Menu

WETAm – nagradzane narzędzia Weta Digital już niebawem dostępne dla Maya

Świetna nowina dla użytkowników programu Maya! Jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się VFX na świecie, ogłosiła bliską współpracę z Autodesk i programem Maya.

100 nagradzanych przez akademię narzędzi dla artystów dostępnych pod Maya?

Mowa tutaj o firmie Weta Digital i ich narzędziach, które mogą być przydatne w architekturze, do tworzenia Enviro w grach, przy tworzeniu wszelakiej  treści mediowej począwszy od filmu, animacji, reklam. Wszystko to w nowej opartech na chmurze aplikacji WETAm. WETAm  zaraz po Early Access Unreal 5 jest to kolejna najciekawsza zapowiedź w branży mediowej w tym roku. Kolejny tzw. game changer, ponieważ narzędzia Weta są wprost genialne i potrafią zaoszczędzić ogrom czasu.

Dla przypomnienia Weta Digital to zdobywca 13 nagród w Academy Sci-tech za narzędzia, które zostały użyte między innymi przy: Władca Pierścienii, Hobbit, Avatar, Gra o tron, Planeta małp, Godzilla vs. Kong, The Umbrella Academy Season 2 i w wielu, wielu innych produkcjach.

Najważniejsze szczególy o WETAm znajdziesz w poniższej filmowej zapowiedzi:

 

Temat bliskiej współpracy Weta Digital z Autodesk ogłoszono 17 czerwca w Los Angeles. Zbiór narzędzi dla programu Autodesk Maya nazwano WetaM. Powyższe narzędzie będą rozwijane dystrybuowane przez Weta i zamierzają je wdrożyć  w fazę beta już w IV kwartale tego roku.

Cały pakiet narzędzi będzie dostępny jako subskrypcja oparta na rozwiązaniach chmurowych. Po raz pierwsi artyści z całego świata będą mieć dostęp do jednego kompletnego zestawu super profesjonalnych narzędzi i jest to krok, który podniesie jakość w globalnej produkcji kreatywnej.

To jest naprawdę bardzo ciekawy rok dla wszystkich twórców wszelkiej treści mediowej!  W branży mówi się wprost o 'magii Weta’. Jeszcze trochę czasu i każdy będzie mógł z niej skorzystać.

Autor: Jakub Baran | PCC Polska