Menu

Zobacz jak przebiegał proces skanowania 3D Zamku Czocha!

3d zamek czocha

Kategoria: Aktualności, Tagi: ,

„Co może osiągnąć 12 ludzi  w ciągu 3 dni z 1000 skanów i ponad 20 000 zdjęć? Sprawdźcie sami!


Capturing Reality zamku Czocha

Capturing Reality wraz z 8 partnerami stworzyli w niecałe 4 dni precyzyjny model 3D zamku Czocha , aby odsłonić jego tajemnice. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak powstał #digitaltwin tego ogromnego zabytku.


Celem projektu jest nie tylko wytworzenie cyfrowego bliźniaka 3D zamku i wprowadzenie go do wirtualnej rzeczywistości, ale także stworzenie szczegółowej dokumentacji zamku i zrozumienie jego złożonej konstrukcji”.


Lider na rynku fotogrametrii RealityCapture

RealityCapture jest zdecydowanym liderem na rynku fotogrametrii. Oprogramowanie RealityCapture jest w stanie zrekonstruować obiekty i sceny dowolnej wielkości na podstawie zdjęć lub skanów laserowych, uzyskując skany 3D o niezrównanej dokładności i jakości siatki z prędkością wielokrotnie większą niż konkurencyjne oprogramowanie.

Oprogramowanie RealityCapture wykorzystuje technologię fotogrametrii pod niemal każdą możliwą branżę, w której ta technologia mogłaby usprawnić procesy tworzenia: środowisk, postaci i modeli do gier, map 3D, wizualizacji i projektów architektonicznych, archiwizacji i digitalizacja dzieł sztuki, wnętrz oraz obiektów historycznych i wiele więcej!


Autorzy: Anetta Hauzer | PCC Polska