Menu

AutoCAD LT 2018

Branża architektoniczna


Nowości Autodesk AutoCAD LT 2018

Twórz projekty 2D CAD z oprogramowaniem AutoCAD LT 2018

AutoCAD LT 2018 to jeszcze więcej inteligentnych narzędzi i bogatszy kontekst projektu wraz z niesamowitą jakością obrazu Visual Experience, inteligentnym wymiarowaniem i skoordynowanym BIM Model. Sprawdź co jeszcce czeka na Ciebie w tej wersji oprogramowania Autodesk.


Ulepszenia w narzędziu do importu plików PDF za pomocą narzędzia do rozpoznawania tekstu SHX szybko konwertuj pliki PDF do obiektów tekstowych.

Format pliku PDF firmy Adobe nie rozpoznaje czcionek AutoCAD SHX, gdy jest to plik PDF Jest on tworzony z rysunku, tekst zdefiniowany czcionkami SHX jest przechowywany w pliku PDF jako geometria. Jeśli plik PDF zostanie następnie zaimportowany do pliku DWG, oryginalny tekst SHX również jest importowany jako geometria. AutoCAD 2018 oferuje narzędzie do rozpoznawania tekstu SHX, które pozwala wybrać importowany plik PDF z Geometrii reprezentującej tekst SHX i przekształcania go w obiekty tekstowe. Mamy dostęp do tej funkcji z narzędzia Rozpoznawanie tekstu SHX na karcie Wstaw.


Narzędzie rozpoznawania SHX analizuje klastry geometrii (tj. Linii, polilinii itd.) i porównuje je do znaków w określonych plikach pamięci podręcznej SHX.

Autodesk AutoCAD 2018 2

Dostępna jest opcja „ustawienia”, która pomoże Ci zarządzać, które czcionki SHX chcesz porównać przed wybraniem tekstu, a także do kontrolowania niektórych ustawień podczas konwersji. Najczęściej używane czcionki SHX są wymienione domyślnie, można też dodawać lub usuwać czcionki w zależności od potrzeb.

Autodesk AutoCAD 2018 3

Oprócz narzędzia rozpoznawania tekstu SHX, AutoCAD 2018 oferuje następujące udoskonalenia plików PDF:

 • narzędzia importu i dołączania plików PDF (komendy PDFIMPORT i PDFATTACH) wyświetlają podgląd miniatur,
 • naprawiono problemy dotyczące orientacji obróconego teksteu TrueType. Nie tworzy się już tekst w odwrotnym kierunku,
 • ulepszone skalowanie geometrii plików PDF z układów. Geometria jest skalowana do rzeczywistego rozmiaru w przestrzeni modelu, jeśli wszystkie widoki są tej samej skali,
 • lepsza obsługa formularzy podczas importowania plików PDF.

Autodesk AutoCAD 2018
 


Udostępnij widok projektu

To polecenie  umożliwia łatwe publikowanie widoków rysunków w chmurze. Ułatwia współpracę z zainteresowanymi stronami, a jednocześnie chroni pliki DWGTM. Zainteresowane strony przeglądające projekt nie muszą się logować do A360 lub posiadać zainstalowanego produktu. Funkcjonalność została rozszerzona w programie AutoCAD 2018 w celu obsługi nowego formatu pliku DWG.

Autodesk AutoCAD 2018 5

Widoki projektowe są publikowane online wraz z linkiem, który możesz udostępnić współpracownikom. Można też łatwo uzyskać dostęp do najnowszych plików z witryny głównej przeglądarki A360.

Autodesk AutoCAD 2018 6
 

Domyślnie udostępnianie jest tylko przez 30 dni. Teraz możesz rozszerzyć wyświetlanie projektu przez kolejne 30 dni w dowolnym momencie. Oprócz udostępniania widoków projektu możesz publikować, przeglądać i edytować komentarze.

Autodesk AutoCAD 2018 7

 

 

AutoCAD LT 2018 nadal oferuje udoskonalenia wydajności i technologii:

 1. Format pliku DWG

  Format DWG został zaktualizowany, aby zapewnić poprawę wydajności otwierania i zapisywania operacji, zwłaszcza rysunków zawierających wiele obiektów opisowych i rzutów. Ponadto przy tworzeniu powierzchni wykorzystuje się najnowszy modeler geometrii, który poprawił bezpieczeństwo i stabilność.

 2. Wysoka rozdzielczość monitora (4K)

  Wsparcie dla monitorów o wysokiej rozdzielczości nadal jest ulepszane, aby zapewnić jego bezpieczeństwo Najwydajniejsze możliwości oglądania nawet na wyświetlaczach 4K i wyższych. Powszechnie używane elementy interfejsu użytkownika, takie jak start, linia komend, palety, okna dialogowe, paski narzędzi itd. są odpowiednio skalowane i wyświetlane według ustawień systemu Windows.

 3. Wydajność 2D i wyświetlanie

  Aktualizacja funkcji grafiki umożliwia korzystanie z wysokiej jakości geometrii przy wyłączeniu wyświetlania linii gładkiej.

  Autodesk AutoCAD 2018 8
   

  Dostęp do Wydajności grafiki możemy uzyskać bezpośrednio z paska stanu:

  Autodesk AutoCAD 2018 9
   

  Dodatkowe ulepszenia obejmują większą wydajność przy słabszych urządzeniach i wysokie wyświetlanie rozdzielczości.

 4. Usługi map Bing

  Funkcjonalność map online została zaktualizowana, aby obsługiwać aplikacje Bing Maps v8.0.

 5. AutoCAD Mobile

  Kiedy subskrybujesz program AutoCAD otrzymasz również dostęp do aplikacji mobilnej AutoCAD. AutoCAD Mobile oferuje podstawowe narzędzia do pracy w podróży. Przeglądanie, tworzenie, edytowanie i udostępnianie rysunków CAD na tablecie lub smartfonie. Zobacz każdy aspekt w przybliżeniu, dokładnie zmierz, dodawaj komentarze, wprowadzaj zmiany, a nawet twórz nowe rysunki będąc w ruchu. Aplikację mobilną AutoCAD można pobrać z Apple App Store, sklepu Google Play lub sklepu z aplikacjami Windows.

  Autodesk AutoCAD 2018 11

Wersja 2018 właśnie zadebiutowała na rynku. Jeśli chcą Państwo na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące tej wersji, zachęcamy subskrypcji naszego miesięcznego biuletynu branżowego, w którym informować będziemy o wszystkich nowościach.


 Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the house.


  Promocje