Menu

Koniec wsparcia technicznego dla wersji 2014 i starszych!

zmiany w subskrypcjach autodesk

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Przeczytaj, jeżeli używasz starszych wersji oprogramowania Autodesk!


Plan ograniczeń – Autodesk

Od 2019 r. Autodesk sukcesywnie realizuje plan ograniczenia i/lub zaprzestania wsparcia technicznego dla użytkowników, którzy zrzekli się wsparcia technicznego poprzez zerwanie umowy na kontynuację planu obsługi (Maintenance Plan). Dotyczy wyłącznie licencji wieczystych.

#Pierwszy etap

W pierwszym etapie ograniczania wsparcia technicznego, w tym możliwości generowania kodów aktywacyjnych sprawa dotyczyła wyłączenia możliwości aktywacji wersji 2011 i starszych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: https://www.pccpolska.pl/autodesk-konczy-wsparcie-techniczne-dla-wersji-2010-i-starszych/

#Drugi etap

W drugim etapie od 1 lipca 2022 r. nie będą aktywowane wersje 2014 i starsze.

Co to oznacza dla klientów?

  • Klienci nie uzyskają już nowych kodów aktywacyjnych dla wersji wieczystych 2014 i wcześniejszych.
  • Starsze programy, które są zainstalowane i aktywowane nadal będą działać.
  • Wersje 2014 i starsze nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania ani żadnych poprawek, co może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa użytkownika podczas użytkowania licencji.

Zmieniamy sposób projektowania w Autodesk

Autodesk zmienia sposób projektowania i tworzenia świata. Nasza technologia obejmuje architekturę, inżynierię, konstrukcję, projektowanie produktów, produkcję, media i rozrywkę, umożliwiając innowatorom na całym świecie rozwiązywanie dużych i małych wyzwań. Od bardziej ekologicznych budynków, przez inteligentniejsze produkty po hipnotyzujące hity, oprogramowanie Autodesk umożliwia innowatorom projektowanie i tworzenie lepszego świata dla wszystkich.

W Autodesk nie czekamy na postęp, wierzymy w jego osiągnięcie — poprzez łączenie technologii, uwalnianie talentów, odblokowywanie spostrzeżeń i umożliwianie naszym klientom znajdowania rozwiązań dla wyzwań, przed którymi obecnie stoimy. Nasze oprogramowanie zapewnia klientom odpowiednie narzędzia do pracy, zdolność do elastycznego myślenia i moc przekształcania tego, co naprawdę wymaga wykonania.


Autor: Jakub Piwowar | PCC Polska