Menu

AutoCAD MEP – zwiększenie wydajności inżynierów instalatorów

AutoCAD MEP jest to narzędzie przeznaczone dla inżynierów instalatorów projektujących rysunki z gałęzi przemysłu elektrycznego, mechanicznego oraz wodno-kanalizacyjnego.


Czym charakteryzuje się AutoCAD MEP

Aplikacja AutoCAD MEP pozwala użytkownikowi na zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie liczby błędów, co zawdzięcza automatyzowanym funkcjom kreślarskim, wykorzystywaniu biblioteki części na bieżąco dostarczanych przez producentów branżowych oraz wykrywaniu kolizji.


Program daje użytkownikowi możliwość tworzenia modeli instalacji w budynkach wraz z infrastrukturą towarzyszącą w pełnym środowisku trójwymiarowym 3D.

ACAD_MEP


Najważniejsze właściwości AutoCAD MEP:


Automatyzacja kreślenia

Narzędzie to pozwala na automatyzację większości prac kreślarskich, dzięki czemu inżynier może w pełni skupić swoją uwagę na czynnościach będących najistotniejszymi takich jak odpowiedni dobór elementów instalacji, optymalizowanie rozwiązań, jak również precyzyjnej koordynacji z innymi branżami np. architektami i konstruktorami.

Projektowanie i dokumentacja techniczna instalacji na platformie AutoCAD

Narzędzie AutoCAD MEP zostało zaprogramowane na bazie jednego z najpopularniejszych systemów branży CAD czyli AutoCADa, dzięki czemu użytkownik może obsługiwać je za pomocą poznanych wcześniej komend. Polecenia typu kopiuj, przenieś i uszereguj mogą być wykorzystywane przy pracach nad projektami kanałów, rur, przewodów czy też kanałów kablowych.

wspolpraca_ACAD


Trójwymiarowy model instalacji

Aplikacja AutoCAD MEP daje użytkownikowi możliwość tworzenia w pełni trójwymiarowych modeli instalacji rurowych poprzez rysowanie schematów liniowych lub w trój wymiarze, przy czym rysunek dwuwymiarowy jest automatycznie konwertowany na model 3D.

dokumentacja_MEP


Automatyczne zestawienia

Inżynierowie mogą zaprezentować dane systemów technicznych i obliczane wartości w postaci zestawień. Wprowadzanie zmian w projekcie automatycznie aktualizuje zestawienie, dzięki czemu liczba błędów w dokumentacji budowlanej jest ograniczona do minimum.

Elementy autorskie poszczególnych producentów

Dzięki oferowanym przez AutoCAD MEP szablonom projektant może z łatwością wykorzystywać i tworzyć producenckie biblioteki kanałów, złączek, rur czy armatury.

Koordynacja międzybranżowa

Aplikacja AutoCAD MEP oferuje użytkownikowi odnośniki do innych programów, opartych na Autodesk AutoCAD, dzięki czemu możliwa jest lepsza koordynacja założeń projektowych i dokumentacji.

Obsługa formatu danych IFC

Dzięki obsłudze danych zapisanych w formacie IFC w narzędziu AutoCAD MEP można tworzyć, zarządzać i współdzielić dane z innymi projektantami biorącymi udział w procesie tworzenia projektu.

IFC


Poznaj nowości zawarte w AutoCAD MEP 2014 – oglądaj film: