Projektuj dla Autodesk za pieniądze!Kategoria: Aktualności, Tagi: , , , , ,

Autodesk nagradza studentów, uczniów i nauczycieli kwotą 250 Euro za wykonanie projektu w programie Fusion 360.


Uczestnikami projektu mogą być osoby spełniające wymagania:

  • ukończone 18 lat,
  • mieszkańcy Polski (i innych krajów),
  • student, uczeń lub nauczyciel.
ZAPISZ SIĘ >> 

Wymagania dla wykonanych projektów:

  • Projekt musi być tworzony wyłącznie przy użyciu Autodesk Fusion 360 .
  • Projekt musi zawierać minimum 15 unikalnych części, nie wlicza się w to części złącznych typu śruby, podkładki, nakrętki, itd.
  • Projekt musi być autorski bez praw osób trzecich do niego.
  • Wszystkie elementy projektu muszą być zamodelowane przez wykonawcę, oprócz elementów złącznych, które mogą być użyte z biblioteki McMaster Carr library. Dostęp do biblioteki jest w menu Fusion 360/Model/Insert/Insert McMaster-Carr Component.
  • Części w projekcie maja być połączone w zespół, nie muszą to być mechanizmy wykonujące ruch.

fusion-360


Szczegółowe warunki projektu znajdziesz na: Autodesk Academy – Design for Autodesk

Zobaczyć tam możesz także nagrodzone prace, porady i materiały do nauki Fusion 360 oraz formularz zgłoszeniowy do projektu i link do pobrania programu Fusion 360. W chwili obecnej w projektcie bierze udział ponad 31 tys. uczestników i powstało już ponad 1700 projektow.


Zobacz filmik jak korzystać z biblioteki McMaster Carr library Kilka informacji o oprogramowaniu Autodesk Fusion 360

Autodesk Fusion 360 jest zintegrowanym programem do modelowania 3D, tworzenia dokumentacji 2D, symulacji wytrzymałościowych i termicznych MES i generowania programów na maszyny CNC.  Jest narzędziem prostym w obsłudze, swoim interfejsem przypomina większość programów do projektowania 3D, ma intuicyjne środowisko, czytelne menu, program nie wymaja długotrwałej nauki.

W programie Autodesk Fusion 360 można wykonać projekty: części, zespołów, dokumentacje techniczną, modelowanie free-form, modelowanie powierzchniowe. Prezentacje projektu w formie animacji ruchów mechanizmu, animacje pracy urządzenia, prezentacje modelu, wykonać render o jakości foterealistycznej.

W części analitycznej program Fusion 360 oferuje: obliczenia wytrzymałościowe MES dla części i zespołów, obliczenia częstotliwości drgań własnych, obliczenia cieplne, oraz analizy naprężenia wywołane temperaturą. Program Fusion 360 posiada moduł CAM pozwalający na generowanie programów do obróbki na maszynach CNC w zakresie: ścieżek 2D, ścieżek 3D, wiercenia i toczenia.

Więcej o Fusion 360 >>
FLASH SALE: jesienna obniżka na nowe stanowiska 
Fusion 360, AutoCAD, AutoCAD LT /LT for MAC i  Revit LT Suite nawet do - 17%!

Spiesz się! Promocja na sklep.pccpolska.pl kończy się za: