Menu

SpaceMouse WirelessZaawansowana nawigacja 3D gdziekolwiek jesteś


Nowoczesne miejsce pracy inżyniera stało się bardziej zróżnicowane, elastyczne i mobilne. Niezależnie od tego, czy przeglądasz rysunki 3D z kolegami, czy przedstawiasz pomysły na projekt na spotkaniu z klientem, SpaceMouse Wireless oferuje funkcje umożliwiające efektywną nawigację w aplikacjach 3D w dowolnym miejscu


Naturalna nawigacja w świecie 3D

Opatentowany przez 3Dconnexion czujnik z technologią sześciu stopni swobody ruchu (6DoF) został zaprojektowany specjalnie w celu manipulowania cyfrowymi modelami lub pozycjami kamery w aplikacjach CAD. Wystarczy tylko pociągnąć, popchnąć, przekręcić lub przechylić drążek kontrolny urządzenia by przesuwać, przybliżać, oddalać i obracać projektem 3D. Druga ręka, spoczywająca na standardowej myszy równocześnie wybiera, tworzy i edytuje model.


Niezawodna łączność

Połączyliśmy czujnik wykorzystujący technologię sześciu stopni swobody ruchu z bezprzewodową technologią 2.4 GHz oraz akumulatorem, by zagwarantować niezawodność urządzenia przewodowego.

SpaceMouse Wireless można połączyć z komputerem na dwa sposoby: bezprzewodowo przez uniwersalny odbiornik USB lub przez kabel USB, służący do ładowania baterii. Dzięki dużej pojemności litowo-jonowego akumulatora możesz pracować bezprzewodowo przez miesiąc bez ładowania.

Uniwersalny odbiornik USB firmy 3Dconnexion pozwala na podłączenie do 5 bezprzewodowych produktów firmy 3Dconnexion za pośrednictwem jednego małego odbiornika USB.


Łatwość użycia

Każdy z dwóch przycisków SpaceMouse Wireless otwiera menu radialne 3Dconnexion. Zapewnia ono bezpośredni dostęp do 8 ulubionych poleceń aplikacji.

Dzięki oprogramowaniu 3DxWare 10 możesz łatwo stworzyć swoje własne menu radialne w ciągu kilku sekund lub wybrać przydatne ustawienia wstępne.

Menu radialne z 4 sekcjami

Menu radialne z 8 sekcjami


Dołączony futerał dopasowany do kształtu

Projektanci pracujący w podróży często zmieniają miejsce pracy i muszą chronić swoje urządzenia przenośne. Do myszy 3D SpaceMouse Wireless dołączony jest kompaktowy i lekki futerał.

Przełomowa wydajność 3D dla profesjonalistów

Równoczesne korzystanie z produktów firmy 3Dconnexion SpaceMouse Wireless i CadMouse wraz z podkładką CadMouse Pad Compact pozwala na widoczne podniesienie wydajności i komfortu pracy. Nazywamy to synergią oburęcznej obsługi.

W prawidłowej konfiguracji mysz 3D SpaceMouse Wireless pozwala na wygodne ustawiania widoku lub pozycji obiektu, a mysz CadMouse wygodnie spoczywająca na dedykowanej podkładce CadMouse Pad Compact umożliwia efektywne wykonywanie pozostałych zadań. To naturalny i wygodny sposób pracy, który nie ma sobie równych.

Teraz wypromowany przez 3Dconnexion styl pracy „na dwie ręce” wchodzi na zupełnie nowy poziom!


Zestaw SpaceMouse Wireless Kit obejmuje:

 • Mysz 3D SpaceMouse Wireless z futerałem
 • Mysz CadMouse Wireless z futerałem
 • Podkładkę CadMouse Pad Compact
 • Uniwersalny odbiornik USB
 • Kabel micro USB


Dane techniczne

Poznaj pełną specyfikację techniczną SpaceMouse Wireless


Główne właściwości
 • Czujnik z technologią 6 stopni swobody ruchu (6DoF) firmy 3Dconnexion
 • 2 programowalne przyciski
Praca bezprzewodowa i przewodowa
 • Technologia bezprzewodowa 2,4 GHz firmy 3Dconnexion
 • kabel USB
Akumulator
 • Akumulator litowo-jonowo-polimerowy
 • Żywotność akumulatora: 1 miesiąc
Zawartość opakowania
 • Mysz 3D SpaceMouse Wireless firmy 3Dconnexion
 • Uniwersalny Odbiornik USB 2,4 GHz firmy 3Dconnexion
 • Kabel micro USB 1,5 m
 • Futerał
Wymiary i waga
 • 78 mm x 78 mm x 53 mm (LxWxH)
 • 3.07 inches x 3.07 inches x 2.09 inches (LxWxH)
 • 450 g (15.87 oz)
Gwarancja 2 lata
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Microsoft ® Windows,
 • macOS
Certyfikaty i rejestracja CE, FCC (Class B), BSMI, KCC, WEEE, WHQL


Pytania i odpowiedzi

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytana dotyczące SpaceMouse Wireless


Do kogo dedykowany jest nowy SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless trafi w gusta wszystkich profesjonalistów i entuzjastów z branż 3D. Użytkownikami mogą być inżynierowie, projektanci, artyści, animatorzy, architekci, specjaliści wizualizacji i modelowania, specjaliści związani z medycyną i nauką oraz hobbyści. SpaceMouse Wireless nie został zaprojektowany stricte jako urządzenie przenośne, lecz dla niektórych użytkowników technologia bezprzewodowa może być po prostu wygodna podczas podróży. Specjalistycznym modelem przenośnym jest w ofercie 3Dconnexion SpaceNavigator for Notebooks.


Jakie są najważniejsze cechy SpaceMouse Wireless?

 • Zaawansowana Nawigacja 3D – Intuicyjna i precyzyjna nawigacja cyfrowymi modelami i widokami w przestrzeni trójwymiarowej, z wykorzystaniem czujnika z opatentowaną przez 3Dconnexion® technologią sześciu stopni swobody ruchu
 • Bezprzewodowa Wolność – bezprzewodowa technologia 2.4GHz firmy 3Dconnexion zapewnia bezpośrednie, rzeczywiste, płynne połączenie z treściami 3D
 • Szybkie Ładowanie – opakowanie produktu zawiera kabel z mikro-USB, który ładuje wbudowany akumulator, zachowując wszystkie dane i ustawienia. Wystarczy podłączyć i kontynuować pracę.
 • Stylowy Wygląd – niewielki rozmiar, elegancka, gładka stalowa podstawa, dwa przyciski
 • Łatwość Użycia – każdy przycisk na urządzeniu SpaceMouse Wireless otwiera swoje własne radial menu, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji


Czy SpaceMouse Wireless zastąpi któryś z istniejących produktów 3Dconnexion?

SpaceMouse Wireless nie zastąpi żadnego istniejącego produktu 3Dconnexion. Jego wprowadzenie rozszerzy aktualną linię produktową firmy, zapewniając różnorodność wyboru istniejącym i potencjalnym klientom. SpaceNavigator for Notebooks pozostanie w ofercie jako dedykowany model przenośny.


Co odróżnia SpaceMouse Wireless od modeli SpaceNavigator i SpaceNavigator for Notebooks?

SpaceMouse Wireless jest pierwszym i jedynym bezprzewodowym produktem 3Dconnexion. Urządzenie cechuje się nowoczesnym, stylowym designem, posiada 2 programowalne przyciski, które zostały unowocześnione pod względem rozmiaru, kształtu i komfortu pracy w porównaniu do SpaceNavigator’a. Dodatkowo SpaceMouse Wireless ma obniżony środek ciężkości i spód dokładniej pokryty antypoślizgową gumą, co sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej stabilne na biurku.


Jaka technologia bezprzewodowa zastosowana została w SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless korzysta ze stworzonej przez 3Dconnexion bezprzewodowej technologii 2.4 GHz, która optymalizuje osiągi i żywotność baterii. Cechy technologii:

 • Protokół transmisji specyficznie zoptymalizowany dla sensora 6DoF (6 stopni swobody ruchu) firmy 3Dconnexion, zapewniający kontrolę w czasie rzeczywistym (bez opóźnień)
 • Urządzenie nadawczo-odbiorcze oraz antena zaprojektowane i specyficznie zoptymalizowane dla stabilnej łączności (działa nawet w środowiskach pracy pełnych elektryki)
 • Wykrywanie ciepła ludzkiej ręki w celu przedłużenia żywotności baterii (zredukowane zużycie mocy w stanie bezczynności)
 • Auto-zerowanie – oznacza, że SpaceMouse Wireless może być uruchamiany w jakiejkolwiek pozycji bez negatywnego wpływu na kalibrację sensora
 • Opcja podłączenia kilku urządzeń 3Dconnexion jednocześnie (maksymalnie 6 sztuk może działać z jednym odbiornikiem USB).


Jaki jest zasięg działania SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless może być używany w zasięgu 10 metrów od odbiornika USB.


Jak długo działa akumulator wbudowany w SpaceMouse Wireless i ile czasu zajmuje ponownie naładowanie akumulatora?

SpaceMouse Wireless będzie działać do jednego miesiąca ciągłej pracy1, a ponownie naładowanie akumulatora odbywa się poprzez załączony kabel z mikro-USB i zajmuje około 2 godzin (podczas ładowania SpaceMouse Wireless jest w pełni funkcjonalny). Żywotność baterii do 4 tygodni w oparciu o 8 osiem godzin ciągłej pracy dziennie, 5 dni w tygodniu


Jakiego rodzaju bateria użyta jest w SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless ma wbudowaną baterię Litowo-jonową.


Jak użytkownicy mogą maksymalizować żywotność baterii w SpaceMouse Wireless?

Żywotność baterii można maksymalizować przez wyłączanie SpaceMouse Wireless, gdy nie jest używany. Na przykład po zakończeniu pracy, podczas weekendów czy wakacji.


Co się dzieje, gdy bateria w SpaceMouse Wireless jest na wyczerpaniu?

