Menu

Nowa Corona Renderer 8 w 2022 roku

Silnik renderujący Corona 8

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Nowa Corona w 2022 roku: funkcje, wizualizacje, licencjonowanie i wiele więcej!


Co dzieje się w Corona Renderer 8 w 2022 roku?

Kiedy cztery lata temu Corona połączyła siły z Chaos Group, rozpoczęliśmy projekt mający na celu zintegrowanie Corony z obecnym systemem Chaosu w sposób, który przyniesie korzyści dla wszystkich użytkownikow, a nam przyspieszy i usprawni proces rozwoju. Naszym celem było czerpanie korzyści z bycia częścią rodziny Chaos, przy jednoczesnym starannym zachowaniu tego, co czyni Coronę wyjątkową i lubianą

Generalnie wprowadzamy nowe funkcje takie jak Chaos Cosmos i Chaos Scatter, nowe wizualizacje (i nazwę!) oraz nowy backend licencyjny, wspólny z innymi produktami Chaosu.


Nowe Funkcje Corona Renderer 2022:

Chaos Scatter

Po trzech latach rozwoju wtyczka (wcześniej nazywana Scatter Pro) jest gotowa do udostępnienia wraz z wersją 8 Corony. Będzie on dołączony do licencji Corony dla 3ds Max i Cinema4D. W pełni zastąpi Coronę Scatter.  W porównaniu z Corona Scatter, którą już znasz, jest to w pełni funkcjonalne, gotowe do produkcji rozwiązanie do rozpraszania.

Jego najważniejsze nowe cechy to:

  • Ograniczanie nachylenia (nie ma drzew wyrastających z klifów).
  • Uwzględnianie/wykluczanie za pomocą splajnów (zamkniętych lub otwartych).
  • Mapa kolorów powierzchni (wzory na dywanach itp.).
  • Lepsze wyświetlanie rzutni.
  • Ograniczenie rozpraszania tylko do pola widzenia kamery (usuwanie frustum) i wiele więcej.

Corona Renderer 8 2022 Chaos Scatter


Chaos Cosmos

Każdy potrzebuje narzędzi, które skrócą czas trwania projektu, a nie tylko czas renderowania – w końcu Twój czas jest cenniejszy niż czas Twojej maszyny. Chaos Cosmos właśnie to robi, dając Ci dostęp do setek wysokiej jakości modeli, materiałów i rastrów HDRI, które bezproblemowo współpracują z Twoimi projektami Corona, a wszystko to dostępne z poziomu zintegrowanej przeglądarki Chaos Cosmos Browser. Teraz możesz znaleźć i zintegrować zasoby, których potrzebujesz w ciągu kilku minut, a nie godzin.  A najlepsze jest to, że lista zasobów cały czas się powiększa.

Chaos Cosmos corona 8


Autor: Anetta Hauzer | PCC Polska