Menu

Zmiany w logowaniu zgodne z warunkami licencji Autodesk

Zmiany w logowaniu zgodne z warunkami licencji Autodesk

Kategoria: Bez kategorii, Tagi: ,

Masz pewność, że nie naruszasz polityki licencyjnej Autodesk? Ten banalny błąd powiela wielu klientów, co wiąże się z karami. Przeczytaj koniecznie!


Poprawne użycie programów Autodesk w kwestii licencji

Autodesk wykrywa coraz więcej nieprawidłowego użycia swojego oprogramowania. Najwięcej problemów jest, kiedy z jednego adresu mailowego korzysta kilka osób w firmie. Podobnie jeśli chodzi o uruchamianie licencji na kilku urządzeniach z tego samego adresu mailowego.

Jest to traktowane jako poważne nadużycie i specjalny dział w Autodesk (License Compliance) nakłada kary na klientów w takich przypadkach. Jest bardzo niekomfortowa sytuacja dla nas, jako partnerów, jak i dla Państwa jako klientów. Niestety nie mamy na to wpływu, ale nasze i Państwa prośby, aby zrobić procedury zapobiegające temu nadużyciu zostały wzięte pod uwagę.


Komunikaty o uruchomieniu licencji na kilku urządzeniach jednocześnie

Od 20.06.2023 Autodesk włączy komunikaty o zapobieganiu jednoczesnemu korzystaniu dla użytkowników, którzy mogą próbować uruchomić pojedynczą subskrypcję produktu (na jednym adresie mailowym) na więcej niż dwóch urządzeniach jednocześnie. Komunikat poprosi użytkowników o wstrzymanie sesji na drugim urządzeniu lub zalogowanie się jako inny użytkownik. Aktualizacja została wprowadzona już w lutym tr. do niektórych programów (Inventor i Civil 3D), a teraz zostanie wprowadzona do pozostałych produktów (  z nielicznymi wyjątkami – do sprawdzenia u nas).

Odbędzie się to za pomocą aktualizacji i będzie dotyczyło wszystkich systemów operacyjnych oraz wersji produktów od 2020 do 2024.

Dzięki temu będziecie Państwo mieli lepszą przejrzystość posiadanych i przypisanych licencji oraz zabezpieczenie przed niezgodnym z warunkami licencji nadmiernym użyciem produktów Autodesk.