Menu

Zmiana i podmiana zasobów rysunkowych w plikach Inventor idw, dwg

Poznaj w jaki sposób zamienić lub podmienić w wykonanym rysunku lub wielu rysunkach Inventor (idw, dwg) tabliczkę rysunkową, ramkę, symbole czy opisy…


Poniżej zamieszczamy opis narzędzia dostępnego wraz z programem Inventor służącego do zmiany zasobów rysunkowych.  „Kreator przenoszenia zasobów rysunkowych” służy do zmiany tabelki rysunkowej, ramki, symboli szkicowania, opisów w już wykonanych rysunkach.

1. Kreatora uruchamia się z Menu Start/Autodesk/Inventor 201x/Narzędzia/Kreator przenoszenia zasobów rysunkowych.

news1


2. Rozpoczynając pracę z kreatorem należy wskazać plik źródłowy (rysunek idw, dwg). Rysunek źródłowy zawiera poprawne zasoby, które będziemy przenosić na inne rysunki.

3. Po wybraniu źródłowego rysunku kreator wyświetla dostępne zasoby. Należy zaznaczyć które zasoby chcemy przenieść do innych rysunków. W tym przypadku przeniesiemy: obramowanie – RAMKA1, tabelę rysunkową – TABELA2 i opis „Ulepszać”

news2


4. Po kliknięciu „Dalej” należy wybrać nowe rysunki do których wybrane przez nas zasoby z rysunku źródłowego zostaną skopiowane (można pokazać wszystkie pliki i katalogi w folderze).

5. W wyniku pracy kreatora we wskazanych rysunkach została dodana: RAMKA1, TABELA2 i opis „Ulepszać”.

news3


6. Po otwarciu w Inventorze rysunku z dodanymi zasobami możemy je zmienić i wprowadzić na arkusz.


Jak automatycznie zmienić tabelkę rysunkową ze Standard1 na Standard2, bez konieczności otwierania rysunku i ręcznego usuwania i wstawiania tabelki?

1. Należy w rysunku źródłowym nadać tabelce taka samą nazwę jak tabela, która już istnieje w rysunkach do zmiany. Kreator zapyta czy zamienić zasoby o takich samych nazwach.

Jest to szczególnie przydatne, aby w automatyczny sposób zamienić istniejącą tabelkę czy ramkę w wykonanym już rysunku, jeżeli musimy dostosować się do nowych standardów.

2. Na koniec program generuje raport z przebiegu pracy w którym możemy ocenić poprawność wykonanych zmian.

Autor: tj@pccpolska.pl – PCC Polska


Zamów newsletter


Bądź na bieżąco! Zamów nasz biuletyn branżowy – raz w miesiącu prześlemy informacje z branży oraz szczegóły naszych promocji. Bez spamu.  Z możliwością rezygnacji.


[easy_contact_forms fid=13]