Menu

Reality Capture w New York Times

Model 3D Freeman Alley w Lower East Side w Nowym Jorku stworzony przy użyciu fotogrametrii

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

Freeman Alley in New York City’s Lower East Side – model stworzony przy użyciu fotogrametrii z Reality Capture! Jak New York Times wykorzystuje urządzenia mobilne do tworzenia fotogrametrii.


Reality Capture – Uproszczenie produkcji

W ciągu ostatnich kilku lat zespół badawczo-rozwojowy The Times pracował nad uproszczeniem produkcji opowiadań opartych na fotogrametrii . Wspomagali publikowanie w ich newsroomie wielkoskalowych środowisk 3D — takich jak „Usłyszcie ponownie radujcie się z Harlem Choir ”, „Chinatown, Resilient and Proud ” i „The New Corporate Campus ” — a także udoskonaliich narzędzia i procesy.


Tworzenie modeli 3D przy użyciu smartfona

Zaawansowane sceny 3D mogą być kosztownymi i złożonymi produkcjami, często wymagającymi użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak aparaty, kamery i drony, a także sporej ilości zaawansowanego programowania szczególnego typu. Na szczęście najnowsza generacja smartfonów zawiera potężne aparaty, procesory i aplikacje, które sprawiają, że każdy, kto ma niewielką biegłość techniczną, coraz częściej może tworzyć modele 3D o świetnej jakości wystarczające do publikacji na ich platformie.


Proces tworzenia modeli 3D – Reality Capture

Jeżeli jesteś ciekaw, jak wygląda proces tworzenia tych publikacji przez New York Times, sprawdź ich poradniki i kolejne etapy krok po kroku, jak to wygląda. Być może poradniki pozwolą Tobie wejść w świat fotogrametrii i wykorzystać je przy swoich projektach!


Przechwytywanie obrazów do fotogrametrii

Przechwytywanie obrazów do fotogrametrii


Przetwarzanie i dopasowywanie scen 3D

Przetwarzanie i dopasowywanie scen 3D


Dostarczanie scen 3D do sieci

Dostarczanie scen 3D do sieci


Źródło: www.rd.nytimes.com