Gdy moc baterii się kończy użytkownicy są o tym fakcie informowani (najpierw przy 10% pozostałej mocy, potem jeszcze raz przy 4%). W tym czasie użytkownik powinien podłączyć kabel USB do urządzenia i po prostu kontynuować pracę (SpaceMouse Wireless trzyma wszystkie ustawienia i płynnie kontynuuje pracę podczas ładowania baterii).


Co robić w przypadku zagubienia odbiornika USB lub gdy wymaga on wymiany?

Użytkownicy mogą zamówić dodatkowy odbiornik USB ze sklepu internetowego 3Dconnexion (cena 10 EUR). Specjalna aplikacja do ponownego konfigurowania posiadanego SpaceMouse Wireless z nowym odbiornikiem USB („pairing” application) dostępna jest na stronie www.3dconnexion.com/pairing


Co robić w przypadku zagubienia kabla USB lub gdy wymaga on wymiany?

Użytkownicy mogą zamówić dodatkowy kabel USB ze sklepu internetowego 3Dconnexion (cena 5 EUR). Alternatywnie jakikolwiek kabel z USB i mikro-USB może być używany ze SpaceMouse Wireless.


Jak długi jest załączony kabel USB?

Załączony kabel USB ma 1,5 metra długości.


Jak użytkownicy mogą optymalizować wydajność SpaceMouse Wireless?

Firma 3Dconnexion radzi, by użytkownicy podczas podłączania produktu upewnili się, że instalowany jest najnowszy sterownik. Jest to szczególnie istotne w przypadku SpaceMouse Wireless, ponieważ ostatni sterownik dostępny do ściągnięcia ze strony 3Dconnexion posiada usprawniony interfejs użytkownika oraz dodatkowe funkcje, jak np. radial menu.


Co to jest radial menu firmy 3Dconnexion?

Radial menu firmy 3Dconnexion to nowa funkcja sterownika wprowadzona wraz z modelem SpaceMouse Wireless, ale działająca ze wszystkimi aktualnie wspieranymi produktami oferty 3Dconnexion (SpaceNavigator, SpaceNavigator for Notebooks, SpaceMouse Wireless, SpaceExplorer, SpaceMouse Pro, SpacePilot Pro). Użytkownicy mogą tworzyć radial menu składające się z 4 sekcji i przypisywać je do jakiegokolwiek przycisku na produkcie. Na przykład użytkownicy modeli SpaceNavigator i SpaceMouse Wireless mogą tworzyć i programować 2 radial menu (ww modele mają dwa fizyczne przyciski), a użytkownicy SpaceMouse Pro mogą ich stworzyć aż 15 (ten model ma 15 programowalnych przycisków).


Czy funkcja radial menu na SpaceMouse Wireless oznacza, że użytkownicy nie potrzebują już modeli SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro?

Pomimo faktu, że nowa funkcja radial menu zwiększa ilość komend, do których użytkownicy modeli SpaceNavigator i SpaceMouse Wireless będą mieli szybki dostęp przez programowalne klawisze, ulepszenie jakości pracy, jaką dają fizyczne przyciski na modelach SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro jest ciągle nieporównywalnie większe. Wyższe modele posiadają Inteligentne Przyciski Funkcyjne, Klawisze Pomocnicze Klawiatury (Ctrl, Shift, Alt i Esc) oraz Klawisze Szybkiej Nawigacji, które zapewniają błyskawiczny dostęp (wystarczy jedno kliknięcie) do ulubionych komend aplikacji, standardowych widoków oraz możliwość jednoczesnego zaznaczania / odznaczania miejsc podczas nawigowania. Na przykład, w radial menu nie ma możliwości aktywowania i przytrzymywania Ctrl podczas jednoczesnego nawigowania i zaznaczania kilku punktów na modelu. Dodatkowo, SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro mają wielkość i kształt idealnie dopasowujące się do nadgarstka, które układa rękę użytkownika perfekcyjnie w kierunku drążka manipulatora, zapewniając maksymalny komfort pracy. Każdy, kto spędza co najmniej kilka godzin dziennie na projektowaniu w aplikacjach 3D i potrzebuje szybkiego, łatwego dostępu do komend aplikacji, standardowych widoków i klawiszy pomocniczych, szybko doceni prawdziwe korzyści pracy z modelami SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro.


Co zawiera pudełko produktu?

 • Myszka 3D SpaceMouse Wireless 3D
 • Odbiornik Mikro-USB
 • Kabel Mikro-USB
 • CD-ROM: Sterowniki, dema i narzędzia


Wypożycz manipulator do testów

Doświadcz sprawniejszego, bardziej intuicyjnego i efektywniejszego projektowania z profesjonalną myszką 3D firmy 3Dconnexion.


Wypełnij krótki formularz, zarejestruj się już dziś i skorzystaj z 14-dniowych, bezpłatnych i niezobowiązujących do zakupu testów.

Dowiedz się więcej

SpaceMouse Wireless – cena


Cena produktu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka róznych sposobów:

 • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
 • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 15 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


  Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.
  Please prove you are human by selecting the flag.  Promocje

  SpaceMouse Wireless, 1.0 out of 5 based on 1 rating