, opartej na chmurze platformy do Digital Dailie, wykorzystywanej przez czołowych filmowców przy najbardziej złożonych i wymagających produkcjach na świecie. Przy takich produkcjach jak „The Midnight Sky,” “The Marvelous Mrs. Maisel” i “The Matrix Resurrections.”


Technologia Moxion

Przejęcie technologii Moxion rozszerzy własną platformę chmury obliczeniowej Autodesk dla mediów i rozrywki, wychodząc poza postprodukcję w kierunku produkcji. Tym samym przyciągając nowych użytkowników i pomagając lepiej zintegrować procesy w całym łańcuchu produkcyjnym.


Branża M&E

Założona w 2015 roku firma Moxion szybko stała się wiodącym graczem na rynku technologii chmurowych w branży M&E, zdobywając wyróżnienia, w tym Engineering Excellence Award od Hollywood Professional Association (HPA), Workflow Systems Medal od Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) oraz Lumiere Award od Advanced Imaging Society.


Moxion – lider

Moxion zyskał pozycję lidera w dziedzinie bezpiecznego cyfrowego przepływu pracy w zakresie digital dailies.

Firma umożliwia profesjonalistom współpracę i przeglądanie materiału filmowego z kamer na planie (oraz również zdalnie), z wydajnością i natychmiastowością wymaganą do podejmowania kreatywnych decyzji podczas zdjęć głównych w jakości 4K high dynamic range (HDR). Wszystko to z zachowaniem bezpieczeństwa studio-grade, co ogranicza liczbę przeróbek do minimum.


Ochrona danych

Ochrona danych jest w firmie Moxion sprawą nadrzędną. Zapewniają bezpieczeństwo dzięki takim funkcjom jak: zgodność z MPAA, uwierzytelnianie wieloczynnikowe, widoczne i niewidoczne znakowanie wodne oraz pełne zarządzanie uprawnieniami cyfrowymi.

„Ponieważ popyt na treści wciąż rośnie, wywierając presję na twórców, aby robili więcej za mniej, to przejęcie ułatwia nam szerszą współpracę i komunikację oraz znacząco zwiększa efektywność w procesie produkcji, oszczędzając czas i pieniądze” – powiedziała Diana Colella, SVP Media & Entertainment, Autodesk. „Moxion przyspiesza wizję produkcji w chmurze, bazując na naszym niedawnym przejęciu Tangent Labs”.

„Nie możemy się doczekać połączenia naszego utalentowanego zespołu z potężnymi zasobami i talentami inżynierskimi Autodesk, aby dać klientom nowe funkcje oraz integracje Moxion” – powiedział Hugh Calveley, CEO, Moxion. „Połączenie wiodących w branży przepływów pracy na planie i w postprodukcji pomoże połączyć dane oraz zwiększyć współpracę w całym procesie produkcyjnym, co oczywiście poprawi wydajność całych projektów.”

Aaron Morton, autor zdjęć filmowych, który pracował przy takich produkcjach jak „Orphan Black”, „Black Mirror”, „American Gods” i nowej serii „Władca Pierścieni”, korzystał z Moxion przy kilku projektach.


Autodesk wkracza poza postprodukcję

„Jest nie ciekawie, gdy podejmowane są decyzje dotyczące twojej pracy, jeśli zdjęcia dzienne nie wyglądają tak, jak chciałeś” – mówi Morton, NZCS. „W przypadku Moxionu chodzi o to co widzę na planie, a decyzje, które podejmuję z kolorystą, zawsze są podejmowane tak, by ludzie odpowiedzialni za produkcję i producenci widzieli to, co chcę, by widzieli. Obrazy są bardzo wierne temu, co widzimy podczas kręcenia.”

Przejęcie firmy Moxion rozszerza bazę klientów Autodesk, wykraczając poza postprodukcję do produkcji na planie, krytycznego punktu w procesie produkcji filmowej i telewizyjnej. To właśnie wtedy generowana jest większość surowych danych produkcyjnych i podejmowane są kreatywne decyzje, które mają znaczący wpływ na późniejsze etapy postprodukcji.


Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a doradzimy optymalne rozwiązanie do celów biznesowych.