Menu

AutoCAD Mobile App – koniec wsparcia dla systemów 32-bit

autodesk mobile app - wycofanie aplikacji na systemy 32-bitowe

Kategoria: AutoCAD, Tagi: ,

Niedługo aplikacja AutoCAD Mobile App 32-bit zostanie wycofana.


Wycofanie aplikacji AutoCAD Mobile App

Od kilku lat Autodesk stopniowo ogranicza wsparcie dla urządzeń 32-bitowych. Jest to spowodowane m.in. ograniczeniami pamięci RAM w starszych urządzeniach, które mają niskie taktowanie, oraz małe rozmiary. Skutkuje to słabymi wrażeniami z rysowania i dużą liczbą awarii. Eliminując stosowanie tej przestarzałej technologii, Autodesk zapewnia klientom stabilniejszą pracę podczas korzystania m.in.  z programu AutoCAD.

W związku z tym od połowy lutego 2021 32-bitowa AutoCAD Mobile app nie będzie już obsługiwana.

Większości użytkowników zmiana nie dotyczy, jeżeli jednak posiadasz urządzenie 32-bitowe w celu dalszej pracy w programie AutoCAD Mobile app konieczna będzie zmiana komputera na 64-bitowy.

Dane projektowe programu AutoCAD Mobile app przechowywane są w chmurze Autodesk – oznacza to, że zmieniając urządzenie nie stracisz swojej dokumentacji.

Autodesk tłumaczy swoją decyzję następująco:

W ciągu ostatnich dziesięciu lat prawie wszyscy użytkownicy AutoCAD przeszli na 64-bitowy sprzęt i systemy operacyjne, które zapewniają więcej pamięci i wyższą wydajność w porównaniu z systemami 32-bitowymi. Jest to trend, który nie występuje wyłącznie w programie AutoCAD: Revit, Inventor, Infraworks i 3DS Max zaprzestały oferowania swoich produktów 32-bitowych, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia z korzystania z produktu. Teraz zamiast zostawiać naszym użytkownikom nieoptymalne i nieobsługiwane środowisko w wersji 32-bitowej, przechodzimy całkowicie na rozwiązanie 64-bitowe. Skoncentrowanie się na 64-bitowej wersji zapewni naszym użytkownikom lepsze wrażenia z korzystania z programu AutoCAD.

 

 

Źródło: https://knowledge.autodesk.com/search-result/caas/simplecontent/content/autocad-mobile-app-32-bit-discontinuation.html